Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt hogyan értelmezzem?...

Ezt hogyan értelmezzem? (önismereti téma)

Figyelt kérdés

Néha csak úgy random dolgokat keresek a Wikin (amiről épp nem tudom pontosan mi az,vagy csak részeket tudok róla) és így eljutottam a pszichopata kérdéséhez.Beírtam,elolvastam.És az az érdekes amit a következőkben ír:"

-Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

-Okszerűtlen gondolkodás

-Idegeskedés hiánya

-Megbízhatatlanság

-Őszinteség hiánya

-A megbánás és szégyenérzet hiánya

-A szociális normák szándékos megszegése

-Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya

-Kóros egoizmus

-Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg

-Empátia teljes hiánya

-Személytelen, unalmas szexuális élet

-Felelőtlenség

Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető."


Ezek a pszichopatikus személyiség legfőbb ismérvei.És ez az utolsó megjegyzés eléggé érdekes.Ugyanis ha magamba nézek akkor nem 3,hanem 6 teljesül rám ezek közül.


-Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

-Idegeskedés hiánya

-Megbízhatatlanság

-Őszinteség hiánya

-Empátia teljes hiánya

-Személytelen, unalmas szexuális élet


És ez teljesen illik rám.Társaságban mindig egy teljesen más alteregómat mutatom mindenkinek,és még az amúgy érdektelen dolgokat is szeretem megváltoztatni ha rákérdeznek (például kérdezték már hogy szerettem e az irodalmi műveket olvasni (baráti körben hangzott el a kérdés)és én mintha csak beakartam volna épülni,rögtön mondtam hogy persze.Közben az irodalmi művek felét utálom).Tehát az állandó "maszk" hordása teljesen illik rám.Visszatekintve mintha egy másik személy élne az egyik környezetben,aztán egy másik egy másik környezetben.

A megbízhatatlanság is illik rám.Nem tudok pontos lenni (idő),nem tudom a feladatokat konkrétan az utasítás szerint megoldani.

Az empátia hiánya pedig az egyik legjobban rám illő tulajdonság.Itt nem csak arról van szó hogy ha hallom az afrikai gyerekkatonák sorsát,egy izom se rendül meg az arcomon,hanem családtagok fájdalma (mind lelki mind fizikai) iránt képtelen vagyok empátiát érzeni.És ez nem tudatos érdektelenség,valóban,meg se fordul a fejemben hogy odamenjek megvigasztalni,segíteni neki.Csak így utólag jut eszembe hogy más mit csinálna.


És az életutammal is összeegyeztethető mindez.Mindig is magamnak való voltam,és különc.Végül is a tudományban mélyedtem el,és itt találtam meg az ismerőseimet (akik felé szintén csak álcával mutatkozom).Viszont sokan arról számolnak be hogy fontos része vagyok a közösségnek,jó a humorom,illetve kellemesen töltik velem az időt.


Akkor most pszichopatikus személyiség vagyok vagy nem?


17,5/f


2013. okt. 4. 22:01
 1/4 Mirk ***** válasza:
100%

Akár az is lehetsz, de ne gondold, hogy ennek nagy jelentősége van.

Nagyon sok pszichopata van - értsd: emberek akikre illik a leírásod -, azonban a közhiedelemben elterjedt pszichopata teljesen más. Majd akkor kezdj aggódni, ha gyakran gondolsz a gyilkolásra és a nemi erőszakra.

2013. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azok szerencsére nincsenek.
2013. okt. 4. 23:39
 3/4 anonim válasza:

Azért más az, ha ugyanezt egy harminc-negyvenéves ember csinálja, és más, amikor egy fiatal, kvázi tinédzser. Még nem alakult ki a személyiséged, próbálsz beilleszkedni, megfelelni a környezetednek (maszkok hordása). Empátia hiánya... nem tapasztaltál még annyit, hogy át tudd érezni bizonyos helyzetek súlyát. A felelősséggel szintén ugyanez a helyzet.

Szerintem nincs veled baj, ettől nem leszel pszichopata. Majd kialakulnak ezek a dolgok, ha idősebb leszel, ne aggódj :)

2013. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rám meg a hiperaktivitás tüneteinek a fele igaz, de erre így 26 évesen jöttem rá, és úgy döntöttem, hogy még ha hiperaktív is vagyok esetleg, ha eddig elvoltam így, ezután is csak elleszek. Annyira nem zavar a dolog.
2013. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!