Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek örülni más örömének? Bezzeg ha panaszkodásról van szó arra egyből reagálnak.

Figyelt kérdés

Mikor valaki meséli, hogy "jajj, képzeld, elmentem nyaralni, és tök kedves volt ott az egyik eladó, mert megdicsért, meg megmutatta hogy működik az izé... és akkor.

Erre mit reagál a legtöbb ember?

"Tényleg, hű, az jó, aha, érdekes...-.-' " már lassal elalszik.

DE mikor valaki elkezd a rossz dolgokról beszélni, hogy "lekéstem a vonatot, a következő fél óra múlva jött volna, de az persze kimaradt, így egy órát ültem az állomáson, miközben hívogattak, hogy jol vagyok már, mert várnak rám, és elegük van, hogy ilyen sokat kések..."

Na erre hogy reagálnak az emberek?

"Neee! Verléem is ez történt, ugyan ez, elaludtam a múltkor, mert nem kapcsoltam be az ébresztőt, mire a telefon csörgéesre ébredtem, és kérdezgették, hogy hol vagyok, már rég ott kellene lennem, rám várnak 7 en, és miattam nem tudják megcsinálni, mert nálam volt a..."


Na ez miért van?

Amikor az ember valami jó hírt mesél, bealszanak, és csak bólogatnak az emberek. De ha valami rtossz hír, valami balészerencsét mesél egyből kipattan a szmük, és bekapcsolódnak, hogy "jajj, tényleg! Igen, az nekem is volt!" tiszta öröm lesz az arcukon.

Miért ilyenek az emberek?



2013. okt. 3. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az emberek saját frusztrációi nyilvánulnak meg ilyenkor.

Ha jót hall valakiről aki kedves, aranyos, stb az nem érdekli, mert róla ilyet még tuti nem mondtak, és zavarja hogy van olyan ember, akiről így beszélnek. Ez a téma nem lesz fontos, mert a saját gyengeségeit jeleníti meg.

/aki nem ilyen, az a jót szívesen meghallgatja/


Ott a másik oldal, a rossz. Csámcsogni, más gyengeségét látni, az már sokkal könnyebb. Másokat szapulni, ezáltal látszólagos előnyre szert tenni jóság terén könnyű. Más szidalmazásából csak pozitívan jöhetnek ki ezek az emberek.

2013. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mentalitásbeli a dolog. Ha valaki örömhírt közöl, sokan úgy érzik, dicsekszik és rosszmájúak lesznek vagy irigyek, ha panaszkodik, akkor meg vagy rálicitálnak (még nagyobb panasz) vagy még rosszabb esetben káröröm, nagyon gáz szerintem.

Vigasztaljon, hogy vannak kivételek - akik, ha örülsz, veled örülnek, ha szomorú vagy, vigaszt próbálnak nyújtani, ha mással nem, hogy meghallgatnak. Én ezeket persze barátoknak tartogatom, idegenek öröme-búja iránt közönyös vagyok.

2013. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!