Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek mások életét megkönnyíteni? Sok ismerős amivel sokat dolgozott azt nem adja oda másnak.

Figyelt kérdés

Még ha neki ebből hátránya nem is származna.

Azt vettem észre, az emberek, amikor valamivel sokat fáradnak, azt nem adják ki a kezükbőll mg ha ezzel nekik nem lenne hátrányuk, csak másnak előnye.

Saját példám. Érettségire megvoltak a tételek egyik osztálytársamnak, összeszedte mindenkitől, és egybe gyűjtötte.

És mikor elkértem, hogy küldje át emailen azt mondta rendben, neki megvan gépen felfénymásolva.

És nem küldte. És mikor 2. jára kértem, azt mondta, tisztára felháborodva, hogy "szerezd meg magadnak! Én is azt tettem!2

Pedig nem voltunk rosszba! Neki nem lett volna ebből baja, nem az eredeti példányt kértem tőle, hanem egy emailt.


Másik, mikor valaki sok hosszas keresés után megtalál valamit a neten, ami nekem is jól jönne, megkérdem, hogy küldje el a linket, vagy megkérdezem melyik oldalon van, erre azt kaptam válaszként! "Fenn van, keresd meg!"

Vagy elálítódott valami a gépemen, megkérdeztem haverom, akinek szintén volt ilyen gondja, és azt mondta, próbálkozzak csak, Neki se segített senki!

Vagy egyik ismerősöm vett egy fajta űdítőt amit már régóta kerestem, és megkérdeztem hol lehet kapni, szinte sehol nem találtam még! válasz: "Ja, én se, de megtaláltam" mire én: "na, melyik boltban, hol? :D" "találd ki! Nekem se mondta meg senki!"


Ezek bosszantóak úgy érzem! De miért ilyenek az emberek? Hogy ami nekik fáradság volt, az nehogy már másnak könnyen meglegyen!

Miért? Csak én jártam így párszor, vagy más is tapasztalta ezt?



2013. okt. 5. 18:17
 1/2 acelsziv ***** válasza:

részben igazad van, másrészt nincs. Amikor valaki pl tételeket hörcsögösködik össze, abban nem kis munka van. Ezt csak úgy senki nem adja ki a kezéből, mert a másik lusta volt megcsinálni. Ajánlj fel neki mondjuk 500 ft -ot értük. Így benn van a csere. A másik két dolog, a gépnél a tanács és a boltos dolog egyszerűen gyökérség...

Vagy mégsem?

Te mennyit segítesz a barátaidnak? Tanácsok, tudás, egyéb?

Mert én sem segítenék szívesen olyan embernek, aki csak a markát tartja de a mérleg másik oldala egyfolytában üres...

2013. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen a biznisz. Az egyik ember megdolgozik valamiért , időt fáradtságot nem kímélve amit a másiknak csak ellenszolgáltatás fejében ad oda, már ha egyáltalán eladja. Azon nem csodálkozol ,hogy minden szolgáltatás és áru a boltban ,amibe emberek munkát fektettek ,az nincs ingyen ?
2013. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!