Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi, emberek miért nem érezzük...

Mi, emberek miért nem érezzük a víz ízét?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyál az ország különböző részein vizet,érezni fogod az ízét..mindenhol más.
2013. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én érzem, mert olyan klóros. :) De egyébként van íze a víznek, mert olyan finom, amikor igazán szomjas vagy, főleg hűtve.
2013. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a tiszta víz önmagában hidrogén és oxigén keveréke. És mindkettő színtelen, szagtalan és íztelen. Ha egyéb anyagok kerülnek hozzá, akkor érezzük másnak.
2013. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a fürdőszobai csapnál nagyon finom a hideg víz.A konyhába meg enyhén klóros :D
2013. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fürdőszobai szerintem is finomabb mint a konyhai. Amit az iskolában adnak nekem nem ízlik :D
2013. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érezzük. Minden víznek másmilyen íze van, kóstold csak meg egymás után a csapvizet, egy alsókategóriás magyar ásványvizet, egy felsőkategóriás ásványvizet és egy vidéki kút vizét. Mindnek teljesen más íze van.

Ha nem érzed a víz ízét, az azért van, mert mindig ugyanolyan típusú vizet iszol, és már annyira megszoktad az ízét, hogy fel sem tűnik. Ha átállsz egy pár hétre egy másfajta vízre, és egy ideig csak olyat iszol, utána ismét érezni fogod az eredetileg fogyasztott víz ízét is.

2013. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az iskolai víz az trágya. A konyhai az elmegy, a fürdőszobai az igazi!


Amúgy azért nem érezzük, mert nincs íze.

2013. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De van íze csak.az emberek nem érzik és arra lennék liváncsi miért nem. Azt tudom hogy a kutyák meg macskák érzik és azért szeretik olyan nagy élvezettel inni a vizet.
2013. okt. 7. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Én érzem a víz ízét akkor én most kutya vagyok?:O
2013. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!