Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha antiszociális...

Mit tegyek, ha antiszociális vagyok?

Figyelt kérdés
Mindig is egy csendes típus voltam, nehezen barátkozok, mert nem is szeretek. Csak is azért ismerkedek össze néhány emberrel, hogy a suliban tidjak kivel mutatkozni és ne nézzenek magányosnak és kitaszítottnak - pedig belül az vagyok. De azzal a néhány emberrel, akikkel vagyok sokszor jókat röhögcsélünk meg dumálgatunk fennhangon, de ennyi. Amint hazaérek megkönnyebbülök, hogy milyen jó, egyedül lehetek. Ha szervezek régebbi barinőimmel közös programot, akkor is azon gndolkozom végig, milyen jó lenne hazamenni. De nem szoktam nternetezni sem. Inkább olvasok, írok, rajzolok, zenét hallgatok vagy csak úgy vagyok. És én jól is érzem magam így. Most vagyok kilencedikes, nullás a gimiben. Azt hittem, itt talán megváltozok, voltam koleszos, de egy hét után meguntam és kijelentkeztem, mert honvágyam volt és elegem lett a sok emberből. És bejárósként végre tudok megint lógni a suliból. Gyakran a szüleim tidta nélkül hetekre kimaradok. Szerzek orvosi igazolást azt csá. Elfoglalom magam, sétálgatok, elmegyek a vízparti nyaralónkba, ilyenkor már úgyse használjuk. Anya bezárta ugyan a kaput, de én bemászok mindig és megtanultam zárat feltörni is. Bár sose kellenebejárnom a suliba, ellennék így magamban egész életemben, de kénytelen vagyok újabb és újabb érdekkapcsolatokat kötni, hogy nekem jó legyen. Teljesen javíthatatlan vagyok, ilyen fiatalon. Jó lenne, ha magántanárom lenne? Nem mintha anyáék engednék. Mondom, azt se tudják, hogy nekem rossz. Amúgy azért is utálok suliba járni, mert szerintem rondább és különcebb vagOk. Ha szólnak akkor is csak biccentek vagy valami testbeszédet prodokálok, vagy csak egy két szóval válaszolok, emiatt sokszor kiröhögnek. Mit tegyek, hogy megváltozzak? A pszhichológus túl drága...

2013. okt. 10. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát először is nem kellene lógni a suliból, mert ha egyszer kiderül, akkor lesz csak igazán kellemetlen a dolog.

Másodszor, mondtad, hogy sokszor nem csinálsz semmi különöset. Na ekkor elgondolkodhatnál, hogy mit is akarsz az élettől, vagy mit tennél akkor, ha hirtelen tényleg magadra maradnál, mert akkor lennél igazán egyedül.

Az a te legnagyobb problémád szerintem, hogy túlságosan is garantáltnak veszel sok dolgot és lusta vagy bármit is tenni addig, amíg az nem a saját kis világod fennmaradását nem szolgálja. Mit tehetnél? Ideje lenne elkezdeni felnőni, kicsikét érettebben gondolkodni, és rájönni, hogy egy senki vagy, ha a környezeted is senkinek tart, mert minden ember csak annyit ér, amennyinek a környezete tartja.í

Nincs neked szükséged se pszichológusra, se magántanárra, mert azok is csak a kényelmedet szolgálnák, mint valami elkényeztetett hercegnőnek.

2013. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

95%-ban magamra ismertem. Én is ilyen voltam/vagyok. Még a vízparti nyaraló is stimmel. :) Az orvosi igazolás is. :) Bár zárat nem tudok feltörni. :)

Szerintem fogadd el magad így, nincs veled semmi baj. Különcök vagyunk és kész.

2013. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Második: tényleg?:D na majd egyszer találkozhatunk xdd

Hát nem mondom, tényleg el vagyok kényeztetve. :$ de úgy vettem észre, az utóbbi időben sokat fejlődtem és önállósodtam, meg tök találékony is lettem, elvégre így lógni szinte művészet, meg kimagyarázni magam a szorult helyzetekből.

Ma és bezártak az orvosiba, mert nem vették észre, hogy még a budiban vagyok. Bevittem egy széket, kinyitottam az ablakot, felhúztam magam aztán kimásztam a párkányra. Majd kidobtam a táskám azt leugrottam :D sok kalandot éltem már át ^^

2013. okt. 10. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz ingyen is lehet járni
2013. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem az emberekkel semmi bajom, attól fugg kik.

Barátaim nekem sincsenek, én is csak suliban beszélgetek pár arccal.

Én is gyedul érzem magam mert pl az osztálybol senkivel sem egy az ízlésem.

Mind diszkópa.tkányok.

Én pedig csak RAPPET (én szoktam is szövegelni, föleg depiseket) és HEAVY METALT, HARDCORE METALT és DEATH METALT hallgatok.

Asking Alexandria, Bring Me The Horizon, SlipKnot stb. a kedvenceim :D

Most van egy 4milis fultágító spirálom, amit nagyon szeretek xd


16/F

2013. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A rappet én is imádom és szoktam is rappelni :D
2013. okt. 10. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

fogadd el magad ilyennek.

bár a suliba jó lenne bejárnod, magad miatt, ha dolgozatokat, teszteket kell irnod, hogy ne legyenek rossz jegyeid.


neked nem kell pszichológus, te ilyen tipus vagy. tényleg nagyon kalandos lehet igy az életed, a lógások, ennek később is haszát veszed, mert megtanultad magad feltalálni, minden percben :)


én is hasonló tipus vagyok, utáltam általános-, középiskolába, kötelezően templomba járni. most egyetemista vagyok, alig várom, hogy befejezzem ezt az évet. :)

2013. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Huh, érdekes egy életed lehet és egyben rettenetesen sivár (bocsi). Iskolába nem csak jó lenne, hanem még kötelező járnod. Elsőnek el kell döntened, hogy mit is akarsz az élettől, ehhez meg kell tudnod, hogy mit szeretsz és mit nem. Oké nem szereted az embereket, na és? Ott vannak az állatok, lehetne valamilyen biológia tantárgyú irányod. Mondtad, hogy szereted a rappet, meg ilyenek, ezeket szépen sorra veszed és keresel ilyen programokat. Apropó neked az Igen élet stílust kéne kipróbálnod. Feltétlenül nézd meg az Igen ember című filmet és gondolkodj el rajta! Sőt, amint kiderítetted, hogy szeretsz olvasni, vagy fotózni stb. Azonnal keres rá neten a közeledben lévő állandó programokra, körökre és jelentkezz rájuk. Nincs apelláta, csak menj és ne gondolkodj. Fedezd fel a világot!
2013. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Full ez van velem is, csak én ha éppen bemegyek az iskolába akkor haza viszek egy csomó jó jegyet aztán megint hiányzok egyet. Meg én nem szoktam sétálgatni inkább szerelni szoktam dolgokat. imádom az autókat stb.


Mi történt veled azóta?

2017. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Ez az asszociális személyiségzavar. Az antiszociális személyiségzavar teljesen más, kérlek ne keverd össze a kettőt! :).
2022. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!