Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért bezárkó...

A magyar emberek miért bezárkózottak? Külföldieknél nem látok ilyet.

Figyelt kérdés

1 példa. Magyaroknál mindenhol, ahol csak lehet kertesháznál kerítés van.

Külföldön, sok helyen, Amerikaiaknál sok kertvárosi helyen 1 darab lécet nem raknak le.

Miért?

Itt azt hallom: "A kerítés az első védelemi vonal! ha ki akarnak rabolni, fosztani, ez legalább lelassítja őket..."

Miért? Amerikában ingyen osztják a házakat? Ott nem félti senki?



2013. okt. 13. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert Ausztriában,Németországban kulturáltabbak az emberek. nem kell félni attól, hogy valaki kirabolja őket. De a lakást azért ott is bezárják.
2013. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán mert ott nem lopnak :) Pl. Olaszországban a letett hátizsáknak, sílécnek, szemüvegnek sose kelt lába, bezzeg Mo.-n...
2013. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Én nem vótam Amerikába, de Ami filmen láttam, hogy a lakásajtón nyóc-tíz lakat, retesz, pánt, lánc van! A mijazisten ahun a zangol kirájnő lakik (Buckermister vagymi) előtt meg egyenest kucsmás-puskások őrizkednek!
2013. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Édes vagy... Amerikában, ha rajtakapod a cigót, hogy épp betörni igyekszik hozzád, jogod van lelőni. Magyarországon viszont csak lapulni van jogod és reménykedni, hogy ha nem bántod, akkor másnap este nem jön vissza pereputtyostól, hol bicskát vágjanak az oldaladba.


Mikor én Budapesten(!) arra toppantam haza, hogy kirámoltak és felhívtam a rendőrséget, 4 óra múlva jöttek ki...

2013. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
De ilyen kérdést kiirni,ember gondolkodjál már,mert ott mondjuk ha bemész portán belülre telibe vernek egy shotival,vagy egy Glock 19ből kapsz 4-5 golyót és ennyi volt.Minden normális államban rend van ebből a szempontból ahol van fegyver viselés.
2013. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Ó, de jót röhögtem! Imádom a komoj embereket! :-DDD
2013. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dani900 ***** válasza:
Az, hogy van kerítés még nem jelenti azt, hogy bezárkózottak. Az tényleg azért van, mert különben mindennek lába kélne, de ezzel nem kéne általánosítani az egész magyarságot, hogy mindenki lop, de van néhány aki igen, és ez ellen hasznos, meg mondjuk, senki sem örülne neki, ha az udvarból csak úgy kisétálhatna az összes kutya, mert annak csúnya vége lenne.
2013. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a közbiztonság nagyon rossz, alig védi a törvény az áldozatot és sajnos ilyenkor nincs mást mit tenni.
2013. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Angelik@ ***** válasza:

Ez lehet mélyebb is, lelki eredetű. Az emberek többségének nagy szüksége van a biztonságra, mint érzésre.

Biztonságban akarjuk tudni, a munkánkat, a családunkat, párunkat...

A ház, amit egy kerítés "véd" az lehet szimbolikus, egy tárgy ami megvéd.

Nem hiába van az hogy, egy külföldi ember teljesen más.

Mi stressz helyzetben, sírunk, görcsölünk, bepisilünk:D Amíg egy külföldi mosolyog egyet és megoldja pikk-pakk. Más életfelfogás, más kúltúra...nem lehet összehasonlítani.

Aztán lehet, csak én látom így és össze-vissza beszélek. :D

2013. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=0c_LrFDh90k


ez elegendő válasz a kérdésedre?

2013. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!