Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a mostani "modern" zenével? Mindenki fikázza.

Figyelt kérdés

Pl A dubsteppel, drum n bassel elektronikus zenével.

Én az ilyeneket szeretem, és hallgatom, és mindenkitől fikázását hallok rá. Na nem mintha érdekelne, nem sértődők meg senkire, de nem értem.

Mindenki mondja, hogy "ez nem is zene, ez ricsaj. Ez az ütem megy 2 percen át? Ebben mi a zene?"

Már nem is mutatok senkinek ilyen zenét, ha megkérdezi milyen zenéket hallgatok, a fülemben is lehalkítom nehogy ki hallatszódjon egy kicsit is, mert akkor tuti megkérdik mit hallgatok, mutassam meg.

És azt hinné az ember, az idős embereknek nem tetszik, biztos azok nem fogadják el, hogy már ne a Beatles megy de nem.

Az én korcsoportom közül hallom legjobban, hogy beszólogatnak, hogy milyen vackot hallgatok...Itt a legjobb barátom. Ő nagy rocker, és Guns n Rosest, meg ilyeneket hallgat. Na egész nap beszól...

Mi a bajuk az embereknek az elektronikus zenével?


Most egy Guns n Roses mivel jobb? Az már lejárt lemez, már nem a 80as években vagyunk... Miért nem képesek elfogadni egyesek, hogy változik az idő, kitalálták a "gépzenét" és sikeres is lett?



2013. okt. 18. 16:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

1. Nem azért hallgatunk zenét, mert modern, vagy a legújabb.

2. A zenék, amikről beszélsz mellőznek mindenféle zenei szépséget, és azon túl, hogy egy kis felvezetés után szétbasszák az agyad a torzított mosógéphanggal, semmi művészi érték nem szorult beléjük. Nincs üzenetük. Nincs olyan lelki töltetük, amiről beszélni érdemes. Nem fejeznek ki érzelmeket úgy, ahogy arra a zene képes. Abszolút fantáziátlan dallamok vannak bennük. Nem igényelnek zenészi hozzáértést. Mellőzve van belőlük az a finomság, ami a zenét a leghatalmasabb művészetté teszi. A legtöbb ilyen szart összerakom otthon a gépemen. Nagyjából öt különböző ütem van bennük, mint egy gyerekdalban. Azok legalább szépek.


Olyan ez, mintha a rendelkezésedre állna a világ összes nyelve, hogy azokkal kifejezhesd magad, de te csak két betűt használnál a nyögdösésre.

2013. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Én azt tapasztaltam eddig hogy aki leszól mindent ami nem rock,az elég tudatlan és nem ért hozzá,vagy esetleg nehezebben emészthető zenéket nem tudja befogadni.

Valamiért nem értik meg hogy nem kéne összehasonlítani a dubstep-et és a fémes metálos hangzást a klasszikus hangszerekkel játszott finomkodós zenékkel.Mindegyik műfajnak megvan a maga helye,én pl ha ideges vagyok,vagy csak meguntam a csendet benyomok valami ütős electro-dubstep,D&B számot ami kiviszi az ablakot,jó hallgatni,erre lehet pörögni ,ez az értelme.Ezeknek nincs mondanivalója.

Akik meg leragadtak a 80's évekbeli classic rock-nál,meg a II. világháborúnál azoknak általában fogalmuk sincs mennyi munka van abban hogy egy zene jól szóljon.A régi rock számok nagyon trágyául szólnak,elvannak maradva a mostanihoz képest elég rendesen.

Én minden fajta stílust szeretek,kivéve a pop,na az teljesen értelmetlen,túl nyálas,nyavalygós divatcucc fuujj.Az az igazi zene amitől libabőrös leszel,és van benne művészet.Tökmindegy mivel csinálták, de én kb egy év alatt meguntam a nyivákoló gitárokat meg a magas tartományú hangokat.Ha megnézel egy stílust,abban az összes szám tök egyforma lesz felépítésileg,mivel egy stílusba tartoznak.De attól még csak az elektronikus zenét támadják le...érdekes

2013. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem az elfogadásról szól. Szerintem az tévedés, hogy csak az új hatás miatt nem kedvelt olyan nagy körben. De ennek is megvan a maga rajongói tábora.

A zenék pedig ízlés kérdése. Neked jó, ha ezt szereted, hallgatod. Viszont az a gond, hogy nem mindenki van ezzel. Úgy tűnik, hogy a többség nem. De ki tudja? Lehet, hogy csak kicsit félre vonultabban vannak az olyan zenéket kedvelők mint te.

A legjobb barátoddal pedig ha nem egyezik a zenei ízlésetek hanyagoljátok ezt a vitát. Az ilyenek egy részről értelmetlenek, mert mindkét fél csak a saját igazát hajtogatná. S ezzel csak feszültség jönne létre. Meg elpazaroltok vele egy csomó időt.

Nem mellesleg, én is a rock zenét szeretem. De annak is külön műfaját. Viszont eddig sose fordult elő, hogy ezeket kritizáljam, mivel nem érdekelnek. S csak akkor jön elő az ellenszenvem az olyan zenék iránt amelyeket nem kedvelek, ha rám ERŐLTETIK. Szóval ezt ne tedd, s ha nem teszed és úgy szekálják, legyen úgymond "igazuk". Hagyd rájuk. Egy csomó idegeskedést megspórolsz ezzel. :)

13/L

2013. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

Még annyit hozzátennék, hogy nem baj, ha szereted ezt, és szerintem ne érdekeljen, hogy más mit mond az ízlésedről. Ne halkítsd le az ő kedvükért!

Egyszerűen csak a műfaj magában nagyon unalmas, és színtelen. Persze egy jó berúgáshoz tökéletes.

2013. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

A rockerek meg ugyanolyan kretének, mint az összes többi, aki leragadt egy zenénél.

Meg kell ízlelni mindent szépen.

2013. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

sajnos sokan azt hiszik, hogy az elektronikus zenének nincs dallama, csak megy a tuc-tuc-tuc. de ez nem igy van. Léteznek nagyon jó elektronikus zenék is, aminek a ritmusa tuc-tuc, de amellett van dallama is.


én sem értem, sokan leragadtak a 80-as éveknél, hogy akkor születtek igazán jó filmek, zenék. de ezeket nem tudom átérezni annyira, mert nem abban a korban születtem, nőttem fel, nem abban a korban alakult az izlésem.


az elektronikus zene arra jó, hogy felpörgessen.

2013. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
83%

Hallgattam én már minden féle zenét, 13-4 éves koromban Manson, Linkin Parkot, Alvint, később elmentem egy Avenged Sevenfold, As I Lay Dying irányba, teltek az évek, majd végül kikötöttem a deathcore-nál. Mellette egy időben hallgattam a drum 'n' bass-t, abból is a brutálisabbakat, majd jött az akkor még teljesen új dubstep még ha jól emlékszem 2008 környékén, szóval van előéletem mindenféle rock, metál, punk és egyéb zenétől kezdve a mostani house, dubstep, trap, stb. zenéig.


Nem értem, miért nem bírják értékelni az emberek az elektronikus zenét. Sokan mondják, akik ellenzik, hogy ricsaj, meg "ilyet én is tudok". Könyörgöm... Hány meg hány GNR, Metallica, meg ilyen-olyan covert látsz a youtube-on, meg hány cover banda van?


És ezzel szemben hányan csinálják meg ugyanazt a zenét, amit mondjuk Tiesto, vagy Avicii? Mondhatnék ide Spor-t, Noisia-t, Current Value-t, Dillon Francis-t(csak sajnos elenyésző hányaduk ismeri), akik sokkal de sokkal összetettebb zenét csinálnak, de mégsem értékelitek őket. Őcket hányan coverelik? Attól függetlenül, hogy megvan nekik ugyanaz a program, a fent említett embereknek hatalmas tudásuk van az összerakott zene mögött.


Elhiszem, frankó a rock is meg a metál is, én is szeretem, én is hallgatom, és elismerem, hogy nagy zenék vannak, de nem érzitek falsnak egy hangyányit, hogy nincs mögötte munka? Meg ricsaj? Meg élvezhetetlen?


Nincs benne hangszer? Asking Alexandriát szeretitek? Ja, elég sokan szeretik, én is szeretem. Van az egyik srácnál egy szinti, azt minek nevezed? Igen, hangszer. És szerinted a fentebb említett zenészek mivel írják a zenét? Szintivel? Többek között. Ilyenkor már nem minősül hangszernek?


Attól, mert nem szeretsz egy adott stílust, nem kell egyből fikázni. Inkább keresd meg benne a szépséget, és téged se idegesít, plusz nem leszel olyan beszűkült, és ha elmész egy szórakozóhelyre, mondjuk diszkóba, akkor legalább te is érzed az ütemet, meg nem csak a folyamatos picsogás menne.


Hallgass meg egy órányi dubstep, drum n bass, house, trap, moombahton, vagy akármilyen mixet, és legalább egy kicsit próbáld meg élvezni, és utána kell véleményt nyilvánítani, hogy miért is olyan rossz ez.

2013. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
utolsó--->Azt még hozzátenném hogy jó hangrendszer,vagy füles nélkül élvezhetetlen bármilyen zene,főleg az elektronikus műfajok.Ez fontos!
2013. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha elektronikus zene, akkor Daft Punk, magyarok közül pedig Zagar, Neo esetleg még az Anima.


Egyszer meghallgattam egy dubstep zenei anyagot, utána a nap hátralévő részében Pink Floyd-dal "gyógyítottam" magam, egyszerűen borzalmas, de tényleg.

Miért jobb egy Guns n' Roses mint egy dubstep vagy drum n bass? Mert élet van benne, valódi hangszerekkel játsszák. És nem lejárt lemez, hanem klasszikus, ikonikus zenekar (nem vagyok GR rajongó). Ez, hogy lejárt lemez, akkora marhaság mintha Beethovenre vagy Scott Joplinra mondanád, csak mert régiek :D Mondjuk én nem szoktam senkit cseszegetni a zenei ízlésével, nem erőltetem másokra a magamét, max. megállapítom magamban, hogy nekem ez a zene nem jönne be. Még azt sem mondaná, hogy neked szar a zenei ízlésed, mert nyilván nem, csak 2 totál más műfajt kedvelünk. Ha német sramlizenét hallgatnál vagy ukrán reppet, akkor lehetne ilyesmit mondani :D

2013. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Angelik@ ***** válasza:

Én sem szeretem, de van kevés kivétel.

Pl ez a mostani kedvencem, ezt tudom értékelni az ilyen stílusban.

http://www.youtube.com/watch?v=_pRMpADLRxw

2013. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!