Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel lehet leküzdeni az...

Mivel lehet leküzdeni az önértékelési zavart?

Figyelt kérdés
Kiskoromban csúfoltak, mert kövérebb voltam a többieknél. Én ehhez a gyermekkori emlékhez kötöm az erős önértékelési zavarom. Idén 8. Osztályos vagyok és úgy érzem, hogy a párom sokkal jobb párt érdemelne, pedig szerinte én vagyok a legjobb. Vagy gyakran érzem, hogy nem érdemlek ilyen barátokat mint amilyenek vannak. Uszodában vagy strandon nem fürdök az osztállyal pedig sokak szerint nincs semmi gáz az alakommal. (Kicsit lefogytam kiskorom óta, de méh mindig van pluss z.) Szeretnék kicsit magabiztosabb lenni és nem szorongani nagyobb társaságokban a kissebségi zavarom miatt. Csoportokban én vagyok a csöndes lány, mellesleg minden apróságért sírok mert érzékeny is vagykk az önbizalomhiányhoz. Pár szóval így nem vagyok túl jó társaság és már ezért is szeretnék javítani a helyzeten. Meg persze saját magam miatt.Mivel lehet ezen segíteni? (14/L)

2013. okt. 18. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell cidrizni, el kell hitetni magaddal, hogy úgy vagy jó ahogy vagy. Ennyi.
2013. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 andi9208 válasza:
lehet, h bután fog hangzani, de állj a tükör elé,, és addig mondogasd magadnak, h " én egy gyönyörű lány vagyok" míg valóban el nem hiszed ezt magadról..:) tudom h nehéz, de meg kell tanulnod nem más emberekkel foglalkozni. nehogymár mások miatt akarj megváltozni.. ők fogadjanak el olyannak, amilyen vagy!! de ez csak akkor fog menni, ha előbb TE is elfogadod saját magad! addig bizony nem megy...!! sok sikert hozzá!
2013. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!