Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok embereket "lenyomozn...

Szoktatok embereket "lenyomozni" az interneten? Ha igen, milyen gyakran és milyen okból?

Figyelt kérdés
Például facebook-on, a google-ba beírva a nevét...stb.
2013. okt. 23. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen. Ha venni akarok valamit, utánanézek az illetőnek pl. Ha nem találok róla semmit, már gyanús. Sokszor megszívtam már emiatt, hogy "érdekes" emberkéktől vettem volna valamit...
2013. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki nagyon megtetszik, akkor mindent tudni akarok róla. :)

a facebook és a google kevés... ennél sokkal többet lehet találni a neten, csak idő kell és kitartás

2013. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ó, én mindenkit, az orvosokat, a férjem munkatársait, tanítványait, saját magamat, annak idején a férjemet is, amikor még nem ismertem. :) Nekem nyomozónak kellett volna mennem, mert iszonyat, amit csinálok, mindenkiről mindent kiderítek. :))
2013. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

azt ugye tudod kedves kérdező...h elvileg már az sem helyes h ezt megteszed.no de ez a kisebb baj.

ha ezzel az infóval, amit így szereztél vissza is élsz, pl másnak beszélsz róla, így hátrányos helyzetbe hozod a harmadik felet, bűncselekményt követsz el.

javaslom, h olvasd el a gugli és a fészbuk adatvédelmi szabályzatát, és a hatályos magyar adatvédelmi törvényt, meg a btk júliusba életbe lépett módosításait!

2013. okt. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, normális embert teljesen felesleges a Btk-val riogatni. Mert a legnagyobb visszaélés amit elkövethet az adataival az kb annyi, hogy meglátja mondjuk egy fiú a lány adatlapján, hogy kedvenc virága a margaréta és ezt az iszonyúan bennfentes információt felhasználva jó pontot szerez nála, mert a randira visz neki egy szálat. :D
2013. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Valamokka, egy jó pont. :)
2013. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ööö.. kedves negyedik, ha megengeded, inkább nem mondok semmit a kommentedre.
2013. okt. 23. 09:39
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Már bocsánat, de ha valaki megoszt magáról információkat nyilvánosan az interneten, és ezt valaki megtalálja, nehogy már azért büntessék! Sőt azért se, ha én ezt elmondom a szomszéd Maris néninek, akinek nincsen netje.
2013. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

valamokka, amit te belemagyaráztál, h virágot visz meg hasonlók, a kérdésben semmi hasonló nem volt kiírva, pusztán a kérdésre válaszolván, pedig meghatározó amit írtam, pár napja mutatták h az usa ban és az eu ban is követendő példának akarják már azt, h aki fészbukos meg egyéb adatokkal él vissza és ez miatt kárt okoz vkinek, börtönt kapjon...az usa-ban nemrég ítéltek el 3fiatalt ezért, mert ilyen adatokkal szórakoztak és vki feljelentést tett az ügyben...

és bizony ezek a szolgáltatók az ip címet megjegyzik és az összes hozzá rendelhető adatfelhasználást.

mondhatni könnyű dolga volt a bíróságnak is.

nos én így értelmeztem a kérdést...

2013. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

gondolom aki itt az ellenkezőjét írta, nem olvasta figyelmesen végig az adatvédelmi törvényt, a fészbuk és a gugli adatvédelmi szabályzatát sem...

pedig ott le van írva minden.

2013. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!