Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok embereket "lenyomozn...

Szoktatok embereket "lenyomozni" az interneten? Ha igen, milyen gyakran és milyen okból?

Figyelt kérdés
Például facebook-on, a google-ba beírva a nevét...stb.
2013. okt. 23. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

Igen!

Mindig ezt csinálom... így találtam meg pl. anno, amikor még csak tetszett a barátom, a 12. osztályos ballagási képeit... :D

2013. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 62%-os, akkor valóban félreértetted a kérdést, bár egyedül neked sikerült ez, úgyhogy én a helyedben ezen is elgondolkodnék, hogy mi oka lehet :D


Szóval a Kérdező nyilván az én leírásomhoz hasonló "lenyomozásra" gondolt. Nem arra, hogy személyi aktát írok itthon az emberekről...és nyilván nem arra, hogy ezt valakinek a kárára akarta volna felhasználni.

Csak sok információt ki lehet deríteni a másik emberről, ami által könnyebb mondjuk kapcsolatba lépni vele.

Persze túl sokat sem érdemes kikutatni, mert miről beszélgesek, ha már mindent tudok? :D Egyszer elkövettem ezt a hibát, mármint a túl sok információ begyűjtését, de legalább a beszélgetéskor észbekaptam, és nem minden második mondatára úgy reagáltam a lánynak, hogy "jaa, igen láttam fb-on" :D Rájöttem ez elég ijesztő lehet :D

2013. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
28%

Adósomat így találtam meg , a szemétláda el akart tűnni de esze nem sok volt és simán lenyomoztam a neten a telefonszámát ,innen már csak egy kis lépés volt a címe. Pislogott is mikor csengettem hozzá.

Aki meg rossz célra használja fel az adatokat annak ha annyi esze van hogy otthoni gépről teszi fel az adatokat ,nem valami kódolatlan wifiről egy csak erre használt hozzá nem köthető eszközzel az meg is érdemli ha elkapják.

2013. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Néha szerzek ismerősöket neten is, olyankor azért ránézek hogy ki ez mi ez, de nagyjából egy 5 perces művelet. Vagy ha meló, akármi kapcsán dolgozok valakivel, akkor arra is ránézek, rögtön le lehet szűrni a másik érdeklődési körét. De olyan nagyon mélyen felesleges beleásni magunkat sztem mások életébe.


Bár, netes vásárlásnál egyszer megnéztem az eladó adatlapját, és C kategóriás állampolgár volt neve alapján, fb-n rákerestem, láttam h vmi nagy kigyúrt kan, ráadásul el is kellett volna menjek az egyik rosszabb hírű kerületbe, így inkább elálltam a vásárlástól. :D

2013. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!