Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek magatokat?

Ti szeretitek magatokat?

Figyelt kérdés
Nehez kerdes, bar egyszeru :) olvasgattam itt egy topicot, es nem igazan vannak a legtobben megelegedve magukkal(a valaszolok kozul). Nem tudom, hogy az elegedettseg es az onszeretem mennyire fugg egymastol, de ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban egy jo gondolata, megoszthatna ami eszebe jut. :)
2013. okt. 25. 23:40
 1/8 anonim válasza:
Nem :(
2013. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen,eléggé.

de az elégedettség azért szélesebb repertoárt lefed.

az önszeretetem abban nyilvánul meg,hogy a testemmel az érzéseimmel és a képességeimmel együtt elfogadom és kedvelem önmagam.

mind a három dolog elég sok munkámban volt.

2013. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, jóban vagyok magammal :)

Szerintem ez egy kör, ha elégedett vagyok magammal, jobban szeretem magamat- nem is jobban szeretem, hanem úgy mondanám inkább, hogy ad egy kis plusz érzetet. Ha pedig ott a plusz érzet, sokkal könnyebben megy minden, és elégedettebb leszek. Nyilván ez nem megy a végtelenségig, mert történnek közben dolgok, amik lehetnek egészen aprók (kijön a fejemen egy ronda pattanás), vagy komolyabbak (nem sikerül egy vizsga), ezek mind mind visszahúznak egy kicsit. De amint átmegyek a vizsgán, elmúlik a pattanás, máris jobb lesz minden. Összességében pozitívan gondolok magamra, ez segít túllendülni ezeken a kisebb nehézségeken.

2013. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még szép! Igen, szeretem magam! :)
2013. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, de most nagyon nem. Nagyon szerencsétlennek és elveszettnek érzem magam. Nem találok munkát, állandóan ideges vagyok, azokat is elmarom magam mellől, akiket nem kéne. Úgy érzem magam, mint ha egy pocsolyában dagonyáznék, ahonnan nem tudok kimászni.
2013. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös leírta a gondolataimat :) Nagyon szeretnék másoknak megfelelni, illetve elég bátor lenni ahhoz, hogy ne érdekeljen mit gondolnak mások. Ez a két érzés folyamatosan harcol bennem és nem jutnak dűlőre, nem vagyok elégedett magammal, így szeretni sem engedem magam.
2013. okt. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. Elvégre valakinek azt is kell.
2013. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

most már igen, kezdek olyan lenni minden értelemben amilyen szeretnék lenni.

persze még kell jó pár év, hogy egy ilyen kérdéssel kapcsolatban határozott "igennel" válaszoljak, de úgy érzem nem haladok rossz irányba ezen válasz felé.

elégedettség és önszeretet: szerintem összefüggő, az elégedettség számomra előbb eljövő állapotnak tűnik, mint az önszeretet. szerintem az elégedettségből, a saját maga megbecsüléséből jön később az, hogy szeretem is magamat, harmónia van bennem. az önszeretethez úgy gondolom kell már egy bizonyos életkor és a vele járó sok sok tapasztalat, az ebből adódó bölcsesség, higgadtság.

2013. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!