Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire fogadjatok el/szereti...

Mennyire fogadjatok el/szeretitek magatokat, ugy ahogy vagytok?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy epp küzdötök 3 kg leadasaval, vagy ilyesmi. Ugy altalaban, mennyire vagytok kibekülve magatokkal, a testetekkel?

Es ha van esetleg valaki, akinek hozzam hasonloan gondjai lennenek (vagy voltak korabban) önmaga elfogadasaval, az mit csinal(t) ellene? (A konkret fogyokuran kivül.)


2013. júl. 10. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a testemről van szó, egyáltalán nem szeretem, sőt, kifejezetten gyűlölöm, néha már-már undor szintjén. Amikor jó alakú, vagy amikor tényleg vékony voltam, akkor se szerettem (csak legalább hájmentes volt). Ugyanúgy nem vetkőztem le, csak zuhanyzásnál, meztelenül tükörbe nem néztem csak ha muszáj volt, amúgy eltakartam magam. Még amikor mások mondták hogy milyen jól nézek ki, arra is tojtam magasról, én rusnyának, már-már torznak látom magam, bár ezt nem hangoztatom, és ez nem a testtömeg függvénye, bár így hájasabban rosszabb a helyzet.

Próbálok nem foglalkozni vele és sokat takaró ruhákat hordani, sajna amiktől undorodok a testemen, azok max drága műtéttel lennének korrigálhatóak (mellek) vagy többségében azzal se (pl a csontozat, a magasság).


Belül amúgy nem csak elfogadom, de egyenesen szeretem magam, csak épp egy ronda húsbörtönben kényszerülök létezni.

2013. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Belül elfogadom magam többnyire,igaz,van még min változtatnom.Kivülről átlagosnak tartom magam,néha,rosszabb napjaimon nagyon rondának viszont.1 éve mindig iszonyat ocsmánynak láttam magam.Olyan nagy dolgokon nem változtattam,magamtól fogytam pár kilót,1-2 jobb ruha(tényleg csak 1-2),fodrászhoz mentem új frizurát vágatni,(bár most visszanőtt,jövő hónapban megint megyek)szemöldököt szedettem,ennyi.A pattanásaimmal sokat vagyok napon,minden reggel mosom hideg vízzel az arcom,tonikot használok rá.Most már csak párnak a nyoma van meg,igaz,ez sem szép,de sokkal jobb így.Leginkább viszont az segített hogy nem kapok annyi beszólást,és kapok néha valami bókot is.16/L
2013. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudom magamról hogy lehetnék vékonyabb de szeretem magam és jelenleg jól érzem magam a bőrömben.
2013. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a nagy helyzet,hogy azzal kell "gazdálkodni" ami van,- változtatni,formálni,szépíteni amit lehet...és beletörődni,elfogadni azokat a hátrányokat amivel nem tudsz mit kezdeni.Koránt sem vagyok már tini,sajnos felnőttként 27-évesen lettem himlős (súlyosan),-az arcom viselte meg a legjobban,soha nem lesz olyan mint volt,(talán szépészeti beavatkozással lenne változás de anyagilag azt nem engedhetem meg magamnak),így én az évek során testem formáltam szépre,klassz frizurát hordok és sminkkel kiemelem a szemem. -Sok igazán szép és fiatal nő irigykedik rám,pedig nincs miért.A belső harmónia sokkal fontosabb,a gyerekeim ,a párom mosolya,az ha nincsenek pénz gondjaink,ha elmehetünk nyaralni,vagy csak pizzázni valahová,vagy csak sütök egy finom tortát....sokkal-sokkal fontosabb dolgok annál,mint,hogy azon emésszem magam milyen esztétikai hátrányaim vannak. Ti se tegyétek...
2013. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt, amin nem tudok változtatni, elfogadom, amin tudok, azért igyekszem tenni. Egyébként igen kritikus típus vagyok, főleg az önkritikám nagyon fejlett, s még ízlésem is van... Mindig tudtam, hogy inkább vagyok csúnya, mint nem, de azért nem olyan vészes a helyzet, lehetne sokkal rosszabb is, a kinézet pedig nem olyan fontos nekem, legalábbis eddig nem volt az. Belsőleg ezer dologba bele tudok kötni, de az az érdekes, hogy a kegyetlenül éles belső kritikusom mellett van egy nagyon erős önmagammal szemben igen optimista és a jó pontokat észrevevő részem is, így eléggé jól tudom magam érezni a saját bőrömben, sose tartottam magam értéktelennek :)

A testem pedig alapvetően egészséges és eléggé pozitívan állok hozzá, meg akarom adni neki azt, ami kell, erős védelmező ösztönöm van vele szemben. Az egészséges táplálkozásra különösen rá vagyok mozdulva, a fogyás pl. labdába se rúghat mellette, simán beáldozom bármikor, csak ne legyen bajom :D


Engem nem jó magamról kérdezni, kedvelem a témát, de kétlem, hogy másokat is annyira érdekel :)


Úgyhogy én elvagyok magammal. Ami probléma volt, az sem önelfogadás volt, hanem nemi identitászavar. Kemény dolog az 17 évesen (addig nem igazán érdekelt a dolog), akkor még mit sem tudtam a gender binary-n kívüli világról, de csak rájöttem, hogy olyannak is lennie kell, mert nem passzoltam egyik dobozba se a kettőből.

2013. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az erős Közép, tehát a megfelelő önértékelés és a lelki béke az egészségmegőrzés lelki vonalának talán legfontosabbika.


Tehát minimum szeretem a testem és egészséges, kifelé irányuló az egóm. Nem lehet másképp, mert megbetegednénk idővel, hiába az egészséges életmód.

2013. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem rosszindulatbol, de jo tudni, hogy nem csak nekem vannak ezzel gondjaim...:)
2013. júl. 13. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!