Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszintén! Tényleg olyan...

Most őszintén! Tényleg olyan szemét lennék, mert nem adók minden jött-mentnek pénzt?

Figyelt kérdés

Én nem adók borravalót se a pizzasnak, se a pincérnek, se senkinek, mert kap fizetés, minek is adják nekik zsebpénzt?

Oda jött 1 gyerek egy plazaban hogy itt a gyógyszere, be aiarja venni, tudnánk neki adni pár száz ftot, hogy vegyen udítőt. Mire mondtam, hogy ott a wc igyál a csapból!

És lebunkoztak a barátaim!

De most miért? Nekem se osztogat senki pénzt, kajd ha igy lesz, akkor adók!

Ja legutóbbi eset, kunyeralt egy egyetemista a mekinel, hogy nincs pénze,.mert a tanulmányairá elment. És adnánk e neki. Mondtam, hogy pénzt nem kapsz! De veszek neked egy hamburgert! De az nem kellett neki...

Na így adjak bárkinek is pénzt?


Most miért lennék bunkó?



2013. nov. 2. 14:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Azért az rohadt nagy különbség hogy egy pincérnek jattot adsz (fizetsz a felszolgálásért, mivel az étel ára a felszolgálás díját nem tartalmazza), meg a többi eset amit leírtál.

Az első az rohadt nagy bunkóság, a többi az rendben van, én sem adok a kéregetőknek üdítőre meg mekis kajára.

2013. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
A pizzafutár meg a másik. Ők is azért kapnak jattot mert sok helyen a pizza árán kívül mást nem fizetsz és ő volt olyan kedves és télen, hóban, esőben meleg pizzát hozott neked időre. Ha ez nem ér meg neked 100 ft-ot akkor ne csodálkozz ha legközelebb a tiedet viszik utoljára, ő sem hülye hogy az ingyen fuvart viszi elsőnek.
2013. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan kihasználják az emberek jószívűségét.

Mondjuk én borravalót adok, főleg ha nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással, én ezt belekalkulálom az árba.

Amikor meg egyszer azért rendeltem pizzát, mert lusta voltam kimászni a zuhogó esőbe és nem volt otthon kaja, akkor a szokásosnál is többet adtam.

Amúgy nem keresnek jól, mert nekik meg a borravalót belekalkulálják a fizetésükbe, hogy úgyis kapnak a vendégektől.


A többi kéregetős lehúzást én sem szeretem, pl ez is sántít:

"Oda jött 1 gyerek egy plazaban hogy itt a gyógyszere, be aiarja venni, tudnánk neki adni pár száz ftot, hogy vegyen udítőt. "


Nos, a gyógyszert nem üdítővel kell bevenni, a plázákban van patika, a patikákban pedig kitéve víz és pohár....

Ha valaki pénzt kér, akkor gyanús és én sem szoktam adni senkinek, akármilyen mesével áll elő.

A szokásos duma, hogy csak pár forint hiányzik a vonatjegyéhez, de érdekes módon minden nap ott állnak és csak pár forint hiányzik.... hát persze.


Egyszer jött oda hozzám egy csaj, majdnem bőgött, hogy otthon hagyta a pénztárcáját, metróval menne, ha van egy fölösleges jegyem és odaadnám, azért hálás lenne. Vagy ha vennék neki egyet. Így már szóba álltam vele és segítettem neki, cserébe a kezembe nyomott egy Snickers csokit. Az ilyennek tényleg szívesen segít az ember, mert bárki bajba juthat, de a kéregetőket én sem szeretem.

2013. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
8%
Igen, te vagy a bunkó. Az okokat Digo leírta.
2013. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy a pizza ára nem tartalmazza a szállítási költséget?! Meg a kaja ára a felszolgálásét?


A pincérek kapnak az étteremtől fizetést. A futárok is. Az étterem ezt az árbevételéből gazdálkodja ki kapaszkodjatokmeg. Az árakat pedig úgy határozzák meg, hogy ki tudják fizetni a személyzetet. Tehát nagyon is benne van az árban a kiszolgálás.


Ennyi erővel gondolok egyet, és az étteremvezető tudta nélkül beállok kihordani a kaját a vendégeknek, mert úgyis ők fizetnek ki, nem a vendéglős.:D


A borravaló az csak egyfajta hálapénz, amivel a vendég a kedves és minőségi kiszolgálást jutalmazza. Ha nem tetszett a kiszolgálás, maszatos a pohár vagy az evőeszközök, akkor nem bunkóság megvonni a borravalót szerintem.


A kéregetőknek sem bunkóság nem adni. Velem előfordult, hogy adtam, de aztán bűntudatom volt amiatt, hogy magamtól elvettem a pénzt, és odaadtam egy jöttmentnek, aki valószínűleg csak átvágott. (mert amúgy is kap segíjkít az adóbevételekből)

2013. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, akkor ha étteremben jársz akkor nézd meg mi van a számla aljára nyomtatva:

"Az árak a felszolgálás díját nem tartalmazzák" vagy "Áraink a szervízdíjat nem tartalmazzák", külföldön "Service not included", "ohne bedienung",stb.

[link]

Persze, kapnak fizetést de a fizetést úgy kapják hogy bele van kalkulálva a vendégtől kapott jatt is.

2013. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

"Ha nem tetszett a kiszolgálás, maszatos a pohár vagy az evőeszközök, akkor nem bunkóság megvonni a borravalót szerintem."


Ez így is van. Jattot nem kötelező adni, ezt nem is mondta senki.

2013. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"Az árakat pedig úgy határozzák meg, hogy ki tudják fizetni a személyzetet. Tehát nagyon is benne van az árban a kiszolgálás."


Nagyon nincs benne. Ez akkor lenne igaz ha a felszolgáló teljes bevételét a szerződésében meghatározott FIX alapfizetése jelentené, de persze ez nem így van.

A felszolgálás díja csak azokon a helyeken van benne a számla végösszegében ahol ezt feltüntetik a számlán.


Ha nem világos akkor írj, szívesen segítek, vendéglátóhelyeket üzemeltetésében van tapasztalat.

2013. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Ha viszont a számla összege nem tartalmazza a kiszolgálást, akkor miért kap fizetést a pincér az étteremtől? A felszolgáláson kívül mi az a tevékenység, amiért az étterem díjazza?


Illetve hogyan "kalkulálja bele" a jattot a fizetésébe, ha nincs róla számla?


Én szoktam borravalót fizetni, de tényleg nem kötelességtudatból, hanem mert rendes volt a pincér és szerintem jár neki a bónusz. Szerintem ha a számla alján szereplő szöveg nem csak egy formális ösztönzés lenne a borravaló fizetésére, akkor kapnék külön számlát a felszolgálásra is.

De itt jól le van írva, jogilag hogyan szabályozott a borravaló ill. szervizdíj:

[link]

2013. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Az étterem mint munkaadó köteles legalább minimálbért fizetni mindenkinek aki az alkalmazásában áll. Ez gondolom egyértelmű. De gondolj már bele, hány felszolgáló maradna az országban havi 80 ezer nettóért? Senki.
2013. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!