Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni azokkal az...

Mit lehet kezdeni azokkal az emberekkel, akik nem tűrik ha legyőzöd őket/okosabb vagy, ügyesebb náluk?

Figyelt kérdés

Van ilyen ismerős. Akit ha legyőzől valami játékban, meggyanusít, hogy csaltál, nincs jó napja, nem figyelt, nem hagytál neki esélyt.

Ha okosabb vagy tőle, akkor elkezd faggatni addig, amíg nem tudsz valamit pontosan, na kkor leolt, hoyg "hoppá! Mégsem tudod!" ha neked sikerül valami, neki nem akkor elkezd cseszegetni, hogy menőzől magaddal.

Az ilyenekre van ellenszer?

Utálom mikor elkezdik nekem mondani, hogy "Na mégsem vagy olyan jó! :P"



2013. szept. 16. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
telibevered, de kegyetlenül...oszt csá:)
2013. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ráhagyod. Én direkt az ilyenek miatt nem szoktam megmutatni hogy mennyit tudok...

Amugy meg: te tudod hogy okosabb vagy, kell ennél több?

2013. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd hogy szívja a véred :D Kezdd el te is b..zogatni, kérdezz tőle te is olyat amit tuti nem tud, ha legyőzöd oltsd le h miért ilyen c..cska és abba fogja hagyni hogyha látja hogy kiállsz magadért. Viszont, ha azt látja h belemész a játékba és oltogathat miért hagyná abba! Vedd át az irányítást és oltsd szét :)
2013. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" Akit ha legyőzől valami játékban, meggyanusít, hogy csaltál, nincs jó napja, nem figyelt, nem hagytál neki esélyt. "


Erre: Bocsi, de ne rám vetítsd ki a haragod jó? Attól, hogy nem tudsz játszani és veszítettél nem én tehetek ;D

2013. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De a legjobb amúgy, ha ignorálod. Mond valamit és: Oks! Egyszerűen szard le :D
2013. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ezt úgy hívja a pszichológia hogy-most rajtakaptalak!játszma-

az emberi játszmák című könyvben benne van a kivédése.

de van egy másik könyv az is jó-verbális önvédelem a címe.


amúgy röviden annyi a lényege a dolognak,hogy magyarázkodást próbál kicsikarni belőled az ellen.

ha magyarázkodsz bármilyen formában,akkor veszted a játszmát.

a könyvek finomabb módszereket ajánlanak,de nyomatékosítva és agresszíven kontrázva szerintem gyorsabb és hatékonyabb a végeredmény és így nálad marad a kontroll és a dominancia.

lényegében egy ilyen játszmával a másik elveszi tőled a kontrollt,vagyis behódoltat,hiába nyered a valós játékot az érzelmit veszíted.


röviden-ne magyarázkodj és tartsd a kontrollt.

2013. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mirk ***** válasza:
Kerüld el az ilyen embert, vagy csak egy mosoly kíséretében hagyd figyelmen kívül szavait.
2013. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hagyni kell. Te nem fogod őt megváltoztatni. Vagy megtanulod elengedni, magyarul lesz@rni a dolgokat, amiket mond, tesz ilyenkor, vagy próbálsz minél kevesebbet a társaságában lenni. Te tudod, hogy ő ilyen, nem tudja elviselni ha alul marad valamiben és ezért csinálja a cirkuszt.

Arra lennék kíváncsi hány évesek vagytok.

2013. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!