Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szörnyen bunkó a főnököm!...

Szörnyen bunkó a főnököm! Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Csendes, visszafogott 26 éves nő vagyok, egy irodában dolgozom. A 35 éves főnököm asztala nem messze van az enyémtől. Az a problémám, hogy a nő iszonyatosan bunkó és hatalmas önérzete van, mindenkinek egyből a 10. emeletről válaszol. Mikor olyan passzban van, el lehet vele beszélgetni, de az esetek többségében nagyon hamar robban. Emiatt úgy érzem, mintha utálna, pedig nem csak velem ilyen, és nem tudom, hogyan viselkedjek vele, hogy ne érezze rajtam, hogy tartok tőle és nyuszi vagyok a közelében. Mit tegyek?

2013. nov. 3. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Mondj fel.
2013. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Póker arccal. Én így védem ki az enyémet. Az én főnököm is nő, méghozzá nem a normális fajtából: személyiségzavaros és infantilis 50-es asszony. Majdnem két éve osztályvezető, négyen már felmondtak én leszek ötödik.
2013. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer national geographicon láttam egy műsort, ahol az emberi viselkedéssel foglalkoztak. Ott volt, hogy a lehető legjobb magatartásforma amit a főnökkel szemben mutathatunk az a magabiztossággal vegyes tisztelet. Vagyis ha valami gondod van, vagy nem értesz egyet a főnököddel, azt határozottan közöld vele, de mindenképpen legyél tisztelettudó és semmiképpen se akarj dominánsabb helyzetbe kerülni, mert azt támadásnak veheti és inkább visszatámad ahelyett hogy valóban foglalkozna veled.


Szóval csak magabiztosan, de tisztelettudóan!!!

2013. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A főnök az egy külön állatfajta, én még normálissal nem nagyon találkoztam, bizonyos félrenevelésnek a következményei ezek.

Egyszer 1 darabon kiéltem az összes bosszúmat, azóta valamelyest megnyugodtam...

2013. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3/4-nél a megoldás sztem is.Marha idegesítőek az ilyen főnökök,de nem szabad,hogy azt lássák,hogy agresszív vagy,vagy fölényeskedő,okoskodó,és ne is alázkodj meg negatív értelemben,legyen önbizalmad.A főnökök tudják azt legbelül,hogy mik a hibáik,és mivel mit okoznak az alkalmazottaiknak.Ha tiszteled magad,és felé is kimutatod a tiszteletet,akkor látni fogja benned azt az erőt,amire neki is szüksége van,csak ő nem tud vele élni.lehet ez most így hülyén hangzik,de érted mire gondolok.Ha nem teljesen reménytelen pszichopata vadbarom,embertelen állat,akkor kitartással kezelheted a dolgot.

Nálunk van egy titkárnő,fél perc alatt be tud kattanni bármin,kötekszik.Soha nem szólok be neki,hanem higgadtan elmondom neki,hogy mit miért így vagy úgy csinálok.Volt,hogy mikor látta mekkora hülye,akkor mivel beégett,ezért még idegesebb lett,de ilyenkor nem mutattam ki a fölényem,sőt megértő voltam vele.Kiengedte a gőzt,és kedvesebb volt utána.

2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy felmondjak, és más helyen sincs garancia rá, hogy jobb lesz, úgyhogy inkább megfogadom a tanácsokat.
2013. nov. 5. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!