Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Narcisztikus szemelyisegzavar...

Narcisztikus szemelyisegzavar lenne? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Randizgatok egy sraccal, nagyon edes meg minden, de van egy ket olyan szemelyisegjegye, ami miatt megfordult a fejemben, hogy esetleg narcisztikus szemelyisegzavarban szenved: konkretan allandoan dicseri magat. Mindenben nagyon jo (mondjuk tenyleg, de ezt ki is hangsulyozza), ha megdicserem pl (mertmondjuk jo az agyban) csak annyit mond ra "Tudom!"nem birja elviselni ha valaki leelozi, pl biciklivel jar melozni es az ugyanazon az utvonalon jarokat, akiket mar igy latasbol ismer MINDIG le kell eloznie, haaznap reggel nem sikerul neki, delutan felemlegeti, megjegyzi es bosszankodik rajta. Mindentjol csinal elmondasa szerint. Jo munkaero, jol massziroz, jol foz, jol tanult egyetemen, esallandoan kapom az ivet hogy o mennyi mindenben jo. (legtobbszor ezek nem alaptalanok, de megis, miert kell allandoan kihangsulyozni?)A fonoke iszonyatosan frusztralja, utal neki dolgozni, talan nem viseli el, hogy valaki folerendelt viszonyban van vele?? Neha lekicsinyel ok nelkul. Pl multkor megjegyezte, hogy kicsi a mellem (36os ruhamerethez 100as mellboseggel rendelkezem es C-s kosarat hordok. Nem ket gorogdinnye de azertsosem volt ra panasz, sot,, eddig meg sem fordult a fejemben, hogy ne szamitana nagynak a mellem. Sztem NAGY. de neki kicsi. Az exenek nagyon kicsi mellei vannak egyebkent, szal nem hinnem hogy ez annyira zavarna. Fogalmam sincs miert kellett ez a beszolas.Orulnek ha valaki olyan valaszolna, aki tudja mivel jar ez a jellegu szemelyisegzavar, es felismeri hogy itt errol van-e szo vagy valami masrol. Szakertok, pszichologusok is irhatnak orulnek neki :) Vagy barmi sajat tapasztalat. Koszi

2013. júl. 21. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen egy egoista, nagyképű emberről beszélünk, aki ráadásul tuskó is amiért ilyen megjegyzést tett rád.
2013. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha neked jobb nevén nevezni a baját, akkor igen, ez az. Legalábbis előbb vagy utóbb egyre több dolog lesz, amiben ő tökéletes, te pedig nem. 100as mellbőség kicsi neki?? Dehogy kicsi, te is tudod, ő egy öntelt gyökér, akinek van bőven problémája magával. Én azt is el tudom képzelni, hogy féltékeny is lesz nemsokára, attól függetlenül, hogy már most elkezdte az önbecsülésed leépíteni és hibákat keresni benned. Ha ennyire az elején vagy még és már most így érzed mi lesz később. Legyél okos, ne hagyd magad meggyőzni, hogy nem vagy olyan jó, mint ő.
2013. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a melles dolog egy sima kalibrálás volt.

egó leépítő,lelki fölényi helyzetbe hozta így magát.

de ahogy leírod,csak a látszat volt az,hogy sikerrel járt,mert te nagyon is elégedett vagy a ciciddel:)))

2013. júl. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekkori es sajn a ferjhetmenes utani csaladomban is van sztem narcisztikus, utobbit csak utana vettem eszre (mas nyelv, orszag), es öszinten, a gyerekkori csaladombelit is... Ami megdöbbentett, a fiurol leirtak, mert erre meg nem is gondoltam: kifejezetten ilyen szemelyisegjegyüekbe voltam mindig szerelmes, mintha veletlen lenne... persze mint irtam, akkor meg nem gondoltam ra, hogy ezzel nincs vmi rendben...

Igy sztem jol teszed, ha erre figyelsz a parvalasztasnal, es föleg nezz utana a csaladodba van-e vmi szemelyisegzavaros? A szemelyisegzavarosok környezete alt. szinten nem lesz teljesen "normalis", igy nem ok nelkül vonzodhatsz ilyen emberhez, ezzel foglalkoznek, ennek jarnek utana, hogyha kell, "kigyogyuljak" belöle es normalisan elhessek...

2013. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!