Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyógyítható a pszichopata/szoc...

Gyógyítható a pszichopata/szociopata személyiség?

Figyelt kérdés
Van valamilyen terápiás, esetleg gyógyszeres kezelése a pszichopátiának? Lehet javítani, szinten tartani?
2013. nov. 8. 14:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Baromi nehéz
2013. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez engem is nagyon foglalkoztat. Te vagy az érintett?

Sorskorrekcióval foglalkozom, ezek mind spirituális szemléletű gyógymódok. Erős a gyanúm, hogy lehet kezdeni valamit.

2013. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem egy volt barátom csúszott el valahol útközben, ő zseniálisan hazudik mindenkinek, ezért már ott bukik a megoldás, hogy a gusztustalanul átvert barátnői mellett senki nem hiszi el róla, hogy egy beteg ember. Így pedig ő sem fogja fel, hogy baj van vele. A volt barátnői vannak otthon konkrétan pszichiátriai betegeknek beállítva, szegény szülei pedig a fenekét nyalogatják, hogy mindig ilyen csúnya lányokat fog ki. Lehetne szerintem javítani ezen, de ahhoz kell a környezet segítsége, illetve az érintetté. Az ilyen embert pedig elég nehéz meggyőzni arról, hogy segítségre van szüksége, mert előbb győz meg engem róla, mint én őt erről.
2013. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
fú utolsó, tök jót írtál.persze képletesen.teljesen igazad van.
2013. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Így van, az ilyen emberek zseniálisan hazudnak, borzasztó viccesek, intelligensek, simulékonyak és megnyerők tudnak lenni. Nekem is van ilyen ismerősöm, az egyik tuti szociopata, a másik gyanús. Az előbbinek elképesztő hazugságai voltak és szembesítéskor a szeme se rebben, képes meggyőzni arról, hogy valójában te vagy a hülye és zavaros személyiség. Egyébként olvastam erről régen komolyabban és mindenhol azt írták róla, hogy a legnehezebben kezelhető elmezavar nem is lehet meggyógyítani. Nagy ívben kerülni kell az ilyen embert.
2013. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon nehéz. Úgy tudom, léteznek kezelések, de biztos, hogy nem mindig eredményesek. A pszichopatáknak nem csak a személyisége más, hanem még az agyuk sem úgy működik, mint egy egészséges emberé. Egyébként ajánlom a témában Hare: Kímélet nélkül c. könyvét, nagyon jó.
2013. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kellene őket, de nem könnyű rájönni, hogy egy ilyen emberrel van dolgunk sajnos.. Pont azért, mert tökéletes képet fest magáról, ha fel is ébred a gyanú, hogy valami nem stimmel vele, akkor könnyen magadat kiáltod ki hülyének, hiszen ő egy nagyon jó ember.
2013. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5: Megoszlanak arról a vélemények, hogy van-e rajtuk szenvedésnyomás vagy nincs.

Ez perdöntő lehet, mert jelenlegi (euroatlanti) kultúránkban csak akkor lehet tenni valamit, ha maga a szenvedő (szociopata) kéri a segítséget.

Törzsi kultúrában a közösség (akiknek érzelmi károkat okozott a beteg személyiség) maga tett lépéseket a gyógyításra.

Bár kimondják nálunk azt is, hogy egy probléma akkor probléma, ha valakinek, vagy az ő környezetének probléma az a dolog. De a kezdeményező csakis az érintett lehet.

Bűncselekmény elkövetése és elítélés esetén nem tudom, hoyg szociopata személyiségnek előírják-e a kényszergyógykezelést. Ez azon is múlik, hogy egyáltalán létezik.e hivatalosan elismert gyógymód erre.

Sajnos nem tudom.

2013. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6: Azt én félig irodalmi műnek találom, ahol a riogatás és félelemkeltés az író célja, nem csak ténymegállapításokat tesz, hanem miszticizál.
2013. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, nagyon értékes infókat kaptam! Furcsa, hogy ez egy ilyen kényes betegség. Azt hittem, hogy olyan jól beazonosított vegyi elváltozások állnak a hátterében, mint pl. a skizofréniának, és ezért szintén megvan a gyógyszer rá.
2013. nov. 10. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!