Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az hogy egy ember nem...

Igaz az hogy egy ember nem tud megváltozni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ember mindig változik valamennyit, erről szól az egész élet és ezt vizsgálja a fejlődéslélektan.

A szocializációs folyamat (állítólag) 25 éves korban lezárul, ettől az életkortól kezdve gyökeres változások nem várhatóak, de ez egyénfüggő is lehet.

Egy-egy mások számára idegesítő tulajdonságon biztos tud az egyén változtatni...

2013. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem, nem igaz.


Nagyon sok ellenpélda van a környezetemben, JÓ IS.


Én magamról tudom, mert visszajelezte a környezetem, hogy kb. 1-3 évente erőteljesen megváltozik a hozzáállásom, a képességeim javulnak azon a területen amire figyelek. A régi osztálytársaimtól annyira elüt a gondolkodásom, hogy szerintem arc nélkül rám sem ismernének (pl. ebből az írásból).


Megjegyzés: aki az ellenkezőjét mondja az csalódott, nem tudott megváltoztatni valakit, mert az nem akarta eléggé. Ne hallgass rájuk.

2013. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tud szerintem egy ember változni, ha nem akar. Ha akarok nyerni a lottón, az még nem segít, hogy nyerjek is. De ha meg akarok változni, az már jó irány.
2013. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én nagyon megakarok változni
2013. okt. 11. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. Az ember nem változik, csak alkalmazkodik a környezetéhez.
2013. okt. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tud. Tűnhet annak minthogyha és ő maga is elhiheti ezt, de nem tud.
2013. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem igaz! A gondolataink teremtő erővel bírnak, amikben valóban hiszünk, azok a dolgok (jelen esetben saját maga az emberi tulajdonságok) idővel valóra is válnak. Tegyük fel, hogy jelenleg úgy gondolod, hogy nem vagy képes jól kommunikálni, de belül tudod, hogy idővel igenis jó leszel ezen a téren, elülteted az elmédben a jó kommunikáció képességek utáni vágyadat. Ezt követően csak el kell hinned, hogy képes vagy a változásra. Ha megvan a hit, ha tudod, hogy igenis sikerülhet, akkor előbb- utóbb, inkább előbb, mint utóbb megérkezik a változás az életedbe. Én mindent tapasztalatból írom, én már megtapasztaltam, hogy az emberi elme mikre is képes. Ha komolyakban érdekelne a változáshoz vezető folyamat, akkor írj privát üzenetet és segítek neked.
2013. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!