Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy alakult az életed, ahogy...

Úgy alakult az életed, ahogy 5-10 évvel ezelőtt tervezted?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy úgy éled e az életed, hogy azt eltervezted, vagy ahogy hozta az élet?


Elvégezted e az iskolát, ott kaptál munkát ahol szerettél volna, összekötötted az életedet valakivel, lett e gyereked, szereztél e jogosítványt, megnövesztetted a hajad, lett e tetkód, és így tovább...?

Mit terveztél (ha egyeltalán terveztél), hogy sikrült kiviteleni, ha nem akkor csalódtál magadban vagy másokban?


Köszi


2013. nov. 16. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a kérdés. Tulajdonképpen semmi nem úgy alakult ahogyan terveztem, de végül is jó irányba. Tudod előfordul, hogy 20 évesen nagyon akarsz valamit, aztán 25 évesen rájössz, hogy talán mégsincs arra szükséged, vagy nem vagy még elég érett hozzá. Legalábbis nálam ez történt. Csupa olyan tervem volt, amihez nem voltam elég érett. Most utólag már rájöttem mennyire jó, hogy nem úgy alakultak a dolgok ahogyan szerettem volna. :)
2013. nov. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Semmi sem úgy van, ahogy én akartam. Semmi sem sikerült.


Az öt évvel ezelőttihez képest egy nincstelen hajléktalan vagyok, aki idegenek jóindulatából kap egy-egy falat ételt. Pedig én nem hibáztam semmiben.


Okulásul - Dolgoztam két, néha három helyen. Reggeltől estig. Eltartottam a volt feleségemet, annak a gyerekét, a saját gyerekeimet. Fizettem a számláimat, kaját, kocsit, mindent. Dolgoztam, dolgoztam és dolgoztam. Ezalatt az asszony összeszűrte a levet valakivel (nem tudom, ki az, szerintem nem számít) kiforgatott minden vagyonomból. Se lakás, se kocsi, se semmi. Két szatyor minden vagyonom. A cég is kidőlt alólam, s a másodállás is, mert egyik a másikra épült. A szakmám szinte kihalt ebben az országban az elmúlt öt évben, hála a multiknak.. :/

Most nincs munkám, már három éve, mindenemet feléltem, csövezek, félig-meddig lopott internetem van (hekkelt wifi), étel onnan, ahol adnak, ha nem adnak, nem eszek. Mostanában már a kúton (falun élek) mosom a ruháimat, mert nincs más, tönkrement a mosógépem, nincs pénz másikra. De hamarosan elzárják, mert nem tudom kifizetni a számlákat. Ha hamarosan befagy, akkor büdös leszek. Orbánék éppen a kerti kutat, az egyetlen mosási, tisztálkodási, ivási, főzési lehetőségemet vennék el, mert kitalálták, hogy tulajdonképpen az övék... az nagy szerencséje a rendszernek, hogy a magyarnak nem lehet fegyvere. Mert itt kő kövön nem maradna, abban biztos vagyok!


Nem panaszkodom. Elfáradtam. Csak várom a halált.

Hát, ez történt az elmúlt öt évben.

2013. nov. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Borzasztóan sajnálom a kettes hozzászólót, és mélységesen elkeserít, hogy tele van ilyen emberekkel az ország. :( Nem lehet itt élni. Az én helyzetem ugyan nem ennyire rossz, de semmi sem jött össze amit anno terveztem, amiért küzdöttem. Biztos jönnek majd a hozzászólások, hogy csak mi tehetünk róla hogy nem jutottunk semmire, de az ilyen emberek nézzenek inkább magukba, és adjanak hálát akinek akarnak, hogy nem siklott félre valahol valami, ahonnan egyszerűen már nincs visszaút.
2013. nov. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a válást eltekintve igen, bár nem kis álmaim voltak :)

de minden rosszban van valami jó: príma így is.

percre pontosan diplomáztam, szültem, és olyan munkám, tisztem van, amit terveztem.

a szerencse persze sokat számít, de ha mindent odateszel a céljaidért, sikerülhet :)

2013. nov. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Második. Nem gondolod, hogy nem gyakorikérdésezni kellene, hanem megoldani ezt a helyzetet, de nagyon gyorsan?
2013. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár még túl fiatal vagyok, hogy ilyenekben gondolkozzam, eddig minden jól ment. Sikeresen felvettek a megyém legjobb gimnáziumába, utána az ország egyik legjobb egyetemére. Most próbálom tovább csinálni :) néha nehéz, de olyankor megpróbálok arra gondolni, mit érhetek el vele.


A második hozzászólás engem is elszomorított és elgondolkozott. Ha tanácsot kéne adnom, azt mondanám, hagyd ott a falut! Lehet, hogy ott élsz ki tudja mi óta, de vidéken esélyed sincs, hogy kilábalj ebből a helyzetből. Valahogy el kell jutnod a megyeszékhelyre, vagy Budapestre. Ott már valamivel könnyebben lehet munkát találni. Nem szabad válogatni. Raktáros, takarító, akármi. A lényeg, hogy fizessenek érte.

Persze tudom, nem beszélhetek egy másik ember helyében, mert nem látom a körülményeket. De úgy gondolom, hogy feladni és várni a halált nem szabad, mert mindig van rá esély, hogy javuljanak a dolgok!

2013. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Még mindig szűz vagyok.
2013. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Utolsó, kívánom hogy ennél nagyobb gondod sose legyen!
2013. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát persze totál ugy terveztem hogy munka nélküli leszek telle adósággal :D
2013. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nálam semmi sem úgy alakult. Minél jobban próbáltam elérni,amit szerettem volna annál rosszabb lett minden. Most itt vagyok 24 évesen, egyre rosszabb lesz minden és még mindig nem adtam, fel, de már az egész fiatalságommal fizettem érte.
2013. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!