Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig tervezed/tervezte...

Mennyi ideig tervezed/tervezted a szoptatást? Akinek már nem szopizik a babája: úgy alakult ahogy tervezted?

Figyelt kérdés

Semmi esetre sem szeretném, ha egymás kritizálása súlne ki ebből. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, ki hogyan tervezi, illetve hogyan tervezte és miként alakult ehhez képest!

Köszönöm!


2011. júl. 23. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy terveztem, hogy 6 hónapos koráig fogom szoptatni. De sajnos 1 hónapig sikerült, addig is csak nagyon nehezen, alig-alig volt tej. Megpróbáltam mindent, végül már el sem fogadta a cicit, de még a lefejt tejet sem. De más tejét sem, pedig 3 félét próbáltunk.
2011. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem terveztem előre. 3 hónapig csak szoptattam. Mindegyik 9-12 hónapos korában hagyta abba,amikor már mindent evett.

Nem is akartam ennél tovább szoptatni.

2011. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 20 hós és még mindig szopizik. 1éves koráig szerettem volna mindenképpen,de így sikerült.Remélem,hogy 2 éves kora körül abba fogja hagyni.
2011. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Fél évig csak anyatej, utána 1 éves korig, esetleg 2.

Ehhez képest lett 2,5 és 4 év, tandemben.

2011. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koráig terveztem, de minimum 6 hónapig. 6 hónapig kizárólag anyatejes volt, 1 évesen leválasztotta magát.
2011. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én úgy terveztem, hogy 1 éves koráig biztosan szerettem volna. Ehhez képest sajna csak 5 hónap lett belőle. :( Kezdettől fogva nagyon kevés tejem volt, az 5. hétig be sem indult rendesen (császár, addig csak cseppecskék jöttek belőle). Pedig mindent megtettem érte, hogy több legyen (homeós bogyó, szoptatós tea, fejtem, masszíroztam, szaporító fejést csináltam, sajna nem lett több). Ráadásul befelé forduló, lapos mellbimbóm van, volt mellgyulladásom is, már a kórházban vérhólyagot szívott rá a picikém, szóval nem keveset szenvedtem vele. De amikor kereken 5 hónaposan kiköpte a mellemet és sírt, majd miután lefejtem, hogy legalább így megkapja, és a két mellemből jött le 30 ml (egy napi nem szoptatás után), akkor feladtam a harcot, és tápit kapott tovább, amit amúgy is kezdettől fogva adnom kellett neki, különben éhezett volna.
2011. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Legalább 2 éves korig, ha lesz addig tej. Jártunk tanfolyamra , ott mondták, hogy érdemes.Állítólag az anyatejes gyerekek szellemileg sokkal kimagaslóbban teljesítenek a táposoknál. Egyébként Ransburg Jenőnek van 1 nagyon jó könyve, ott minden ilyen kérdésre választ ad. Szerintem ő volt az egyik legkiválóbb szakember ebben a témában
2011. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Az utolsóra reagálva: ez jó nagy hülyeség... és egyébként meg táposnak a csirkét szokták nevezni, nem a gyerekeket. Max. tápszeres, de nem tápos.

És az én gyerekem hiába tápszert kapott, nem beteges, szellemileg is teljesen rendben van, nagyon is okos, sőt, nem egy, nem kettő gyereket lepipál (22 hónaposan mondókázik, mondatokban beszél, stb.)

2011. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Tudom, hogy mindenki azt ír, amit akar, de szépen kérem mégegyszer, hogy ne minősítgessük egymást, főleg nem a babákat.

2011. júl. 23. 22:00
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Én le sem írom,hiszen szépen lepontozták azt,aki őszintén le írta a véleményét...Nem értem,hogy ennek mi az értelme...
2011. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!