Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a "felnőtesdi"/"felnőtt...

Mi ez a "felnőtesdi"/"felnőtt élet imitálása" mánia?

Figyelt kérdés

A kérdéseket olvasgatva folyamatosan azzal találom szembe magam, hogy a kamaszok feltétlen felnőttnek akarnak tűnni, úgy akarnak élni, persze következmények nélkül.

Ilyen például az "ottalvós" téma, szerencsétlen 15-18 éves lányokat folyamatosan leugatják, hogy milyen r*banc, ezt nem kell mindenkivel kipróbálni (holott 1 évnél hosszabb kapcsolata van), undorító és nem nőies, hogy bulizni akar járni és inni?

Felmerül bennem a kérdés, hogy:

1. Az ilyen válaszadóknak nem volt kamaszkoruk?

2. Ezeket a dolgokat is lehet mértékkel és normálisan csinálni nem?

Leírom az én esetemet, hogy látni lehessen hogy él, és miket csinál egy ennyi idős kamasz.

18 éves fiú vagyok. Sokak szerint züllötten viselkedek.

Eljárok bulizni, kocsmázni, koncertezni, jól érezni magam. Igen, van amikor elég részeg vagyok, de ez nem jelenti, hogy agresszív, saját hányásában fetrengő idióta. Egyszerűen tudom hol a határ. Koncertek/bulik stb. után barátnőm legtöbbször nálam alszik (ezzel se az én vagy ő szüleinek nincs is baja). Hiedelemmel ellentétben nem vagyunk hülyék tudjuk mi az a fogamzásgátlás.

Hét közben nem járok el itthonról, sportolok, tanulok (4,2~ átlagom van) és napi rendszerességgel az étrendemnek megfelelő többfogásost ételeket főzöm meg (ebből általában a család több tagja is eszik), ezekhez én vásárolok be.

Nyáron rokonoknál mezőgazdasági munkát végzek (10-12 óra per nap) év közben diákmeló alkalmanként.

Elég sok ismerősöm hasonlóan él,(ha nem is sportol főz magára) ettől /szerintem/ senki sem lesz kiégett r*banc, alkoholista, műveletlen. Mégis a válaszadók nagy többsége szerint ezek egyenes arányban nőnek az ilyesfajta kamaszkori élettel. Mindent lehet mértékkel és értelmesen csinálni, ezek a hatások elől való teljes elzárás szerintem egy kamasznak több problémát is okoz pl beilleszkedési zavar és társai.

Értelmesen megfogalmazott véleményekre, érvekre lennék kíváncsi, nem mániákus "vallási háborúra" a válaszoló tinik és felnőttek körében.



2013. nov. 24. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Most amúgy vagy én vagyok degenerált vagy te önmagadnak mondtál ellent. Úgy kezdted a kérdésedet,hogy miért akar mindenki "felnőttként" élni stb, majd mikor feljön klasszikusan az ottalvós téma akkor meg a felnőttként viselkedő kiscsaj mellett állsz és azokat hurrogod le akik ezt nem támogatják. Most akkor mi is a problémád?
2013. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
válaszokban sokszor láttam, hogy így hívták ezt, így nem a kamaszok viselkedésére kérdezek rá, hanem arra, hogy a felnőttek miért gondolják ezt
2013. nov. 24. 17:07
 3/17 anonim ***** válasza:

1. Te vagy "degenerált", én értem mire gondol a kérdező.

A felvilágosult szupermamik hívják "felnőtt imitálásnak" amikor valaki teszem azt 16 évesen a barátjánál alszik.

2013. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
71%
A kérdezővel egyetértek, a kedves első válaszoló meg nem tudja értelmezni az idézőjelet :D
2013. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt kellett volna kérdésbe tenni,hogy a szülők miért mondják rá ezt mert tökre nem ugyan az a kettő kérdés (főleg a kifejtésed eleje) :D


on: Míg a szülő mindenhol csak azt látja,hogy ittas fiatalok hányják tele a buszt (rendszeresen járok esti busszal és nem vicces szerintem...) meg,hogy a discoszökevények hogyan vandálkodnak megértem, hogy miért ítélik el. Te egy értelmes fiatal vagy aki tudja a korlátait és a kötelességeit. De a mai fiatalok nagy része (nem szeretnék általánosítani) de mindig csak elvár, de kötelességet teljesíteni már luxus, mert "jajj csicska anyám azt mondta,hogy mosogassak el".

Az olyan fiatalokat hordják le itt, akik anyuci meg apuci pénzéből mennek vedelni meg ide meg oda aztán mikor aztmondják, most nem mehetsz akkor csak néznek mint borjú az új kapura.


1. voltam

2013. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy nagy átlagban igaz, hogy így-úgy viselkednek, de a kérdezőről ezt nem tudhatják
2013. nov. 24. 19:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Már nem azért de te mit szűrsz le egy "Gáz 13 évesen már nem szűznek lenni" típusú kérdésből? Mert minden nap olvashatunk hasonlókat. A fiatalok elvárják hogy mindig megértsék, támogassák őket, de ezért cserébe nem adnak semmit. El akarsz menni bulizni? Rendben, menj, de végezd el a kötelességeid előtte.
2013. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Figyelj hülye emberek mindig voltak és mindig lesznek, szerintem teljesen m1 hogy az illető 13 éves e vagy 42.

13 évesen a szüzességét érzi gáznak 42 évesen meg h nincs kertes ház azt ugrik a hitelbe, utána meg 10 év sz*pás

2013. nov. 24. 20:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem.. azt írta 13 évesen már NEM szűz...
2013. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kérdés sem teljesen pontosan van idézve.

Ezt a bizonyos 'felnőtt imitálást' nem a 13 évesekre szokták mondani, akik már nem szüzek, hanem a 16 körüli lányokra.

Példának itt egy válasz egy kérdésből " Én biztosan nem engedném meg, az együttalvás a felnőtt kapcsolatok része, nem pedig a tiniszerelmeké, ez egy olyan intim dolog, amit nem kell mindenkivel átélni. Azért, mert a gyermekem őszinte hozzám, még nem kell feltétlenül alázatosan mindent megengednem és bátorítanom olyan dolgokban, amivel nem értek egyet."

2013. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!