Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a "felnőtesdi"/"felnőtt...

Mi ez a "felnőtesdi"/"felnőtt élet imitálása" mánia?

Figyelt kérdés

A kérdéseket olvasgatva folyamatosan azzal találom szembe magam, hogy a kamaszok feltétlen felnőttnek akarnak tűnni, úgy akarnak élni, persze következmények nélkül.

Ilyen például az "ottalvós" téma, szerencsétlen 15-18 éves lányokat folyamatosan leugatják, hogy milyen r*banc, ezt nem kell mindenkivel kipróbálni (holott 1 évnél hosszabb kapcsolata van), undorító és nem nőies, hogy bulizni akar járni és inni?

Felmerül bennem a kérdés, hogy:

1. Az ilyen válaszadóknak nem volt kamaszkoruk?

2. Ezeket a dolgokat is lehet mértékkel és normálisan csinálni nem?

Leírom az én esetemet, hogy látni lehessen hogy él, és miket csinál egy ennyi idős kamasz.

18 éves fiú vagyok. Sokak szerint züllötten viselkedek.

Eljárok bulizni, kocsmázni, koncertezni, jól érezni magam. Igen, van amikor elég részeg vagyok, de ez nem jelenti, hogy agresszív, saját hányásában fetrengő idióta. Egyszerűen tudom hol a határ. Koncertek/bulik stb. után barátnőm legtöbbször nálam alszik (ezzel se az én vagy ő szüleinek nincs is baja). Hiedelemmel ellentétben nem vagyunk hülyék tudjuk mi az a fogamzásgátlás.

Hét közben nem járok el itthonról, sportolok, tanulok (4,2~ átlagom van) és napi rendszerességgel az étrendemnek megfelelő többfogásost ételeket főzöm meg (ebből általában a család több tagja is eszik), ezekhez én vásárolok be.

Nyáron rokonoknál mezőgazdasági munkát végzek (10-12 óra per nap) év közben diákmeló alkalmanként.

Elég sok ismerősöm hasonlóan él,(ha nem is sportol főz magára) ettől /szerintem/ senki sem lesz kiégett r*banc, alkoholista, műveletlen. Mégis a válaszadók nagy többsége szerint ezek egyenes arányban nőnek az ilyesfajta kamaszkori élettel. Mindent lehet mértékkel és értelmesen csinálni, ezek a hatások elől való teljes elzárás szerintem egy kamasznak több problémát is okoz pl beilleszkedési zavar és társai.

Értelmesen megfogalmazott véleményekre, érvekre lennék kíváncsi, nem mániákus "vallási háborúra" a válaszoló tinik és felnőttek körében.



2013. nov. 24. 16:21
1 2
 11/17 anonim válasza:

én egy dolgot tudok elmondani a témáról

saját tapasztalat, nem teljesen ide vág, de némi konzekvenciával talán szolgál

33 évesen estem teherbe (első baba, így alakult), pontosan 9 alkalommal fordultam meg ez alatt ultrahang vizsgálaton a kórházban, és erre a vizsgálatra várakozók 60-70 százalékának átlag életkora 17 év volt (tudom nem mondtam ezzel újat) akik anyukájuk kezét szorongatva ültek ott, az esetek többségében abortusz előtti ultrahang vizsgálatra várakozva


biztos a hülye hormonok miatt is, de olyan szomorúan ültem ott várva a soromat minden alkalommal...

nem szívesen emlékszem ezekre vissza...

2013. nov. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15-16 évesen még gyerek.és hiába van 1 éves kapcsolata attól még gyerek,és van bőven ideje együtt aludni később a szerelmével,nem kell semmit sem elsietni,amúgy meg ha körülnézel tényleg állandóan a felnőtt életet majmolják a gyerekek.Bulizással sincs gond ha mértékkel van és mondjuk 16 év felett.
2013. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Az okos 18 éves megmondja a magáét...
2013. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Először is,diszgráfiás vagyok,előfordul a hiba bármennyire is figyelek.18 évesen nem voltam olyan beképzelt,hogy felnőtteknek akik ezerszer tapasztaltabbak,érettebbek,beszóljak,mert érettnek és okosnak hiszem magam.Senki sem mondta,hogy ne bulizzon egy tini,de nem mindegy milyen mértékben,és hány éves.Egy tini is gyerek sajnálom,hogy nehéz felfogni te is gyerek vagy még hiába vagy nagykorú.Persze beszélni a felnőttektől tanulnak,kérdem én,miért hasonlítod össze a beszédet az együtt alvással?? a kettő egyátalán nem tehető egy lapra.Majd ha lesz gyerek biztosan sokkal okosabb leszel,és be látod,hogy 15 éves serdülő lányodnak nincs helye fiú ágyában,mert még korai.tinikorban fél-1 év is rengeteget számít,és 15-16 évesen a tinik nagyrésze nagyon is éretlen még a komoly kapcsolathoz,amúgy is ebben a korban ismerkedni kell,nem rögtön együtt aludni.Sokszor jönnek azzal,hogy mindegy,hogy 20 éves vagy 16 éves a lány aki együtt alszik a barátjával,de ez nagy baromság.Mindennek meg van az ideje,és az együtt alvás egy egy 15-16 éves kapcsolatába sem fér bele,ha együtt vannak utána még 1-2 évig akkor úgyis eljön az ideje.
2013. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én kérek elnézést hogy a kérdésben magyarázatot,érveket esetleg példákat kértem nem pedig azt, hogy írjátok ide hogy HÚÚÚ éretlenek vagytok, buták vagytok és hasonlók, arról nem tehetek hogy szöveget értelmezni képtelenek vagytok és ha azt az arcotokba vágom, akkor lehet jönni h mi tapasztalt felnőttek vagyunk, nem ez volt a kérdés, a válaszod így hülyeség ennyi.

Amúgy igen teljesen logikus ha valaki nálam idősebb annak csak igaza lehet és nekem kuss van.

De lehet továbbra is jelentgetni a válaszaimat mer az megoldja a problémát.

Buliról meg hasonlóról 1 szó sem volt, én a saját példámat írtam le.

Továbbra is érveket kértem, hogy miért gondoljátok így nem pedig: "NEM MERT NEM"

2013. nov. 25. 19:29
 16/17 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ki érett az együtt alvásra és ki nem ti egy kérdésből amiben erről szó sincs, hogy olvassátok ki már bocs?
2013. nov. 25. 19:31
 17/17 anonim válasza:
70%

Kedves 14. válaszoló.

Már ne is haragudj, de semmi logikát nem találtam abban, amit írtál.

Először is : Ismerkedéssel kell kezdeni, nem egyből együtt aludni.

Hát én úgy gondolom, hogy nem a kapcsolat elején kezdem megismerni az adott illetőt, hanem mielőtt összejöttünk, hiszen azért jövök össze valakivel, mert szeretem, ami megismerés nélkül meg elég nehezen kivitelezhető művelet lenne, nemde? Nyilván, aki 1-2 találkozás után beleugrik egy kapcsolatba, az ismerkedjen, de szerintem az értelmes emberek nem így járnak el, ha normális kapcsolatra vágynak.


Másik mondandóm számodra, hogy a gyerek és a tinédzser nem teljesen ugyan az. 14 alatt valaki "gyermekkorú", 14 és 18 között pedig "fiatalkorú." Igen, vágom hogy ez a jogi része a dolognak, de gondolom nem véletlenül vonatkoznak a két életszakaszban lévőkre más törvények, stb.

Tudod, van egy sorrend egy ember fejlődési szakaszában.

Csecsemő - gyerek - tinédzser - felnőtt

Mind a négy szakaszban más kötelezettségei és jogai vannak az embereknek, hiszen a fejlődésükkel egyenesen arányosan nő mind a kettő.


És tudod, én is kifejezetten elítélem az olyan lányokat, akik 14 - 15 évesen túl vannak öt-tíz pasin, szánalmasnak tartom. De azért nekem ne mondja senki, hogy a lassan egy éves kapcsolatomban, egy hónap híján 17 évesként nem alhatok a barátomnál, mert nem illendő, mert felnőttet játszom, és hasonlók. Szerintem, még ha nem is vagyok felnőtt, el tudom dönteni, hogy készen állok-e arra, hogy szexuális életet éljek, hogy tudom-e használni a védekezéshez szükséges eszközöket, és hasonlók.

2013. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!