Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik gazdagok, és nem számít...

Akik gazdagok, és nem számít nekik a pénz, azok miért a legdrágábbat veszik mindenből?

Figyelt kérdés

Amiből csak tehetik? Nem a legjobbat, mert sokszor a legdrágább és a legjobb mint minőség, mennyiség, nem egyezik!

De sokak akik tehetősek, és van pénzük, úgy vásárolnak, hogy körbe se néznek, megveszik a legdrágábbat.

Miért?

A "mert megtehetik" nem értelmes számomra, hiszen szórni a pénzt nem sokan szeretik!



2013. dec. 7. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz, mert a legtöbb gazdag sokszor fukarabban bánik a pénzel, mint az akinek alig van...
2013. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Valószínűleg azért, hogy rajolhassanak utána a többieknek, hogy mennyiért vettek ezt-azt.
2013. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Az elsőnek teljesen igaza van. Nem egy gazdag ismerősöm van aki pl. 15 éves autóval jár és nem szégyenli vagy turkálóból is öltözik. Mindennek oka, hogy az autója még a célnak megfelel, akkor minek vegyen újat? A turiból öltözésre azt az indokot adják hogy ott egyedi darabok vannak :) És szerintem teljesen igazuk van. Az hogy valaki tehetősebb az nem egyenlő azzal hogy egy beképzelt villogós ember, és mindenből megveszi a drágát, hanem elég sokszor társul a tehetősség a szerénységgel (ezek az emberek igazán becsülendők).

Iphoneval vagy drágább cuccokkal általában azok villognak akik meg sem tehetnék hogy megveszik, inkább nem esznek, vagy hitelre vásárolnak csak h mutathassák a környezetüknek hogy mijük van. (Na az ilyen ismerősökből is akad)



Egyébként pl mi is megkaptuk sokszor hogy miért 20 éves autóval járunk aminek már rozsdásodik az alja, holott vehetnénk akár új autót is. Hát azért mert alig közlekedünk, ha meg néha kimozdulunk otthonról bőven jó a mostani autónk.


Na, ezek csak példák voltak :)

2013. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

kedves kérdező!


amikor a legjobban tele voltam, akkor spóroltam a legjobban.

nagyon durva érzés, hogy néha 7 számjegyű pénz van a pénztárcádban, de még a száz ft-ot is sajnálod valamire.

2013. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, hol látsz olyat, hogy az ember addig nyomoz, míg egy adott árucikkből megtalálja a legdrágábbat és azt akkor is megveszi, ha az gyengébb minőségű, ez ostobaság lenne, nem hiszem, hogy ez gyakori.


"De sokak akik tehetősek, és van pénzük, úgy vásárolnak, hogy körbe se néznek, megveszik a legdrágábbat. "

Ha körbe sem nézve vásárolnak, akkor vajon honnan tudják, hogy az a legdrágább termék? Összevissza beszélsz. bárhogy is, engedd már meg másoknak, hogy arra költsék a pénzüket, amire akarják. A "gazdagok" sem pofáznak bele, hogy te mit miért veszel. Proli dolog mások pénztárcájában kutakodni.

2013. dec. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

az igazi gazdagok, akik munkával teremtették meg a vagyonukat, pont hogy nem villognak az általuk birtokolt javakkal. mert nekik az egy használati tárgy, nem pedig pszeudo-státuszszimbólum.

aki kínosan ügyel, hogy a telefont tartva látsszon az alma logó, vagy épp úgy veszi fel a ruháját, hogy mindenki lássa rajta a márkajelzést, az csak egy elcseszett kis sznob. pont ők veszik fel a nagyzolásra a hitelt, járnak olyan kocsikkal ami többe kerül mint a lakásom. pénzük van (vagy inkább tartozásuk), de valódi emberi értékekben szűkölködnek.

ha valaki nagyon ad a külsejére, a márkás cuccokra, a menő helyeken való kajálásra, a villantós verdára, annak máshol nagy hiányosságok vannak.

sajnos találkoztam már olyan emberrel, aki drága ruhákban járt, a legújabb mobilja volt, gyakran elment étterembe. aztán amikor meghívott magához, akkor esett egy nagyot az állam: a lakásában vagy 20 éve nem volt kifestve, a wc-re nem mertem leülni mert olyan retkes volt, 50 éves szakadt bútorokkal teli a szoba. aha, szóval ez az ára a külvilág felé való nagyzolásnak.


aki komoly vagyonnal rendelkezik, az félti, hiszen megdolgozott érte. pont ezért nem fogja mutogatni, nem akar feltűnést kelteni, nem szeretné ha irigyelnék az emberek, vagy épp azért dörgölőznének hozzá mert pénzt szagolnak.

inkább él úgy mint az átlag, de nyugodtan alszik, mert mindig jutni fog a létfenntartásra, és foglalkozhat olyan dolgokkal, amik valódi élményeket, értékeket adnak. pl. egy utazás egy másik kontinensre, egy jó koncert, színdarab, költségesebb sportok.

2013. dec. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LACI115 válasza:
67%

Nagyon sok gazdag ember éppen nem szórja a pénzt. Éppen ellenkezöleg ezek nagyon sz...rágoak.10gazdagból 8 ilyen ezt minden nap tapasztalom a munkahelyemen.

Ezért nem forog a pénz Mo.-on,mert akinek van az sem költ.

A gazdag munkaadókról már nem is beszélek...

2013. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

4es vagyok!


látom a panel proletárok lepontoztak, de miért is? mert a kérdésre leírtam a válaszomat?

na további jó bkv-zgatást:)

üdv, egy jómódú:)

2013. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon változó, hogy mire költök. Nekem régi és egyszerű kocsim van, a barátomnak egy 60 milliós. Taxira költünk, mert bulizni nem bulizunk ivás nélkül, ittasan meg nem ülünk a kormány mögé. Ruhákat én is veszek a turiban, de ugyanúgy vettem már magamnak ruhát és táskát a Chanel üzletében. Mobilt akkor veszek újat, ha a régi már elromlott. Most vettem magamnak egy iPhonet, azért, mert nekem tetszik és nem azért, mert menő. Olyan tokba tettem, amiből csak a kamera látszik ki. Nem szeretem a felvágást, mert nekem a tárgyak azok csak használati cikkek. Egyik ismerősöm meglátta, hogy iPadem van, a környéken nincs senkinek és totál ki volt akadva rajta. Én meg csak így néztem, hogy mi ebben a nagy cucc most? Nekem mindennapi használatra kell, nem azért veszek valamit, hogy most mutassam, hogy én ki és mi vagyok.
2013. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyik osztálytársam nagyon gazdag, és iPhone 5 amikor az nem tud olyan jó képet csinálni mint egy másik márkás telefon ilyen árban, sőt olcsóbban!

Akkor az apja 60 ezres parfümöt kapott az anyjától valami márkás nagyon.

2013. dec. 8. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!