Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem utáljátok ha valaki...

Ti nem utáljátok ha valaki pénzt kér kölcsön tőletek? Hogyan utasitsátok el?

Figyelt kérdés
Pl családtagot.

2013. nov. 9. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy bocsi, de nincs. Ez legtöbbször igaz is, mert szinte soha nincs elég pénzem, ha még is van , maximum a szüleimnek adok. (Amúgy nagyon ritka, ha valaki pont tőlem kér, mert tudják, hogy csóró vagyok. )
2013. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bumbi02 ***** válasza:

Ha családtag kér, akkor nem. Sőt. Ha éppen úgy jövök ki a hónapban, hogy bőven marad pénzem, akkor megkérdezem szüleimet hogy kell-e nekik - és nem kölcsönbe -, mert tudom hogy nekik nagyobb szükségük van rá, mint nekem. Családon belül szerintem a pénz az nem kölcsön, hanem segítség. A család attól család hogy segítünk egymáson, és nem csak addig, amíg ez a teregetésből, és mosásból áll, hanem ha kell akkor akár anyagilag is.


Ha ismerős, barát kér tőlem kölcsönt, és ismerem, és nem csak akkor fordul hozzám ha pénz kell, hanem tudom, hogy fordított helyzetben ő is adna, akkor szívesen adok.

2013. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azt mondom, hogy nincs nálam vagy nincs nálam annyi vagy nincs apróm
2013. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem utálom. De szeretem tudni, mire kéri és hogy milyen eséllyel tudja visszaadni.

Előfordult már, hogy nem tudták megadni... de csöviknek is szoktam adni aprót, a családomnak miért ne?

2013. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

pénzt nem adok, és nem kérek kölcsön. van félretett pénzem, ha váratlan kiadás jön, akkor abból fedezem, nem szeretnék hónapról hónapra élni.

mondjuk egy ezrest jobb barátnak bármikor adok, de többet nem. az ilyen dolgokból mindig csak kellemetlenségek származnak.

nem tartom magam emiatt sem szemétnek, sem irigynek.


szűk a családom, legalábbis azok az emberek, akiket a családomnak nevezek.

2013. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Napi 20%
2013. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!