Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is utálod a kötelező...

Te is utálod a kötelező dolgokat? Az emberek miért utálják azt ami kötelező?

Figyelt kérdés

Azért utálnak suliba járni az embere, mert muszáj. Munkahelyen is sokan azért utálnak lenni, mert muszáj, mert kell a pénz ételre.

Ha választható lenne, hogy ha akarsz mész, ha nem nem, akkor nem lenne utálni.

Miért gyűlöli ember a kötelező dolgokat?

Ez a természetéből fakad?

Te is utálod magát azt, hogy MUSZÁJ menned/csinálnod, ha akarod, ha nem?



2013. dec. 15. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Azért utálják,mert korlátozza a szabadságát az embernek,azt,hogy választhasson.


Én például annyira utálom,hogy magán vállalkozó vagyok.

2013. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is gyűlölöm, de az okát nem tudom. Ill. magamról, hogy én gyűlölöm ha megmondják mit csinálhatok, mit nem. Számomra a szabadság mindennél fontosabb. De hogy ez minden emberre igaz lenne? Azt nem tudom.
2013. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert evidens, hogy jobban esik azt csinálni, amit szeretsz, amihez kedved van, mint amit rád kényszerítenek.

Az iskolával kapcsolatban azonban nem teljesen igaz, amit mondasz. Eredendően a gyermekek nagyon nagy többsége várja az iskolát. Láttál te már leendő elsősöket? Izgatottan várják, hogy megtanulhassanak írni, olvasni, számolni. Csak aztán a sok iskolai kudarc, pár tehetségtelen tanerő, vagy esetleg a rossz közösség miatt nagyon hamar megutálják. Később (felső tagozat) meg ugye már ciki is, ha nem vagy buta, ez még rátesz egy lapáttal, hogy még inkább utálják az iskolát. De eredendően az iskolát sokan nem csak egy kényszerű rossznak tartják.

A munkahelyet viszont általában igen. Mondjuk ez is leginkább abból adódik, hogy sokan nem dolgozhatnak olyan munkakörben, amit szeretnek és amit élveznek. Most őszintén: ha önként, teljesen szabadon dönthetnél (és nem befolyásolná a megélhetésedet), te robotolnál a gyártódor mellett naponta 8 órát? Söpörnéd az utcát sárban-hóban-fagyban? Betonoznál szívesen napi 10 órát? Önként lenne kedved éjszaka kelni, és koszos kukákat pakolni? De még egy irodai munka is lehet rém unalmas, amit az ember önként semmiképp nem csinálna.

Szóval úgy gondolom, leginkább nem a muszáj-on van a hangsúly.

2013. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Iskolába nem azért nem szeretek menni, mert kötelező, hanem mert idióták az osztálytársaim, és a tanárok se a legjobbak. Ha valaki szereti azt csinálni, amit csinál, akkor nem hiszem, hogy arra gondol, hogy muszáj, csak élvezi.
2013. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!