Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akiknek sosincs vésztartalékuk?

Figyelt kérdés
Lehetne, mert nem minimálbérből élnek, de elszórják a pénzüket olyan dolgokra, mint pl. automatából fél literes üdítő naponta kétszer. Aztán hó végén nyavalyognak, hogy alig van pénzük kajára. Ha meg elromlik a mosógépük, kölcsönkérnek pénzt.

2013. dec. 16. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
felelőtelnek
2013. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bár én sem veszem meg, de akinek elmegy a pénze napi két automatás üdítő megvásárlása miatt, az tényleg nem nagyon tehetős.

Nem mindenki tud vigyázni a pénzre, illetve sokaknak nincs mire vigyázni. Meg lehet figyelni, hogy a leghátrányosabb körülmények között élők is dohányoznak. Mennyi most egy doboz cigi? 7 - 800 Ft? én nem dohányzom, nem tudom. Ha egy házaspár elszív egy - egy csomaggal naponta az kb. fél milla évente, egy kéthetes európai nyaralás, vagy egy olcsó használt autó ára. Na persze, ugyanezt nekem a feleségem mindig kiszámolja sörben. De nekünk van tartalékunk.

2013. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom, és egyben lenézem őket. Számomra mindig elképesztő volt, hogy akinek hó végén kenyérre nincsen pénze, ahogy dőzsöl amikor pénzhez jut. Hogy a legszegényebbek között milyen magas a dohányzás és alkoholizmus. Gyengék, és pénzügyi analfabéták. Segítség kellene nekik, bár nem tudom ki és milyen formában tudná ezt megadni.
2013. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván feltételezem, hogy azért nincs, mert nincs miből!!

Pl. mint nekem...

Minimálbérből, kiadásokkal... Örülök, ha enni tudok, mégis, milyen vésztartalékot képezzek!?

2013. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképpen lehet élni az életet. Ez anyagi téren is igaz.

Az alábbi hozzáállások az ismerősi körömből kiragadott példák. Nem minimálbéresek.


1.Rengeteget dolgozik, 3 hetente megy haza. Sokszor még normál kaját se vesz magának, mert tartalékot képez. Ez megy is neki, bár nem olyan tempóba gyűlik a pénze mint szeretné. Barátai 1-2 akikkel beszél, amikor 3 hetente otthon tölt egy hétvégét. Semmire nem jut itthon ideje, de a számláján ott figyel a pénze, ami neki jó érzés.


2. Normál időben dolgozó emberek, az átlagnál valamivel magasabb jövedelemmel. Max 30 ezret tesznek félre egy hónapban, minden mást felélnek. Hétvégente eljárnak kikapcsolódni, ha úgy van idejük egy-egy hosszú hétvégére, ha ruha kell a 100 000-t sem sajnálják, ami nem is olyan sok ott, ahol két gyerek van.

Rengeteg élményt szereznek, rengeteg közös program van, viszont van amikor elszalad a ló, és a kis félretetthez hozzá kell nyúlni.


Ez talán két végletes gondolkodás. Mivel nem tudhatjuk van-e holnap, vagy mi lesz 3 év múlva, én a második kategóriát választottam.

Nem a pénznek van értéke, hanem annak, amit a pénzzel mint eszközzel tudsz megszerezni.

Attól, hogy figyel a számlámon egy nagyobb összeg, nem leszek se több se boldogabb.

Szóval lehet, hogy pénzügyi analfabéta vagyok, de boldog. Én a második kategória szerint élek.

2013. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ezt a típust már évezredekkel ezelőtt megfigyelték.

ezen típus egyik altípusára jellemző még:

a kölcsönkért pénzt ajándéknak tekinti,

és ha visszakéred, még ő van megsértődve.

ha nem hagyod annyiban a dolgot, és követeled a visszafizetést,

a kölcsönkért összegnek már csak a felére emlékezik,

de azt se fizeti vissza, mondván, éhezik.

és miközben állítólag éhezik, fényűző életet él,

gyakran a másoktól kölcsönkért pénzből vásárol luxusjavakat...

2013. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultak meg bánni a pénzzel, felelőtlenek, hozzászoktak ahhoz, hogy valaki mindig kisegíti őket ha elfogy nekik. A jó szívű emberek együttérzésén élősködnek.

Magam is minimálbéres vagyok, nehezen, de be tudom osztani. Aztán olyanok jönnek hozzám kölcsönkérni, akik részletre meg hitelre BMW terepjárókat vesznek, meg Horvátországba mennek nyaralni nyáron, hogy legyek szíves adjak egy kis pénz, mert nem tud mit enni adni a két gyerekének. De a bazi nagy autót persze tudja tankolni meg mikor megkapják a fizetést vagy a segélyt akkor meg 3 napig folyamatosan megy náluk a dínom-dánom, nem kevés alkohollal. Na ilyeneket küldöm el a k* anyjukba.

off: Kedves 4-es, nagyon jó, hogy tudsz olvasni, de tanuld meg értelmezni is a kérdést! Vagy pedig olvasd végig ha már válaszolsz rá!

Egyértelműen nem a minimálbérből élőkre vonatkozott a kérdés ("Lehetne, mert nem minimálbérből élnek..."). Azokra vonatkozott, akik keresnek eleget mégis elszórják a pénzt, mi a fenéért kell magadra venni amikor nem is rólad szólt a kérdés!

2013. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről ez jutott eszembe: van olyan típusú ember aki egész életében hajt, dolgozik és tele van pénzzel de mellette nem tudja élvezni az életet a megkeresett pénzéből, a másik aki tengődik és napról napra él mégis megtalálja a boldogságát bármilyen kis pénzből is...
2013. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Én olyan ember szeretnék lenni, aki szereti a munkáját és szívesen csinálja plusz meg is él belőle mellette hódolhat bármilyen szenvedélyének ami örömet okoz neki. (magyarországon ez csak utópia sajnos)
2013. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik, most már sajnos csak "volt" legjobb barátommal is ugyan ez a helyzet. A minimálbér többszörösét keresi, simán el tudna belőle tenni, de amikor fizetést kap akkor hetente többször eszik gyors éttermekben, pizzázik, ruhákat vesz, wellness hétvégét tart a barátnőjével és még sorolhatnám. A hó végére pedig semmije sem marad, már nem egyszer történt meg hogy tőlem kellett kölcsönkérnie, míg én kevesebbet keresek mint ő. Visszaadni persze nem tudja, (mert mindig elfelejti hogy tartozott) amikor meg szólok neki hogy nekem is kéne már az anno kölcsönkért pénzem, addigra neki is csak annyi van hogy megtudjon élni. Szóval ezeknek nem szabad kölcsön adni. Tanuljon a saját hibájából. Én is tanultam az én hibámból, hogy kölcsön adtam az ilyennek!
2013. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!