Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki 18...

Van köztetek olyan, aki 18 éves korában elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés

Szeretnék elköltözni, fél év múlva nagykorú leszek. Családi okok miatt úgy érzem nem maradhatok tovább.

Van aki ebben a korban költözött? Miért? Mik a buktatók, amikre figyelni kell? Hogyan oldottátok meg és hogyan alakul azóta az életetek?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

17/L


2013. dec. 19. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én elköltöztem, aztán anyagi okok miatt sajnos 1,5 év után hazatértem.


A legnagyobb buktatója az, hogy a semmirevaló érettségiddel szinte lehetetlen munkát találni. Ha mégis szerencséd van, akkor valószínűleg minimálbérért dolgozol majd egy gyárban vagy plázában, amiből nem tudsz sem félrerakni, sem továbbtanulni - tehát, kb. életed végéig megragadsz a minimálbéres munkás szintjén.

Na meg, ugyanaz történhet, mint velem: ha véletlenül megszűnik a munkahelyed és feléled a minimális tartalékod, aztán nem találsz másik melót, akkor mehetsz haza.

2013. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a terv az, hogy nyári szünetre kimegyek külföldre a Párommal, ott többet keresnék, aztán keresnénk egy kicsi lakást, amibe így én is be tudnék szállni. Végzős évemet pedig nyugodt környezetben csinálhatnám így végig, majd irány külföld ismét plusz közben egy szakma. Eddig ez az elképzelés, és érdekelnek a tapasztalatok :)
2013. dec. 19. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazi álom élet...

Sajnos rengeteg buktató.

1. Van pénzetek ki menni?

2. Van annyi pénzed hogy kibírd a kezdeti időket?(magyar pénz mellett brutálisan drága minden)

3. Szerinted kapsz munkát 100%? Ha nem akkor hogy juttok haza?

4. vannak ismerőseid ,vagy stabil nyelvtudásod?

5. Hidd el ottani élethez ott vannak az olyan árak is,és a lakás maga egy nagyobb kiadás,ami elviheti nagy %-t a fizetésednek,ha kapsz munkát...

De te tudod mit akarsz,örökre csomagolni és mekibe mosogatni? ottani átlagos élethez az fog menni,ne hidd hogy ott az amerikai álmot élik az iskolázatlan külföldi fiatalok.

2013. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyári szünetre szóló külföldi munka egy rossz befektetés, kivéve ha van kint ismerősöd és a szállásért nem, vagy csak minimális összeget fizetsz.
2013. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem amerikai álom, nehéz lesz, de igen van kint ismerősöm, stabil munkahelyem lenne, szállást és kaját állják. Valahol el kell kezdeni. Szerintem ha valakinek van szakmája, az nem iskolázatlan 2-es :)
2013. dec. 19. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor vágj bele,ingyen szállás,ingyen kaja

akkor az egész fizetésed elrakhatod,pár év és milliomosként jöhetsz haza. Hajrá

2013. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mindenkinek nyomtam egy zöld kezecskét a válaszáért :) már nem érzem annyira bizonytalannak magam
2013. dec. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!