Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár a gyerektartás nagykorú...

Jár a gyerektartás nagykorú gyereknek, aki elköltözött otthonról, magántanuló akar lenni, azért, hogy dolgozni járjon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben sok tartás költsége a gyerek nevelőjének sincs.
2012. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tanulói jogviszonyhoz van kötve. Ha az az oktatási intézmény ad igazolást, hogy ott tanul, akkor kell, de arról nem tudok, hogy ha magántanuló akkor mi a helyzet.
2012. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De ha nem otthon lakik, akkor nem jár. Rokon tartást lehet igényelni, de azt figyelembe veszik, hogy egyrészt nem nappalin tanul, másrészt lesz jövedelme. Arról nem is beszélve, ha az illető gyerekre eddig nem fizettek tartás díjat, mert pl együtt élnek a szülei, csak ő most kitalálta, hogy külön költözik, tartsak el
2012. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok az apa, eddig is fizettem rendesen a tartásdíjat. A gyereket az anyja nevelte, de nyáron a barátjához költözött, iskolába sem jár, állandóan igazolásokat visz, hogy beteg. Közben dolgozik iskola időben. Rajta kivül még van 3 saját gyerekem kiskorúak, 2 után ugyanúgy fizetem a gyerektartást, mint a nagyra, a kicsi meg velem él.
2012. okt. 26. 10:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Adj be gyermek tartás megszüntetésére vonatkozó kerelmet
2012. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartásra csak addig kötelezhetnek míg a gyereked nappali tagozaton tanul. Ha tanköteles (18 éves korig), akkor valószínűleg nem fogják elfogadni a kérvényt, mert még tanul a gyermek. Viszont utána, ha nincs hallgatói/tanulói jogviszonya, akkor nem vagy köteles tartást fizetni. Sőt, ha hivatalosan dolgozik (nem diákmunkában), elvileg akkor sem vagy köteles fizetni. Be kell adni kérelmet.
2012. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Be kell adni a gyerektartás megszüntetéséhez a kérelmet!

Ez esetben meg fogják szüntetni!

2012. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg fogják szüntetni ez esetben, de szerintem a gyerekednek szüksége van nagyon arra a pénzre amit te fizetsz. Ott fogja szerintem hagyni a sulit, hogy pótolja azt a pénzt amit eddig tőled kapott
2012. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben voltam ,februárban beadtam a kérelmet és már áprilisban megszüntette a bíróság a tartási kötelezettséget .Eleve nagykorú ,csak rokontartás járna neki ha nappalin tanulna .Mivel vannak kiskorú gyermekeid ,ők előnyt élveznek a nagykorúval szemben a tartásdíj fizetésénél .Ha a gyermek érdemtelen a rokontartásra ,meg fogja szüntetni a bíróság !
2012. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!