Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik már vágtak le valamilyen...

Akik már vágtak le valamilyen állatot, hogy veszitek rá magatokat, hogy képesek legyetek levágni azt?

Figyelt kérdés
Mert én így belegondolva sajnálom hogy ki kellene oltani az életét annak az ártatlan jószágnak. Egyszerűen mintha képtelen lennék levágni még egy csirkét is. Lehet hogy túl erős az együttérzésem?

2013. dec. 22. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Azért vannak a háziállatok, hogy levágjuk őket. Természetesen úgy, hogy ne szenvedjenek sokat.
2013. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Azért tartjuk a háziállatokat, hogy levágjuk őket és mi a húsukból táplálkozzunk. A legkevesebb szenvedéssel kell őket levágni. Szerintem azért nem tudod átérezni, mert még nem volt háztáji állatod, aki az élelmet jelentette télire. Nem azért ölöm meg az állatot, hogy gyilkoljak.
2013. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki azért öl meg egy állatot hogy megegye, azzal nincs probléma. Az embernek húsra is szüksége van, ez az élet rendje.
2013. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyertem tombolán malacot tavaly nyáron, helyem nem volt hogy sokáig tartsam otthon, fel kellett állítani egy ideiglenes bódét, hogy abba legyen, mindent magam akartam csinálni böllér nélkül, tehát meg kellett barátkozni a gondolattal hogy a kis barátomat egyszer még az asztalon fogom visszalátni.

Én úgy fogom fel ahogy a természet oldja meg, a vadak is egymás között intézik el, az erős szedi szét a gyengébbet, a gyengébb, a még kisebbet

Azért egy malacot levágni sokkal enyhébb látvány, mint a lábánál kikötött nyulat nyakon csapni

2013. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem, a háziállat nem arra van, hogy levágják őket. Arra a haszonállatok vannak.

A háziállat a barátunk, akivel játszunk, akit simogatunk, legyen az kutya, macska, vagy egy hörcsög.

Háziállatot az ember társnak "tart", a haszonállatot pedig csak tartaja, eteti, de nem dicséri meg, hogy milyen szépen tud ülni, vagy nem dobja el neki a labdát.

Ennek ellenére én sem tudnám ezt megtenni a haszonállatokkal sem, hiába tudom, hogy azért vannak.

2013. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Azért egy malacot levágni sokkal enyhébb látvány, mint a lábánál kikötött nyulat nyakon csapni"


Óriási tévedés!!!

Egy malac nagyságrendekkel többet szenved, ahhoz képest egy nyúl agyoncsapása szinte álomba ringatás!!!

Az egyik mondjuk 3 percig tart, a másik meg 3 másodpercig.

2013. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még a TV-ben is elérzékenyülök ha ilyet látok....

Az meg már más kérdés hogy az embert aki ártani akar a családomnak, barátaimnak azt mosollyal az arcomon küldeném a pokolba....

2013. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A haszonállat a háziállatok egy csoportja.


Szerintem egy jó ember ugyanúgy szeretheti a haszonállatokat is, a malacot is lehet dicsérni, meg jól tartani őket. És ahogy írták, nem a gyilkolásért ölöm meg, viszont azért tartom hogy megegyem.


Én úgy nézem, hogy húsra szükségünk van, a vad világban sem finomkodnak egymással az állatok, ehhez képest az ember viszonylag humánusan el tudja rendezni a dolgot.

2013. dec. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!