Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség alatt cigiztetek?...

Terhesség alatt cigiztetek? Bántátok-e meg, hogy nem sikerült visszafogjátok magatokat? Lett-e valamilyen következménye a babátokra nézve?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát amíg meg nem tudtam, hogy terhes vagyok, addig igen. :-S Akkor azonnal letettem. Nagyon nehéz volt, mert napi 1,5 dobozzal elszívtam korábban. A terhesség elején alapból fáradékonyabb az ember. Gyakorlatilag két hónapig szédültem, nagyjából azt se tudtam hol vagyok. Aztán már nem kívántam annyira, ritkán jutott csak eszembe, hogy jó lenne rágyújtani. Persze a baba miatt nem tettem. Már másfél éve a leszokásnak és még mindig hiányzik. Szerintem ez soha nem is múlik el. :-( De most meg azért nem gyújtanék már rá, mert szeretnénk még egy-két év múlva kistesót és sajnálom is rá a pénzt. A babám hála istennek teljesen egészséges lett.
2009. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

én is, amíg meg nem tudtam, hogy terhes vagyok

nem lett baj szerencsére

2009. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a pozitív tehességi tesztig bagóztam, keveset ugyan de bagóztam, terhesség alatt egy szálat sem szívtam, nem tudtam szoptatni így visszatértem, napi kb 4-5 szálra.
2009. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Kevés undorítóbb látvány van a terhes dohányzó anyánál. Aki ne tudja letenni, ne szüljön.

Megnézheted egy dohányzó anya méhlepényét.

És igen, van következménye: a baba kisebb lesz, kevésbé fejlődik és ez kihat az egész életére.

2009. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem,a babavárás alatt nem cigiztem,de előtte igen.

Nagy hiba veszélynek kitenni a babát,legyen az cigi vagy bármi más,ami ÁRT a kis csöppségnek.

Biztos lehetsz benne,hogy senkitől nem kapsz olyan választ,amiben azt írja,hogy "igen,baja lett a babámnak a dohányzástól" ...mert nagy százalékban csak később jönnek elő a gondok,akár több év múltán.

2009. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én keresztanyukámnak 4 gyermeke van, 3 fia és egy kislánya. Minden terhességét végig cigizte, hiába mondtam neki, hogy fejezze be, mert árt a kisbabának. Azt mondta a fiúknak nem lett baja, a lányának sem lesz. Nos a fiai tényleg egészségesek, semmi bajuk, egyedül annyi, hogy szemüvegesek, ami nem a dohányzástól van, hanem öröklött. Nem hiszem, hogy betegek lesznek később emiatt, mert a legnagyobb már 17 éves. A kislány alatt is dohányzott, aki jelenleg 5 éves, én úgy láttam többet, mint a fiúk alatt, ő asztmás. Nem tudni cigitől-e vagy nem attól, én úgy gondolom van köze hozzá, mivel nem öröklött asztma, és a betegség azon fajtája, ami 1-2 éven belül elmúlik. Szóval az, hogy egy egy babának nincs baja a cigitől nem azt jelenti,hogy senkinek sem lesz, látod több terhességen belül is van különbség, pedig apa és anya egy. Hálistennek az iskolai teljesítményükre nem hatott ki a dohányzás, minden gyerek nagyon okos, jól teljesítenek az iskolában, a picilány mintagyerek az óvodában. Én azt ajánlom mindenkinek, hogy próbálja letenni a cigarettát, mert mindenki szervezete és babája másképp reagál rá és megjósolhatatlan következményei lehetnek a dolognak. Üdv: Egy egészségügyis hallgató
2009. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Igen, Én cigiztem. Amíg meg nem tudtam, hogy terhes vagyok, addig napi egy doboz elment, aztán hetekig semmi, miután kiderült, hogy terhes vagyok. Úgy félidőig bírtam, és utána napi 1-2 szál cigit elszívtam megint, mert nem bírtam ki nélküle. Szégyelltem is magam miatta, és sajnáltam, hogy nem tudtam visszafogni magam, de a dokim vigasztalgatott, hogy inkább szívjak el naponta 2 szálat, minthogy idegeljem magam, mert az még rosszabb a babának. Kedves válaszoló, aki "undorítózott", és egyebek. A méhlepényem ugyanolyan egészséges volt, mint bárkié, a köldökzsinór és a méhlepény keringésem végig tökéletes volt, a kisbabám 8/9-es apgarral született, semmiféle oxigénhiánya nem volt, ráadásul a súlya sem volt kicsi (3300 gramm), és még csak nem is korán jött. 39+3-ra. Tökéletesen egészséges. Mindezzel persze nem igazolni akarom magam, és a terhesség alatti dohányzást. Aki bírja, igenis tegye le a cigit, aki meg nem bírja, szívjon el néha 1-1 szálat, ennyivel még nem árt. Ezt orvos mondta, hangsúlyozom! És aki csak szélsőséges véleményt képes nyílvánítani, de írkáljon inkább ide.
2009. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A barátnőm már több mint félidős terhes és még mindig nem képes abbahagyni a cigizést, azt mondja, hogy most kevesebb szív mint mikor terhes lett. Stresszre semmi oka, boldog házasságban élnek, lakás, kocsi minden van ami kell, szerető szülők, jó munkahley, szóval nem az az oka. Nem tudom már mit mondjak neki, hogy ép észre bírjam, sokat olvastam ebben a témában és félek, hogy ne ártson a kisbabának. Nekem is van saját gyerekem, el nem tudom képzelni, hogy nem fogja fel, hogy most már nem csak róla van szó, egy kis ártatlan csöppség életét veszélyezteti. totál kiakaszt a dolog és zavar a tehetetlenségem is. De a család sem áll jobban, senkire nem hallgat. Nem bírom felfogni, hogy nem tud az ember megváltozni mikor babát vállal, hogy lehet valaki ennyire egoista. És azt sem tudom elfogadni, hogy ennyire félreismertem egy embert aki a barátom. Amúgy ő is sokat példázódik olyan ismerősökkel akiknek semmi baja nem lett a cigizéstől, pedig az anyuka cigarettázott. De ahogy írtátok ez nem szabály és minden baba más, minden szervezet másképp reagál.
2009. jún. 7. 14:46
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak, sajnos a barátnőm soha nem tette le a cigit sem terhesség előtt, sem utána és annyi történt, hogy nem napi egy csomagot szív el, hanem napi felet. Ez azért lényegesen több mint 2 szál és igenis ez valahol már nagyon nagy felelőtlenség. Ezért is kétségbeejtő a dolog, mert itt már komoly következmények lehetnek. Sajnos :-(
2009. jún. 7. 14:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

14.30.-as vagyok ismét,kicsit offolok

Milyen jó,hogy ennyire szeretnél neki segíteni és szíveden viseled a sorsát!:) Igazi barát lehetsz,de amint írtad,nem sokat ér,hiszen továbbra is cigizik.

Sajnos csak ő maga tud változtatni ezen,hiába az erőlködés...hm.Egyébként esküszöm nem fér a fejembe,miért ilyen felelőtlen sok kismama.

2009. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!