Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az autószere...

Mi a véleményetek az autószerelő munkáról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, hogy az milyen munka? Akik végzik, úgy általában mit gondoltok róla? Lenézitek ezt a munkát vagy nem?

2013. dec. 25. 00:40
1 2
 1/13 Amado atya ***** válasza:
100%

Autószerelő akartam lenni. Nem vettek fel. Kerestem a lehetőségeket, és autodidakta módon elsajátítottam ezt-azt -de inkább a "nagyvasak" terén. Az akkori barátnőm nem nézett le, inkább tetszett neki, hogy szétbontok egy hátsó hidat, vagy sebességváltót, esetleg hengerfejtömítést cserélek. Még segített is néha. :) (Nem kis autóról beszélünk, IFA W 50-et, és Ikarust javítgattam a régebbi "maszek világ"-ban a munkám mellett).

Mára csak annyi maradt, hogy az utóbbi márkát vezetem. De nem ijedek meg, ha javítani is kell.


A lényegre térve, a tapasztalatokat nézve: Még ha szakképzetlen, hobbista szerelő is vagyok -ezért sose néztek le, nem tartották megvetendőnek (egy esetet kivéve, de ha azt is beleszámítjuk, az már jó arány), sőt, tetszett is az ismerőseimnek/barátnőimnek.

2013. dec. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

van egy ismerősöm,aki 26 éves koráig alkalmazottként dolgozott autószerelőként,aztán saját műhelyt alapított és havi 1 millát tisztán keres,már hosszú évek óta,teljesen legálisan.

most 41 éves és kő gazdag ember.

3 havonta megy nyaralni trópusi szigetekre a családjával,villája van.

2013. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2

Akkor tehát ő nem autószerelő, hanem egy vállalkozó, aki autószerelési szolgáltatást árul. Nem abból lett gazdag, hogy olajos csavarokat tekerget. Kb olyan, mintha a mezei programozót hasonlítanád össze a google CEO-jával.

2013. dec. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy a legtöbb hétköznapi ember annyit ért az autószereléshez mint az utcaseprő az atomfizikához. nos, ennek köszönhetően sajnos vannak akik átbaccák a jónép fejét, és úgy húzzák le a pénzt ahogy nem szégyellik. a többség persze az utolsó vasát is kifizeti, mert szeretne közlekedni.


vannak persze korrektek is köztük.


nem a szakmája, hanem az embersége, becsülete alapján ítélem meg az embereket. amúgy jó szakma, lehet vele jól keresni, és mindig szükség lesz rá.

2013. dec. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát jah, a szakmával semmi bajom, mert nekem is tetszik, gondoltam rá, h szabadidőmben elvégzem estin meg keresek önállóan egy gyakorlati helyet aztán cső, de lebeszéltek róla, mert nem olyan egyszerű.

A csajoknak is bejön szerintem, h meg tudsz szerelni egy autót.

Ami grízes, h rengeteg a semmirekellő, tolvaj szerelő, aki azt nézi, h tud átverni.

2013. dec. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én autószerelőnek tanulok, mert ez volt minden álmom :)

Írta valaki, hogy az egyik ismerőse 1 milliót keres. Az mind szép és jó, de ő nem az autószereléssel, hanem a cég vezetésével. Apám is 3 éve indított saját vállalkozást és 300-400 ezer között keres. Úgy, hogy egyedül dolgozik.

2013. dec. 25. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerinte nagyon jo szakma. Autora mindig szukseg van, az autot meg ugye javitattni is kell. Jol lehet vele keresni. Nalunk kulfoldon az itteni autoszerelok 100 euros oraberben dolgoznak. De sajnos meg igy is atcsesznek ha akarnak.
2013. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

jah ő nem egyedül dolgozik.

van 12 embere,gumizik is a nyári-téli gumicsere időszak az teli has,és van autómosója.

2013. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dehogy nézem le. Ugyanolyan rendes munka, mint a többi. Max "kicsit" több maszattal jár, mint egy irodai állás :D
2013. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elég nagy gubancban lesz az, aki lenézi az autószerelést, és ezt tudtára is adja a szerelőjének, mert onnantól tuti, csak gyalogolni fog.
2013. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!