Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettős tömegű lendkerék...

Névtelenül nevű kérdése:

Kettős tömegű lendkerék hibája okozhatja azt, hogy egyesben rángatva indul el az autó?

Figyelt kérdés

Szóval. Sem leállításkor, sem elindításkor nem hallatszik semmilyen rendellenes hang az autóból. A problémám kizárólagosan csak annyi, hogy az autó rángatva indul el álló helyzetéből. Ma cserélték ki a kuplungszettet szőröstül-bőröstül, de a helyzet semmit sem változott. A szerelő - mialatt még szét volt szedve a kocsi - felhívott, és külön megnyugtatott, hogy a kettős tömegű lendkerék jónak látszik. Jó szerelő, megbízom benne. Azonban mire kicserélte a kuplungszettet, és kipróbálta, azonnal látta, hogy továbbra is rángatva indul el az autó. A rángatás csakis és kizárólag álló helyzetéből való elinduláskor jelentkezik.

Kérem, segítsen valaki. Már megőrülök. Okozhat még valami más is rángatózó elindulást? Egyáltalán egy lendkerék hiba produkálhat ilyet? Az egész olyan, mint amikor régen a ladámban a kuplungtárcsában kimentek a rugók.

A szerelőm szerint mégis a kettős tömegű lendkerék, csak még nem lehetett kézzel észrevenni. Tanácstalan vagyok. Mi okoz ilyen jelenséget?



2013. dec. 17. 21:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, nem befecskendezés, nem elektronika, ez mechanikus, erőátviteli probléma. Gépész technikus vagyok, rengeteg lada váltó szerelés, kuplungozás van mögöttem, jó érzékem van a mevhanikus gépekhez, és sok tapasztalatom, tehát biztosan nem injektor, sem más flanc. Ez a kocsi szimplán rángat valami mechenikus/rugós nemtudomén hiba miatt, de nem merem megrendelni egyből a 120'000-es lendkereket, ha motortaró bak is okozhatja, pl.
2013. dec. 17. 21:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Búgó, daráló hang, motorrángatás egyaránt utalhat a hibájára, ami rövid időn belül a váltót, illetve a tartóbakokat is tönkreteheti
2013. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amit írtam a kettős tömegű lendkerékre vonatkozik.
2013. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Innen másoltam ki a kommentemet.

Olvasd el, hátha segít.

Sok sikert!

2013. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem van egy 6 éves opelem, újonnan vettük. és mikor hideg a motorja, tehát nem éri el az üzemi hőfokat a kb 85-90 fokot, akkor ha nem adok elég gázt indulásnál akkor rángat de elég rendesen, és hiába adok gázt ha elkezdett rángatni, nem szűnik meg, ilyenkor benyomom a kuplungot adok egy kis gázt és gázzal együtt engedek a kuplungon! de ha adok egy 1200-1300-as fordulatot indulásnál akkor nem kezd el rángatni, ezt szerintem az enyém csak az erőlködéstől csinálja és le akar fulladni és elkezd ugrálni a motorja ettől lehet az enyémben, te ha nagy gázzal indulsz el akkor is rángat?
2013. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, rángat, és nem függ attól, hogy hideg van-e. A tiédnél nem erőátviteli hiba lehet, mert azok szerintem nem függenek a külső hőmérséklettől.
2013. dec. 19. 18:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Kösönöm az eddigi válaszokat, rendeltem egyet. 93'000.- forint, plusz a beszerelés.
2013. dec. 19. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem nem azért rángat mert kint hideg van, hanem ameddig a motor hideg addig rángat, lehet kinti hőmérséklet 35 fok is akkor is ha hideg a motor akkor rángat és remeg az egész ha nincs elég fordulata!
2013. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ameddig a motor hideg. Tehát a motor hőmérsékletétől függ. Akkor sem kuplunk. befecskendezés is lehet, hőmérséklet jeladó, meg ezer más kütyü. De kuplung az szerintem nem. vidd el a szervízbe, és hagyd ott. Másnap reggel amikor hideg, akkor nézzék meg.
2013. dec. 20. 07:28
 10/11 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy akármilyen baja lenne, inkább csak hidegen erőtlenebb és a kuplungos elindulást nem annyira szereti, de ha nagyon lassan indulok el kuplungal gáz nélkül akkor nem kezd el rángatni, csak akkor kezd rángatni ha nagyon erőlködik hidegen gáz nélkül
2013. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!