Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Hogy...

Miért vagyok ilyen? Hogy változzak meg?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy azokkal akik a barátaim,családom felszabadult vagyok,van önbizalmam,életvidám vagyok a társaságukban,jól érzem magam velük...Viszont ha egy új közegbe kerülök akkor teljesen lefagyok,egy gombóc keletkezik a torkomban,ami miatt alig tudok megszólalni, önbizalmam semmi. Például múltkor felvettem egy ruhát és itthon tetszett,ahogy kinéztem benne,csinosnak éreztem magam. Aztán kiléptem az utcára és végig az járt a fejemben,hogy mennyire csúnya vagyok és bárcsak láthatatlanná válnék,vajon mit gondolhatnak rólam az emberek. És ez állandóan elő jön bennem. De vannak még hasonló esetek, arra gondolni sem merek,hogy viselkedem nagyobb társaságban...mint aki láthatatlan,vagy nem tud beszélni. Pedig a hozzám közel állókkal nyílt vagyok, néha már-már nagyszájú. Annyira érdekes,néha azt érzem,mintha két különböző személy lennék.

Emiatt nagyon nehezen barátkozom,és eléggé antiszociális típus is vagyok. Szeretnék megváltozni,mert úgy érzem ez a "némaság" felemészt, hogy képtelen vagyok kommunikálni,normális emberi kapcsolatot létrehozni másokkal. Próbálom magam győzködni,hogy ha idősebb leszek változni fog ez bennem,de nem vagyok benne biztos hogy ez valóban így lesz. Légyszíves,adjatok valami tanácsot,mert nagyon kétségbe vagyok esve.16/l


2014. jan. 4. 22:58
 1/1 anonim válasza:

húú totál magamra ismertem.. énis ugyanúgy vagyok ezzel mint te szóval nem vagy egyedül nyugi :/

igazából nekem mindig azt mondják gondoljak arra hogy mindenki ugyanolyan ember mint a többi.. ezért ne féljek az ismeretlentől mert lehet hogy ők is ugyanúgy félnek csak mégis átlépnek a gátlásaikon.. mert elvileg ha legyőzöd a félelmed utána már minden könnyebben megy..

2014. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!