Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiány ellen mit tegyek?

Önbizalomhiány ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tesi órán mindenben megbotlok,nem merek mások elött ugrálni,kosárlabdázni mert feszélyez ha néznek,ha érzem hogy valaki nézi ahogy sétálok bárhol érzem hogy csámpásan és egyre hülyébben megyek,társaságban ritkán szólalok meg,dadogok néha,nem talàlom a szavakat,halkan beszélek,buliban alig táncolok és csak úgy tudom elengedni magam ha iszok.

2014. jan. 8. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Dani! :)


Te már a tüneteket kezeled a példák felsorolásával, de az önbizalom hiány elsődleges oka, hogy nem hisz eléggé magában. (valami hasonlót említettél te is) Nem szereti eléggé magát, és nem érzi elég fontosnak magát a környezetéhez képest. Ezért mérlegel állandóan, hogy "megfeleljen" mindenkinek... ebből fakadóan nincs önbizalma, mert már magára nincs "energiája" figyelni.


Azt ajánlom, (Danihoz kapcsolódva) hogy ismerd meg önmagad, a hibáid, a jó tulajdonságaid, keresd a dolgokban a jót. Ha egyre jobban ráérzel, hogy milyen értékes is vagy valójában, akkor a következő kérdésed az lesz itt gyk-n, hogy "túl egoista vagyok, mit tegyek, hogy empatikusabb legyek?". :)


Anonimusz vagyok, blogmentes help-er. :D

2014. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!