Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember (rajtam...

Tibike31 kérdése:

Van olyan ember (rajtam kívül), aki SENKIBEN nem bízik meg a szuleiben sem?

Figyelt kérdés
meg a baratnomben sem bizom szeretnem velemenyeteket halani.

2014. jan. 13. 05:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs oka azaz a szüleid nem ártottak neked set, akkor ez már elég paranoid dolog. Érdemes kezeltetni, vagy minimum az okokat kideríteni. Idegen felé ok a bizalmatlanság, de amit írtál az már túlmutat ezen.
2014. jan. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztosan van.

Én a családomban nem tudok bízni, személyes okok miatt. S jelenleg olyan barátom sincs, aki annyira közel állna hozzám, hogy teljes bizalmasom legyen. Ami szerintem nem túl jó dolog.

Miért nem bízol a szüleidben sem?

2014. jan. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen ember. De nyugodtan hívhatjuk nevelőknek is. Aki túl sokat csalódik mindenkiben, az nem fog bízni a biztosban sem.


"Ha fölfokozott vágyaink vannak, akkor tudhatjuk: rengeteg kudarc fog bennünket érni. Ez szorongással tölthet el bennünket, és nem szívesen látjuk be, hogy kudarcra ítéltük magunkat. A boldogság kulcsa ugyanis az alacsony elvárás, a kevesebbel való megelégedés, a választási szabadságunk önmagunk általi tudatos korlátozása, a döntéseink melletti elköteleződés, a jelenlegi életünk megbecsülése, és a hála amiatt, ami már a miénk." /Pál Ferenc/


Nos, akit mindig csak olyan elvárások értek, amiknek meg kellett felelnie és sosem volt elég, amit csinált, az is összeroppan. Ezek okán neki is furcsa módon csorbul a bizalma másokban. Mivel idegeiben rögzült, ha kérnek tőle valamit, arra neki válaszolnia kell, ha válaszolnia kell, nem fog tudni megfelelni, ha nem fog tudni megfelelni, minek mondjon bármit is, ha nincs mit mondania és mindig kérdezik, egyszerűbb kizárni a másikat és csak belső világában élnie. (Ilyen két ilyen embert is ismerek - nagyon nehéz velük bármit kezdeni.)

2014. jan. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon megnehezíted a saját életed ezzel a mentalitással.Inkább fejleszd ki magadban azt az érzéket, képességet, hogy ki tudd szűrni a hamis dolgokat. Pl utána jársz a kijelentéseknek, érzékeny leszel a metakommunikációs jelekre,van tudásod, hogy nem lehet átverni. Érdemes először hitelt szavazni az embereknek, aztán ha átvernek, dönthetsz, hogy megbocsájtasz, vagy nem.De egy senkiben nem bízó ember nagyon magányos és megkeseredett lesz. Apropos, benned vakon meg lehet bízni?
2014. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én.

30/n

2014. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hat nem vagyok boldog rossz a csaladom rossz gyermek korom is volt baratnom nem tud boldoga teni elejen boldoga tudot teni de mar nem.
2014. jan. 13. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy híres graffitit idéznék, remélem segít:

[link]

Magyarra fordítva nagyjából így néz ki, a zárójeles rész áthúzottan:


Legyél (valakivel), aki boldoggá tesz!

2014. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, de ezzel szemben mindig keresem az olyan pillanatokat, amikor megbizhatok bárkibe:) sokszor inkább idegenekben bízom.
2014. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!