Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az önbizalom hiányt és a kisebbségi komplexust? (Csak normális válaszokat várok)

Figyelt kérdés

26 éves csinosnak mondott lány vagyok.A gondom az,hogy ennek ellenére önbizalmam szinte egyáltalán nincsen, sőt sajnos jóval kevesebbnek érzem magam más embereknél.

Szerintem amiatt lehet ez, mert elég konzervatív nevelést kaptam, emiatt nehezen ment gyerekkoromban a beilleszkedés.Úgy igazán sosem tudtam önmagam lenni mert valami mindig visszatartott.

Úgy érzem, hogy nagyon akadályoznak a gyerekkoromban anyámtól tanult szabályrendszerek, hogy mikor,kivel, hogy viselkedjek és mit mondjak.Ne keressem a konfliktust hanem maradjak csendben stb.

Nem igazán tudtam sosem megadni magamnak a választ arra, hogy milyen is vagyok valójában, mert mostanra már ugyan valamennyire sikerült kibontakoznom, de kísértenek a gyerekkoromban tanultak, amiket nem tudok leküzdeni. Nehéz ezt elmagyarázni.Például gyerekként mindig aranyosan és kedvesen "kellett" viselkednem az emberekkel, most meg emiatt egyáltalán nem tudok kiállni magamért, és ha valami nem tetszik, akkor azt közölni az érintettel, csak nyelni tudok egyet és örlődni magamban amíg egyszer ki nem tör, de akkor nagyot robban. Szabályosan félek tőle hogy megmondjam valakinek a véleményemet, mert félek hogy mit reagál rá és ideges leszek ettől. Kiereszteni a gőzt egy idő után csak itthon "merem". Nem tudom hogyan tudnék végre önmagam lenni és kiállni magamért, bízni magamban és feljebb dobni az önbecsülésemet.Remélem tudtok segíteni.


2013. jan. 16. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök mint te, de jó megoldást még nem sikerült találnom.
2013. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia, van Pál Ferencnek egy új könyve: A szorongástól az önbecsülésig. Én most olvasom, szerintem érdemes megvenni. Torrenttel szerintem lehet letölteni angol nyelvű önsegítő szakirodalmat, mp3 anyagot. Én depresszióval kapcsolatban szedtem le tömérdek dolgot. Ha akarod, szívesen e-mailezek veled, nekem is hasonló problémáim vannak (többek között). Ha érdekel a dolog, küldj priviben egy e-mail címet.
2013. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Fogadni mernék, hogy neked is olyan érzéseid vannak, hogy a fene nagy udvariassá neveléssel (pedagógusok, szülők) valójában jól átvágtak, mert az agresszívabb, törtető emberek simán félresöpörnek az útból. Erre sajnos nem készítenek fel sehol, a jólnevelt emberek a saját bőrüköm taapsztalják meg, hogy az alamusziság bizony fojtogató érzéseket ébreszt, mert nem mer kiállni magáért az ember.
2013. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt egy ember aki egész életében jól bánt másokkal. Rendes volt mindenkivel, segitett mindenkin miközben sokan csak kihasználták ezt az adottságát..

Egyszer elment Buddhához, hogy megkérdezze, miért rossz az élete miközben ő csak jót tesz.

Buddha annyit kérdezett tőle:

- Loptál már valaha is?

A férfi azt mondta:

- Nem

Mire Buddha azt felelte:

- Hát akkor menj és lopj..


A lényege ennek, hogy attól, hogy csupa jót teszünk még nem kapunk automatikussan boldogságot. Néha rossznak is kell lenni, hogy lássuk, mit jelent igazán jónak lenni.


Szóval, menj és 'lopj te is' :) Azaz, próbálj egyensúlyt találni a 'kedves' és a 'kiállok magamért' állapotaid között..

2013. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ugyanezekkel a problémákkal küzdök és sajnos én már 40 éves vagyok, leéltem életem felét és még mindig várom a változást.
2013. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!