Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ennyi rossz lelkületü ember?

Figyelt kérdés
Màsik embertàrsàt szidkozodó, nem segitőkèsz emberek! A màsik embertàrsàt lenèző rosszindulatú emberek.

#közöny #rosszindulat #cserbenhagyás #nem segitőkèsz #elitèlő #embertàrsàt nem segitő #nem ósszetartó #lelketlen.
2014. jan. 19. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Óóó van az mindenhol. Csak sajnos a magyarokba mindig is bele volt nevelve (sokszor nem ok nélkül) hogy a szomszédod az ellenséged.
2014. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem jó nagy hülyeséget írtál az imént.

Eddig amiket én láttam, a magyarok igen is segítőkészek, persze nem fogják a vagyonukat egyből rád ruházni, de az nem is segítség. Amikor láttam embereket akik az utcán segítségre szorultak(rablás, ájulás, esetleg buszon valami segítség, stb...) mindig volt aki odamenjen, vagy ha épp nem volt akkor ÉN mentem oda. Azzal, hogy te ezt látod, csak magadat látod, mert te nem mész oda soha senkihez, de én látom mennyi ember van akinek nem nagy fáradtság felsegíteni valakit, esetleg átadni a helyet. Első látásra még egy idegen vadkutya is szét tép, mit vársz majd a seggedet nyalja mindenki úgy, hogy azt sem tudják ki vagy?Az nem segítség...

2014. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
#2 voltam, ja és persze, hogy mindenkinek baja van és káromkodik, amikor jelenleg nem tudsz úgy megélni MO-n, hogy a törvényes kereteket teljesen betartod, mert kül. nem marad pénzed wcpapírra vagy esti zuhanyzásra.
2014. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én mondjuk pont az az ember vagyok, aki segít másoknak, akár ismerős, akár nem, de ilyen szempontból is rengetegszer azt tapasztalom, hogy mindenki alapvetően elvárja hogy te adj, segíts, ugorj a kútba helyette, vagy épp a csöves küld el a k..va anyámba mert nem pénz hanem kaját adok...


Sajnos a segítség is olyan, hogy sokszor direkt használják ki a jóhiszeműséget.


Vagy akárhányszor egy deviáns alak felszáll tömegközekedési eszközre, akkor is mindenki kussol, ha meg valaki megszólal, akkor az jár a legrosszabbul...utólag meg még őt fogják lecseszni hogy "minek szóltál be a c..gánynak" ahelyett hogy kiálltak volna mellette.


A helyemet is kérdés nélkül szoktam átadni, de az is olyan dolog, hogy 100-ból 1 alkalommal nem teszem meg, akkor rögtön lehordanak mindenféle sz..rnak.


De alapvetően ez globális probléma, hogy ha vérzik az orrod, akkor hamarabb veszik elő a telefont egy fotóra minthogy megkínáljanak zsebkendővel.


Vannak még segítőkész emberek, de egyre inkább eltávolodunk egymástól, és nem akarunk/merünk már segíteni.

2014. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez egyrészt másképp sincs máshol (sőt...!), másrészt nem olyan rossz a helyzet, én például olyan emberekkel veszem magam körül akik megbízhatóak, nyitottak és jófejek.
2014. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 *Nekomimi* ***** válasza:
51%

Kettesnek : Akkor Neked szerencséd van, hogy Te olyan környezetben laksz, ahol segítenek egymásnak.

Én Pesten voltam szemtanuja annak, mikor egy férfi összeesett a Keletinél, távol voltam tőle, hatalmas volt a tömeg. Az összeesést is akkor láttam meg mikor körbeállták és fényképezték meg videózták az embert ahogy a földön fekszik. Egy idősebb nő végül hívta a mentőket. Én sajnos nem birtam, mivel nem magyarországi vagyok és roamingban voltam.

De ez csak az egyik eset...

Hasonló esetet láttam jó sokat, ahol már nem csak körbeállták és fényképezték, hanem átlépkedtek rajta és fel voltak háborodva, hogy most nekik át kell lépkedniük egy emberen...

Ne értsetek félre, nem állítom azt, hogy a világon sehol máshol nincs ilyen. Én Szerbiát tudom felhozni példának.

Magyarországon fújolnak sokan a szerbiaiakra, hogy ilyen balkáni olyan balkáni gané népek, de milliószor segítőbbek mint a Magyarok... Bocsánat, de ez az igazság...

2014. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Utolso!Sajnos igazad van.

Ensem elek otthon, de többek között emiatt sem hiänyzik.

Amig otthon voltam, nekem is csak negativ tapasztalataim voltak.Es sajnos csak a magyarok ilyenek. Nemeteknel ilyet nem tapasztaltam. Terhessegem alatt egyszer kicsit rosszul ereztem magam, leültem egy nagyobb ködaraabra,2 perc nem telt el es egy aranyos häzaspär megkerdezte,hogy hivjanak e orvost vagy mentöt.

2014. jan. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak rossz és jó emberek, de Te döntöd el, hogy kivel mennyire mély kapcsolatot tartsz. Csak annyi a dolgod, hogy nem a "rossz" emberektől várod el, hogy megvígasztaljanak, hanem keresel magadnak egy olyan társaságot akikkel jól érzed magad, de szerintem nincs teljesen rossz ember. Egy minimális jóság, emberség mindenkiben van csak meg kell találni.

15\L

2014. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!