Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még divat Szlovákiában?

Még divat Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam, hogy pár évvel ezelőtt ha az eladók meghallották, hogy magyarul beszélt a vevő nem szolgálták ki. /Az ottani magyarok pedig automatikuson átváltottak szlovákra, de viszont ekkor ha szlovákul szóltál vissza, azt már nem akarták megérteni/ Melyik településen tapasztalható?

2014. jan. 25. 21:33
 1/5 A kérdező kommentje:
mert akkor oda nem megyek? Folyékonyan beszélem a szlovákot, de a pofátlanságra sajnos keményen vissza tudok vágni...
2014. jan. 25. 21:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a település függvénye, hanem az adott emberé. Abból pedig mindenhol akad ilyen is, meg olyan is, Szovákiában ugyanúgy, mint Magyarországon. Ha megfelelő stílusban, nem lekezelően és nem nagyképűen mondod meg, hogy mit szeretnél, akkor a legtöbb esetben semmi problémád nem lesz. Egy jó üzletes tudja, hogy a vevőkért van. És ha mégis bunkó veled valaki, akkor otthagyod és mész máshova.
2014. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én dél-nyugat szlovákiában lakom, Királyhelmec környékén, itt szinte mindenki magyar, a környező falukban. Csak kevesen szlovákok. Itt ha bemész a boltba, alapból magyarul szólnak hozzád az eladók :) 95%-ba, tapasztalataim szerint. A többi helyen nem igazán tudom, mert nem sokat járok szlovákia többi pontjain, esetleg még kassa, na ott sajna már szinte mindenhol csak szlovák beszédet hallok :(
2014. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dél-nyugat szlovákia és Királyhelmec? Kedves előző, mintha valamelyiket elrontottad volna :-)
2014. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
úú bakker tényleg, ha nem mondod észre sem veszem :D pedig heti szinten emlegetem kb, és mindig dél-keletnek mondom, persze tudom is :D de tegnap nagyon elterelődtek a gondolataim, köszi hogy kijavítottál! :) :D
2014. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!