Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért nem vendégsze...

A magyarok miért nem vendégszeretőek?

Figyelt kérdés

Valahogy nekem az a meglátásom, hogy a legtöbb magyar nem vendégszerető. Nem szívesen fogadja, vagy kínálja meg a vendégeit...

Számomra az is furcsa, ha mondjuk szülinapja van valakinek, és a vendégei viszik az italt, ételt, ajándékot, ő meg nem vendégel meg senkit...

Persze, nem mindenki ilyen, de úgy látom, hogy a többség igen...

Ti hogy látjátok ezt?


2014. jan. 28. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igaz! Biztos anyagi oka van...nem tudok masra gondolni.Tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
En nem latom igy, mas tapasztalataim vannak. Ha vendegsegbe megyunk mindig van valami az asztalon es ha hozzank jonnek akkor is. Szegyen lenne ha nem jutna egy pohar ital.
2014. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:

Szia!


Nyilván lehetnek ilyen emberek is, de azért szerencsére nem minden magyar ember ilyen. Például van egy lány, akivel hamarosan járni fogok. Neki az édesanyja nagyon kedves velem, amikor ott vagyok. Csinált palacsintát, és nagyon vendégszerető. Vagy említhetném egy jó barátomat, akinél amikor voltunk a multkor többen, akkor sokmindennel megkínált minket. Persze, lehetnek olyan emberek is akikről te beszélsz. Szerintem náluk az anyagiak okozhatják a problémát, hogy nem szeretnek költeni. Megnyilvánul náluk az önszeretet. Ezek az emberek azok, akik a hajléktalanokkal szemben is úgy gondolhatják, hogy nekik is kevés pénzük van, miért költsenek rájuk (Pedig egy pár zsemlét venni nem nagy dolog). De nem is kell ezen meglepődni. Lehet olyanokat is hallani, hogy (bizonyos) magyar emberek, akik külföldön élnek nem összetartóak. Tehát én összességében az anyagiasságra vezetem vissza a miértet. Ebből adódik az irigység, és vendégszeretet hiánya.


25/F

2014. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Várok még kommenteket!

Azt azért vitatom, hogy az anyagiasság lenne a háttérben, oké, az is kihatással lehet, de találkoztam már olyan emberrel, aki szegény volt, viszont a lehetőségeihez mérten igen is nagyvonalú és vendégszerető, és olyannal is, aki tehetős volt, még sem fogadta igazán a vendégeket...


Persze, abban is egyet értek, hogy emberfüggő a dolog, sok vendégszerető magyar van, de sajnos azokból is elég sok, akik nem azok...Ezért mertem általánosítani, hogy nem túl vendégszeretőek szerintem...

2014. jan. 29. 00:29
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad.. A magyarok igenis vendégszeretők. Kint élek Angliában, és van egy angol kollégám akinek magyar a felesége. Állandóan kérdezi tőlünk, hogy nálunk is úgy megy a vendéglátás mint a feleségénél? Amikor hazalátogatnak, mindig hízik vagy 5 kilót..mert állandóan etetik.. Már tele van, de mindig mondják: egyél még!!

Amikor mi hazamegyünk, mi is mindig így járunk::egyél még, egyél még...

2014. jan. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem igaz!- A magyarok nagyon is vendégszeretőek,csak az IRIGYEK NEM! Ahol én nőttem fel(ország közepe)-falun ott mindenki nagyon vendégszerető,ahová kerültem és jelenleg lakom ott sok az irigy ember,de itt is van kedvesség és vendégszeretet.Ez nem pénzfüggő,mert én még az idegen futárt vagy szállítót is megkínálom Kv-val,vagy nyáron limonádéval és nagyon örülnek neki,néha meg említik(ki honnan jött)és ott esetleg ez nem divat,de mindenkinek jól esne. Azzal a pohár valamivel,nem leszek szegényebb csak emberibb,ha valamilyen szerelő van nálunk,vagy férjem munkatársa ( olyan akit még sosem láttam),ha épp sütök kapnak egy szelet süteményt,hellyel kínálom őket.-Az embereknek szükségük lenne egy kis kedvességre,volt,hogy fél évvel később összefutottunk a mosógépszerelővel egy áruházban és felismert köszönt és mondta ha bármi elromlik őt hívjuk. Nem kell mufurcnak lenni,-sok magyar ember vendégszerető,aki meg nem-hát legyen boldog úgy.
2014. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz!
2014. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor ezek szerint nekem volt csak rossz tapasztalatom sok helyütt!
2014. jan. 29. 00:57
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne általánosítsunk. Vannak olyan ismerőseim, akik vendégszeretőek, és vannak olyanok, akik ki nem állhatják, ha megy hozzájuk valaki, még akkor is, ha az illetőt ők maguk hívják meg. Ez pedig nem attól függ, hogy valaki magyar-e vagy sem.
2014. jan. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit más, de azért érdekes:


"Egy három évvel ezelőtti felmérés szerint a turistákkal szembeni ellenszenv jelenti a magyar turizmus leggyengébb láncszemét. A vendégszeretet területén mindössze a 100. helyet foglalta el a 124 országot tartalmazó listán. Kell ehhez még hozzátenni valamit? Kétlem. Talán annyit, hogy a helyzet változatlan. A magyar vendéglátás még mindig alapos javításra szorul."

2014. jan. 29. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!