Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért nem vendégsze...

A magyarok miért nem vendégszeretőek?

Figyelt kérdés

Valahogy nekem az a meglátásom, hogy a legtöbb magyar nem vendégszerető. Nem szívesen fogadja, vagy kínálja meg a vendégeit...

Számomra az is furcsa, ha mondjuk szülinapja van valakinek, és a vendégei viszik az italt, ételt, ajándékot, ő meg nem vendégel meg senkit...

Persze, nem mindenki ilyen, de úgy látom, hogy a többség igen...

Ti hogy látjátok ezt?


2014. jan. 28. 23:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10 millió magyar van csak határokon belül, ebből minden kommentelő ismer egy bizonyos mennyiséget, amilyen az ő ismerősi köre, de alapvetően szerintem ezt, hogy ki mennyire vendégszerető alapvetően nem a nemzete határozza meg. Országos szinten meg nem csoda, hogy míg régen a Balatont részesítette előnyben a sok túrista ma már sokkal inkább a tenger felé kacsingatnak, szóval a " jó hírünk " országos szinten az megvan amúgy.
2014. jan. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

akik allandoan oda jarnak, azok otthon erzik magukat, szoval nem kinalom.

de ha nem mindennapi ismeros jon mindig kerdem harapni valo vagy ital? persze nem igy :D

amugy belegondolva ha eszek haverokat is megkerdem, vagy iszol e kv t? de ugylacik ez anyira alap h az elejen azt irtam nem kinalok...

2014. jan. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, ritkán van, hogy valahol nem kínálnak meg(nyilván nem vadidegenként). Sőt van olyan amikor már átmegy tukmálásba a dolog, ami kicsit zavaró, de ez inkább az idősebbekre jellemző.
2014. jan. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A vendéglátást mint iparágat azért illik elválasztani a vendégszeretettől.


Mint magánemberek, alapvetően szerintem tökre vendégszeretőek vagyunk, persze egyénfüggő, én pl nem szeretem ha valaki csak úgy órákig lóg a nyakamon, de ha valami célirányos megbeszélés van az más. De szerintem a legtöbb helyen folyamatosan kínálnak, kajával, piával.


Sőt, az emberek alapból szeretnek dicsekedni is, és felénk mindig van valakinek pálinkája, süteménye amit maga csinált és szívesen kínálja.


Szülinapokkal úgy vagyok hogy hülyeség kb, de azt meg főleg annak tartom, hogy az ünnepelt lássa el a vendégsereget, aztán mindenki megy ingyen élni. De annak is vannak fokozatai, ha valaki kijelenti hogy szülinapi bulit csinál, akkor oké, vásároljon be ő, de szerintem pont úgy illik, hogy az ünnepeltet lepik meg, és szerveznek neki egy kis összeröffenést.


A vendéglátó ipar meg más téma, ott sokszor tapasztalom én is a "vendégszeretetet", de nem csak ilyen irányban van ez, rengeteg szakmában megy az "úgysem fizetnek meg, sz..rok bele" hozzáállás. De még csak a pénzre sem lehetne fogni, mert egyéni vállalkozók is olyanok, hogy a telefont is a s..ggében tartja, ahelyett hogy felvenné, aztán ha senki nem éri el, akkor ne csodálkozzon hogy nincs munkája.

2014. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Oké, azzal egyezem, hogy sok helyen tényleg megkínálják az embert üdítővel, sütivel stb.

De azzal nem, hogy a szülinapos úgy tart bulit, hogy a vendégei viszik össze az ételt/italt+az ajándékot!

Igy könnyű bulit tartani, akkor elhívhatnék 100 embert is akár, bezsebelném az ajándékokat, és nekem semmibe sem kerülne az egész...

De volt már olyan is, hogy egy közös vacsorára hívtak, csak úgy, és mondták, hogy vinni kellene ételt/italt, és svédasztal szerűen összerakjuk, meg még azt is közölték, hogy mifélét vigyek (hozzáteszem, nem anyagai okai lehettek, mert tehetősek). Akkor köszönöm szépen, de megvacsorázom inkább otthon. :) Ha én hívok vendéget vacsorára, akkor nem várom el, hogy hozzák a vacsorájukat...

2014. jan. 29. 13:35
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért mert itt nincs étkezési kultúra. HÉT éve élek külföldön, erre jöttem rá. Sok nő itt túl emancipalt, lusta ahhoz, hogy ne szar porleveseket és porszoszokat főzzön a családnak. IGENYTELENSEG miatt nem vendegszetetoek.
2014. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én lassan 8 éve élek Angliában , és ma is meglepődöm, amikor az angol barátokkal összejövünk egy hétvégi partira, és úgy indul a meghívás, hogy kapásból mondják, hogy 10-20-25 font. Mert majd rendelünk pizzát, meg a pénzből veszünk italt.

Voltam már pár angol esküvőn, és szülinapi partin de már nem ér olyan meglepetés mint a legelső alkalommal. Első alkalommal mivel nem tudtuk,hogy ez így megy meglepődtünk, hogy egy viszonylag nagy lagziban még az ásványvízért is fizetnem kellett. A kaja sem úgy volt ahogy otthon egy sátras lagzinál. Volt ebéd, ami eleve ki volt adagolva mindenkinek, mint egy előre elkészített tál.Ha inni akarták egy sört vagy üdítőt, kávét vagy bármit akkor odament a vendég a pulthoz, és vásárolt magának. Szülinapi parti hasonlóképpen zajlott. Szólt az élő zene, tánc, majd mindenki felállt ment az asztalokhoz ami olyan svédasztal szerű volt. Szedtél a tányérodra amit akartál, és ennyi. Az utolsó vendég után aki a tányérját megpakolta, már szedték is szét az asztalokat, vitték el a megmaradt kajákat. Italokért itt is fizetni kellett. 8 év alatt sok lagzi és szülinapi partin vettünk részt, így már nem ér meglepetés.

2014. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16-os Te egy akkora hülyeséget írtál,hogy az már süt!

Ne általánosíts,elképzelhető,hogy valamely kényelmes pesti rokonod levesporon él,-de a magyar családok legtöbbje rendesen főz a családjának és vidéken pedig az idegent is hellyel és étellel kínálják! Kis cég vagyunk és sok beszállítónk van,nincs olyan akit ne kínáltunk volna meg kávéval,teával,süteménnyel,a magánéletben ugyan így,férjem munkatársai,gyermekeim osztálytársai,szomszéd,ismerős,mindenki evett és ivott már nálunk. A magyar konyha kultúrája meg évszázadokra vezethető vissza,-sajnálom,hogy nem ismered az ízletes magyar ételeket. Pedig sok külföldi ódákat zeng róluk: Bableves,gulyás,Pörkölt- nokedli körettel,túrós csusza,töltött káposzta,hortobágyi húsos palacsinta,sült libamáj és libatepertő lila hagymával,halászlé,töltött dagadó,töltött csirke,tűzdelt fácán,rétes,gundel palacsinta stb- sorolhatnám napestig. Sok magyar nagyon is vendégszerető.

2014. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!