Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan igénylem a figyelme...

Túlságosan igénylem a figyelmet. Hogyan változtathatok rajta? Mennyire befolyásolja az emberek véleményét rólam?

Figyelt kérdés
Nem veszem hosszúra a szót. A családban én vagyok az egyetlen lány, ráadásul a legkisebb. Kiskorom óta sokat foglalkoztak velem, én voltam az igazi kis hercegnő. Most már, ahogy nagyobb lettem, egyre kevésbé érződik meg a törődés családon belül, pedig nagyon sokat törődnek velem még most is. Egyszerűen néha letudnék szúrni pár embert, amikor egy percre nem figyel rám, és még egyszer el kell mondanom. A ma a legjobb barátom játszott egy logikai játékkal (skypen beszéltünk) és 1 percre nem figyelt rám, majd megkért, hogy ismételjem meg. Azonnal kicsaptam a hisztit. Ez most miért? Hogyan változtathatok rajta? Ez a "törődés ill. figyelemigény" mennyire ront a személyiségemen? :o 15/L

#Figyelemigény #törődésigény
2014. febr. 13. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A személyiséged ezen hibáját alig vagy egyáltalán nem lehet eltüntetni.Hozzá kell szoknod ahhoz,hogy nem azt várják el tőled az emberek,hogy körbeugrálhassanak.Senkinek se kell megfelelned,legyél önmagad,de ne legyél hisztis és ne akarj ennyi figyelmet!

Engem hihetetlenül kifáraszt,ha sokat kell figyelnem egy hisztis emberre,úgyhogy ha ilyen emberrel összetalálkozok,és figyelnem kell rá egy darabig(mondjuk tanár),akkor próbálom kizárni a teljes személyiségét,meg a sajátomat is.Szóval sosem veszem személyeskedősre a hangot egy ilyen emberrel.

Alapjában véve minden emberben van bőven hiba.A család az első szocializációs színtér,ők segítenek hozzá ahhoz,hogy szokásaink,alapszemélyiségünk kifejlődjön.Ha a szüleid és a rokonság a fokozott figyelemhez szoktatott téged egész kiskorodtól kezdve,akkor gyakorlatilag nincs mese:előjön ez a folyamatos hiszti,előjön az igény a figyelemre.


Konklúzió:csupán csak csökkenteni tudod a figyelemre való igényedet.

Remélem a folyamatos ellenőrzésre nincs szükséged!

2014. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ka.ka.o ***** válasza:

Zavaró lehet azoknak, akik körülvesznek. Persze nem elfogadhatatlan hibád ez, de igyekezz változtatni rajta. De elmondanám, hogy az már jó, hogy beismered a hibát, és változtatni akarsz^^


Szóval hogyan is változtass...


NEM vagyok szakértő, de úgy gondolom, ez kicsit énközpontúságra utal. Mivel régebben a családod figyelmének a középpontjában te voltál, hercegnőként bántak veled, ezért ezt megszoktad. Ezt tudtad is, le is írtad. Amit nem írtál le, de SZERINTEM igaz: a saját figyelmed középpontjába is te kerültél, énközpontúvá váltál.


Ha ez a helyzet, úgy javíthatsz rajta, hogy te figyelsz oda jobban a másik személyre. És ezt a "figyelj rám" viselkedési formát átbillented erre: "figyelek rád".


Linkelek egy videót, amiben Atis kifejti, mit is jelent az, hogy figyelsz a másikra. És ezzel jobb beszélgetőpartner is lehetsz^^


Íme--->

[link]


Röviden ennyi, nem szükséges tovább olvasni. El fogom nyújtani a szót, de a lényeget már leírtam.

_____________________


A Biblia arra int, hogy ne csak a saját dolgainkra fordítsunk személyes figyelmet, hanem másokéra is (Filippi 2:4). Neked is jól esik a figyelem, nyilván más embereknek is, sőt, igazából mindenkinek. Adj te is a figyelmedből másoknak, jegyezd meg, amit mondanak, és tartsd fontosnak, érdeklődj. Beszélgess olyasmiről is, ami téged nem igazán érdekel, ha a másikat igen. Engedd, hogy a másik személy legyen a középpontban.


Például én fiú vagyok, és elhiheted, hogy nem a smink vagy magassarkúk témája áll a szívemhez a legközelebb :D De ha a másik ezekről akar beszélni, hát legyen (csak ne sokat, könyörgöm :D).


______________


Kérdezted, mennyire ront ez a személyiségeden. Zavaró lehet a másiknak. És nekem az jönne le a másik személyről, hogy fontosabbnak tartja önmagát nálam, vagy az ő mondanivalóját az enyémnél, vagy hogy hisztis.. Nem a legkellemesebb társaság.



De minden embernek vannak hibái, rendben van. De nagyon örülök neki, hogy nem úgy állsz hozzá, hogy "fogadjatok el így, ha szerettek", hanem próbálsz változtatni!^^ Felismerted a hibát, akarsz is változtatni - az első lépéseket már megtetted a javuláshoz:) Még az kell, hogy higgy a sikerben (ami egyébként önbecsülés javuláshoz vezet), és hogy dolgozz rajta.


A saját figyelmed középpontjából billentsd ki magad, és kerüljenek a helyére más emberek:) (nem azt mondom, hogy magadra ne figyelj, vagy ne is érezd magad fontosnak).



_________________

Ha tévedtem abban, hogy saját magadra több figyelmet fordítasz, mint másokra, elnézésedet kérem!

2017. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!