Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyedül kiraknának egy...

Ha egyedül kiraknának egy erdőbe egy öltözet ruhában, minden egyéb nélkül, életben maradnál?

Figyelt kérdés

Tehát cipő, ruha, max egy bicska, öngyújtó...


Túlélnéd?


2014. febr. 16. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hova. Ha az itteni erdőbe, simán. Talán Magyarország többi erdelyében is. Tudod, nem táboroznék le költöznék be egy barlangba. Inkább megkeresném az aszfalt utat.
2014. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem "civilizáció" nélkül életben maradnál-e?


Mondjuk átlag közép európai erdő, van patak, fa, kő, növények, állatok.


Ilyen körülmények közt találnál kaját, tudnál-e tüzet, házat, edényt, fegyvert/csapdát, ruhát csinálni?

2014. febr. 16. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy viszonylag érintetlen erdőben egy ideig biztosan. Valamennyire ismerem az ehető növényeket, gombákat, menedéket is tudnék építeni. De télen valószínűleg megfagynék vagy éhen halnék.
2014. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ruhák helyett inkább egy pasit kérnék, úgy túlélem :)
2014. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Te kis naiv. :D Azok az idők már elmúltak.
2014. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai emberek nem élné túl, max az idősek, de ők se biztos. Sok felnőtt ember nem tud fát vágni, mert egész életében panelban lakott, nem tud pl. kapálni vagy ásni, sőt tüzet rakni se tud, ha van ott előtte szárazfa meg papír és gyufa! Láttam már ilyent! Másik az a mai emberek szerintem finnyásak, nem eszik meg a halat pl. Nem volna az a pénz, hogy gilisztát egyen.


Azért a régi emberek sokkal szívósabbak voltak, több mindenhez értettek!


Én pl. nem ismerem a gombákat, halat utálom, gilisztát meg se fognám, nem ám megenném! Csapdához fogalmam sincs, hogy állnék neki, egy állatot nem is tudnék feldolgozni még akkor se, ha volna előttem egy éles kés. Fát azt tudok vágni, mert a mai fával fűtünk téglatársasházban. Értelemszerűen gyújtóst és tüzet is tudok rakni.


Az, hogy túlélném-e az nagyon relatív, mert nem tudom! De biztos elvesznék.


26F

2014. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Télen tuti megfagynék,addig elboldogulnék szerintem.
2018. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!