Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak tényleg nem irigyek...

A férfiak tényleg nem irigyek a férfiakra? A nők mindenkire irigyek? Ez valóban így lenne?

Figyelt kérdés

Tegnap egy műsorban vetődött fel, hogy a férfiakat nem érdekli a kolegájuk magánélete, sikere, felesége, háza, stb.

Ezt nem akarom elhinni.


2014. febr. 22. 13:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A volt ferjem annyira irigy, hogy kepes ravagni mas ismeretlenre azt, hogy dogolne meg. Csak azert,mert a masiknak jobb kocsija vagy lakasa van.Hogy a masik mit dolgozott erte az nem szamit.

Pedig o is atlagosan el. Amikor visszakerdeztem, hogy akkor ois dogolne meg mert masnak nincs kocsija neki van, akkor ravagta, hogy az maaaaaas.

2014. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
:)
2014. febr. 22. 14:10
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a férfiak is irigyek, csak a nők inkább egy másik nő külsejére, a férfiak meg inkább az anyagi dolgokra.
2014. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy talán, amíg próbáljuk elindítani az életünket, addig nem foglalkozunk vele. Aztán később, mikor már hosszú tíz éveket dolgoztunk, elfásultunk, megutálatosodunk és elkezdünk másokra irigykedni.

Hogy annak sokkal normálisabb a felesége/férje, jobb kapcsolata van a gyerekeivel, újabb az autója, boldogabb. És ilyenkor jön a dögölne meg és társai...


Én különben nem tudom megmondani, hogy milyen vagyok. Olyankor azért nem érzek bűntudatot az örömömre, ha találkozom 15 éve nem látott istennő osztálytársnőmmel és végre kisebb a fenekem, mint neki.:)

2014. febr. 22. 14:16
 15/22 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, én meg ha találkozok egy rég nem látott ismerőssel, osztálytárssal, nem figyelem, melyikünknek kisebb a feneke.
2014. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy több az irigy nő, mint az irigy férfi, én legalábbis így tapasztalom. Sokkal önzetlenebbül segítenek férfiak nekem, mint nők, olyannyira, hogy egy önmagát barátnőmnek tartó nőtől nem egyszer éreztem már azt, hogy nemcsak hogy nem segített, amikor tudott volna, hanem bájologva beszélt a lehetőségeiről, hogy tudjam, ő tudna segíteni. Nemhogy csak irigy volt, (nehogy a segítsége által nekem is jó legyen...), hanem még azt is éreztetni akarta, hogy hű de micsoda hatalma van neki. Nevetséges.

De férfit is láttam már irigynek.


Ez egyénfüggő. Nem minden nő irigy, főleg nem minden és mindenkire!

2014. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy azok irigyek, akiknek nincsen önbizalmuk?

Lehet, hogy hülyeség.

2014. febr. 22. 14:26
 18/22 anonim ***** válasza:
11. vagyok, elképzelhető.. A volt férjemnek se volt semmi önbizalma.
2014. febr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát én egyáltalán nem kapcsolnám össze az önbizalomhiányt az irigységgel.


Akkor már inkább az elégedetlenséget, vagy maximalizmust.


Legalábbis azok az ismerőseim, akikről lerí az irigység (szavakkal és pofavágásokkal is kifejezik), azok jellemzően nem szenvednek önbizalomhiányban. Sokkal inkább elégedetlenséggel és hogy nem tudják a maximumot nyújtani mindenben. Nem mintha bárki más mindenben a maximumot nyújtaná... De ők csak azt az egy dolgot veszik észre irigyelt alanyukon, amiben az megelőzi őket. Azt már nem, amiben elmarad.


Pl. egy volt főnöknőm (vállalkozás vezetője) mindig irigyelte tőlem azt, hogy milyen szuper hétvégi programokban veszek részt, (néha még ingyen is utaztam szuper helyekre). Mindig kifaggatott. Én meg hívtam őt is, vagy elmondtam mit kell csinálnia, hogy ő is részt vehessen ilyeneken, de soha nem jött. Csak látványosan irigykedett. Jó még lehet azért is irigykedett, mert a nagy se.gem mégiscsak kisebb az övénél. :) Azt nem vette észre, hogy szinte minimálbérért dolgozok neki, nincs családom, stb... Ő csak azt az egyet irigyelte, ami nekem jobb volt.

Erre még számos példát tudnék.


Viszont az önbizalomhiányosok többsége egyúttal beletörődőbb, képtelen vagy nem hajlandó megtenni bizonyos dolgokat, amelyekkel mások sikereket érnek el, és ezzel inkább vannak tisztában, és nem is vágynak arra, ami másnak van. Nem mással foglalkoznak. Kivéve, ha ők is folyton elégedetlenek és nem beletörődőek. :)

2014. febr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

azt olvastam egyszer valahol, hogy míg a nőket az emberek és velük kapcsolatos történések foglalkoztatják, addig a pasik jobban szeretnek tárgyi, fizikai dolgokról diskurálni.

ebből azt a következtetést vonom le, hogy a nők a másik boldogságára irigyek, a pasik az autóra és a házra :)


nő vagyok, és utálom az irigykedőket, tehát én sem irigykedek. oké hogy a kolléganőmnek kisebb a popója, de nekem nagyobb a mellem :) komolyabban: büszke vagyok a jó tulajdonságaimra, farigcsálom a rosszakat. annak ellenére hogy nem vagyok egy különösebb bombázó alkat, sem a külsőmet sem a belsőmet nem cserélném el mással.

2014. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!