Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor kisebbségérzése van...

CSDD kérdése:

Amikor kisebbségérzése van egy személynek kvalitásbeli (külső, intelligencia) különbségek miatt, miért kezd el sokszor flegmázni, keménykedni, látszólag lenézővé válni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem, hogy rádöbbentsen arra, hogy hiába vagy akár okosabb, lever ha akar és így már nem te leszel a magasabb rendű.
2014. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Általános helyzetben kérdezem, pszichológiai válasz érdekel. Nem feltétlenül csak intelligenciában van különbség az egyik fél javára a másik féllel szemben.
2014. febr. 28. 12:34
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A társaságomba elég sok embernek előjön ez a fajta komplexusa, teljesen ismeretlenül is, kizárólag külső alapján. Nő vagyok, 180 cm magas, magassarkúba még több. Általában az alacsony nőkkel vagyok bajba, mert nem tudnak elviselni a környezetükbe. Persze ha belegondolnának abba, hogy az átlagtól eltérő adottságokkal rendelkező emberekbe épp úgy van egy rakás komplexus, akkor nem éreznék magukat kevesebbnek.


Az a tapasztalatom, hogy a hangjukkal, és a lekezelő stílusukkal akarnak fölém kerekedni. Ha elég határozottnak érzik magukat, akkor elhiszik, hogy sokkal jobb helyzetbe kerültek. Én meg csak hallgatok, és mosolygok magamban. Egy kicsit az én esetem az emberekkel olyan, mint egy dán dog kalandja a pincsivel. Gondolom a pszichológiája is hasonló lehet.

2014. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mert a "legjobb védekezés a támadás", ahogyan a mondás tartja. Ha előadja a nagy, erős, kemény gyereket akkor biztosan nem meri a másik leszólni a külsejét, intelligenciáját, előre bevédik magukat, inkább másokat bántanak, minthogy őket bántsák. Egyébként ők sem ilyennek születnek, többnyire sok sérelem után veszik fel ezt a védekező magatartást.
2014. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Önvédelem :)

Általában az emberek ilyenkor addig stuffolják magukat, amíg találnak valamilyen lenézendő dolgot abban, akire irigyek.. tehát pl. "lehet, hogy ő 20 centivel magasabb nálam, de én jobb meggyes sütit sütök, feszesebb a seggem, szebb a szemem" stb.

2014. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez minden egyes emberben benne van, hogy ki akar tűnni a környezetéből, vagy bárkitől, aki csak mellette áll.

Vagy így, vagy úgy, bármilyen módszerrel.

És a legfőbb motiváció észrevétlenül is minden embernél az, hogy így viselkedik.

Érdekes az, amilyen a környezet, annál mindig csak egy kicsivel tud többet mutatni az adott személy, lehetőségeihez mérten.

2014. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

"Én meg csak hallgatok, és mosolygok magamban. Egy kicsit az én esetem az emberekkel olyan, mint egy dán dog kalandja a pincsivel"


Te nagyképű vagy és lekezelő, azért viselkednek úgy veled, ahogy. Én magasabb vagyok nálad, mégsem tapasztalok ilyet a környezetemben.

2014. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
29%
Egyetértek az előző válaszolóval. Nekem az jött le az írásodból, hogy mivel te magas vagy ezért te szebb nő vagy, vagy valamivel több, mint ők. Ízlések és pofonok egyébként. Valakinek a magas nő tetszik, valakinek meg az alacsony. Nehogy azthidd, hogy mindenki olyan akar lenni mint te, csak mert hosszú lábaid vannak.
2014. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

8. félre ne értsetek. Én nem akarok több lenni, és nem is látom se többnek se szebbnek magam. Ezt ti magyarázzátok bele.

Ha elolvassátok amit írtam, hogy ha tudnák hogy az átlagtól eltérő emberek is tele vannak komplexussal, akkor éreznék hogy nem kell így viselkedniük.


Nem értem az ellenséges hangulatot, hiszen csak tapasztalatot írtam le. Magas vagyok, ez tény. Igen, hosszú lábaim vannak, ez is tény. No meg az is, hogy 25 éves koromig görnyedt háttal jártam, mert annyira frusztrált. Ez is tény. Aztán 25 évesen vettem egy magassarkút, és úgy döntöttem, hogy ilyen vagyok és kész. Akkorra tudtam elfogadni a magasságomat. Ez nem kis idő, és nem kis küzdelem volt magammal. Több gátlás volt bennem, mint az "átlagos magassággal" rendelkezőkben. Velem szemben mégis úgy érezték, hogy kompenzálniuk kell.

Azt meg, hogy az ilyen erőfitogtatásokat már csak egy belső mosollyal konstatálom, nem hinném, hogy nagyképűségre vall. Nem állok le vitatkozni, nem teszek megjegyzéseket, egyszerűen magamban lerendezem a reakciókat.


Az meg tévhit, hogy a magas nők mindenkinek tetszenek. Teljesen igaz, hogy Ízlések és pofonok. Van akit egyenesen taszít, de aki magas ezzel tisztában van.

2014. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem magyaráztam bele, de a dán dog és a pincsi hasonlatát azt hiszem, mindenki értette. És azért engedtem meg magamnak ezt a kritikát, mert pontosan tudom, hogy milyen kilógni a sorból. De ettől függetlenül az én kollégáim, barátaim nem viselkednek velem így, pedig jórészük a vállamig sem ér.
2014. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!