Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor kisebbségérzése van...

CSDD kérdése:

Amikor kisebbségérzése van egy személynek kvalitásbeli (külső, intelligencia) különbségek miatt, miért kezd el sokszor flegmázni, keménykedni, látszólag lenézővé válni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Ez azért lehet Andizsuzsi, mert te egy olyan földöntúlian tökéletes lény vagy, hogy az emberek otthon oltárokat emelnek neked és úgy imádnak. Senki földi halandó nem merne arra vetemedni, hogy téged kritikálval illesen, ó Gyakorikérdések istennője...
2014. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreérthető volt. Arra próbáltam a doggal és a pincsivel utalni, hogy a pincsi milyen harciasan száll szembe a doggal, míg a dog csak nézi, és hagyja, hogy ugráljon. Nem tesz a dog rosszat, a pincsi mégis fölé akar kerekedni.


A másik meg, hogy kollégák barátok velem szemben sem viselkednek így. Azért ha kutatsz az emlékeidbe, és tényleg magas vagy, akkor fogsz ott találni ilyen élményeket, ebben biztos vagyok. Akár barátaid olyan ismerősei reakciójában, akikkel futólag találkoztál csupán, vagy ha volt alacsony főnökasszonyod vele kapcsolatba. No mindegy. Ha nem volt ilyen, és téged első ránézésre mindenki a szívébe zárt, hát gratula.

2014. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Juj, most látom, hogy egyforma a százalékunk a magas lánnyal, nem én vagyok a 180 centis nő, én egy 174 centis mitugrász' vagyok, akit már régóta irritálnak a flegma és okoskodó válaszaid. Te sosem a kérdésre válaszolsz, hanem igyekszel 1-1 válaszadóba belekötni és saját kiválóságodat hangsúlyozni. Iskolapéldája vagy a kérdésben említett frusztrált kis pukkancsnak.
2014. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"akit már régóta irritálnak a flegma és okoskodó válaszaid"

Örülök, hogy így be tudtál azonosítani. Konkrétan egy olyan esetet írtam most le, ami nekem nagyon fájt 25 éves koromig. A többi válaszomban amikor gép elé kerülök nem szoktam magamról írni, fényezni meg most se fényeztem magam.

Amúgy 76 %-osak most is vagyunk vagy hárman. Olyan jó, amikor valaki tudni véli, hogy ki a másik.

2014. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
így kompenzál, így tud érvényesülni csak
2014. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves „25 éves koromig zavart a magasságom” lány, a másik 76%os válaszoló nem rád mondta, hogy irritálod, hanem értelemszerűen Andizsuzsi felhasználóra, akinek látszik a neve, ezért lehet tudni, hogy miket szokott válaszolni. (És előző kommentjében ezt le is írta, a második csak az előző gondolat folytatása volt.)

A dándog és pincsi hasonlat szerintem egyébként tökéletesen helytálló volt, a pincsik kis agresszív dögök… más kistermetű kutyák is vannak, akik tök nyugisak. Ennek analógiájára vannak olyan alacsony nők, akik alacsonyságuk kompenzálására rohadt erőszakosak és ellenségesek. (Ez a férfiakra is igaz, Napóleon, Hitler, Orbán).

Az eredeti kérdésre válaszolva pedig valóban egy korábbi válaszoló által említett „támadás a legjobb védekezés” elv áll mögötte. A sérült állat is a legagresszívabb, nem engedi azt sem, hogy segítsenek neki.

Aki veszélyben érzi magát, támad, kétségbeesetten próbálja védeni magát, leplezni a hiányosságát.

2014. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Van egy mérleg két serpenyővel. Az egyik oldalon van a kisebbségérzés , a másik oldalon a gőg.Ez egy tulajdonságpár. Helyzettől, személyektől függően jobbra vagy balra billen. Mindkettő negatív tulajdonság.

A közép az önbizalom.Egészséges embernél az önbizalom egyensúlyban tartja a mérleget nem billen se jobbra se balra.

2014. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat, a nagyobbik része az volt! :) A műsor bár megmosolyogtató, nem látom sok értelmét ennek a "hadakozásnak".
2014. márc. 3. 11:31
 19/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez azért lehet Andizsuzsi, mert te egy olyan földöntúlian tökéletes lény vagy, hogy az emberek otthon oltárokat emelnek neked és úgy imádnak"


Természetesen:) Azért is írom ki a nevemet, hogy tudják, kit skandáljanak.

Viszont ti általánosítatok. vannak nagyon kedves, boldog, elégedett emberek 150 cm-rel és vannak ilyenek 183 cm-rel is. ha valakinek komplexusai vannak, annak a legritkább esetben áll a külseje a háttérben, ritka és szélsőséges példáktól eltekinteve. Én tényleg nem emlékszem rá, hogy valaha is a magasságom miatt ért volna inzultus, talán azért, mert én magas emberek közé születtem, mindenki körülöttem ilyen, a magasságomnak megfelelő sportot választottam, ahol szintén magas emberek voltak, amiben sikres voltam, ezáltal büszke voltam magamra. (ez bűn?) Átalg feletti magasságúak a gyerekeim is, de ők sem szégyellték ezt soha, ezért nem is bántották őket érte soha. Szerintem ez a környezten, talán a nevelésen (családtagok megjegyzésein, szülők reagálásain ilyen megjegyzésekkor stb.) múlik.

Érdekes lenne elgondolkodni azon, hogy a mások magas lány vajon azért járt-e hosszú ideig görnyedve palástolva a magasságát, mert ezért csúfolták, vagy azért csúfolták, mert a többiek "vették", hogy ő szégyelli a magasságát, és ezzel fogást találtak rajta.

És nem, a legkevésbé sem vagyok tökéletes. Ajaj! De még mennyire, hogy nem. Számtalan ember van, aki nem kedvel, közetetek is. De ez nem azért van, mert magas vagyok vagy alacsony, vagy barna vagy szőke, vagy kövér vagy sovány. Egyszerűen csak nem szeretem az általánosítást. És legfőképpen úgy gondolom, ha egy ember felnőttként azt gondolja, hogy a testi mássága miatt olyanok az emberek vele, amilyenek, akkor elsősorban önmagával, az önképével és nem a környezetével van a baj.

De persze ez csak az én véleményem. Lehet érte utálni:)

2014. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!