Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már alkoholizmus?

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
A páromat mikor megismertem, rögtön Jager-t ivott, kínált engem, nem fogadtam el (nem szeretem az alkoholt). Utána mikor étterembe mentünk, ott egyedül egy üveg bort megivott. Mikor vissza mentünk a lakására, megint Jager-t, utána egy üveg bort. Másnap ebédhez kiöntött bort. Én nem ittam, korainak tartottam. Egész délután azt ivott lefekvésig. Másnap kérdezte mi történt vele? Mikor megkérdeztem, hogy mindig ennyit iszik-e, nevetve mondta, hogy naponta egy pici bor kell... Ezt oké, alá is írom, de ez már jóval több volt mint pici bor. És mikor mentünk vhova, pl. kocsival, lehangolt volt, nem mosolygott, nem beszélt hozzám. Viszont ha ivott, akkor jó kedve volt és el volt lazulva.
2014. márc. 5. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már az.
2014. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
41%
azt mondják ha három nap egymás után berugik az az alkoholizmus. Szóval valószínű. De ha meg tudja állni egy-két hétig hogy egy kortyot sem iszik akkor csak azért iszik mert jól érzi magát nem mert függő.
2014. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy-két hétig? egy napot nem bír ki nélküle! Még a fürdőkádba is vitte magával a pohár bort. pl. mikor lefeküdtünk aludni, kikelt pár perccel később, és úgy jött vissza, hogy lehetett érezni a leheletén, a csókján az alkoholt. és előtte is ivott!
2014. márc. 5. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Igen, ez már erősen annak tűnik. Nem tud feloldódni alkohol nélkül. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem vagytok együtt túl régóta, tehát türtőztethetné magát, főleg, hogy Te nem iszol. Mi ketten iszogatunk a férjemmel, azt a bizonyos pici bort, ami "kell", de nagyon hülyén érezném magam ennyi idő után is, ha egyedül berúgnék úgy, hogy ő nem iszik.

Ez egyébként mindennapos? Mert én azt mondom, az az alkoholista, aki minden nap iszik és nem keveset "gyógyszer" szinten.

2014. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. voltam. Bocs, utána olvastam a kommentedet, miután elküldtem. Akkor ez egyértelmű alkoholizmus.
2014. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nemrég, igen. és aggaszt, hogy mindig iszik. én néha ízesített sört szoktam, kb. hetente 2szer, de csak az íze miatt, és olyan sörrel is tele volt a hűtője,akkor éppen azt ivott, de utána megint bort, jagert. A jager-re azt mondta, azért, mert gyógynövények vannak benne. De fél üveggel nem jótékony a hatása. a konyhája borokkal, az ebédlő nagyon sok (gondolom) ajándékba kapott piával volt tele.
2014. márc. 5. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelműen alkoholista. És ha nem hagyja abba teljesen, akkor ez egyre rosszabb lesz.
2014. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elegge annak tunik, en is szeretek tarsasagban meginni 1 uveg bort, de egyedul csak az okor iszik.
2014. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez színtiszta alkoholizmus. Ami mindig rosszabbodik, idővel meg tönkre is teszi magát vele.

Szerintem inkább hagyd ezt a férfit. Megváltozni nem fog sem a kedvedért, sem semmi miatt sem.

2014. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!