Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből látja valaki, hogy egy...

Miből látja valaki, hogy egy másik ember "felnőtt"?

Figyelt kérdés

úgy értem, felnőttesen gondolkodik, pedig még gimibe jár. érett, felnőtt gondolkodású, önálló.

egy másik ember, akivel nem beszélget sokat, csak látja, az miből szűrheti le?


2014. márc. 7. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy gimnazista még nem felnőtt, koránt sem, bármennyire is próbál éretten viselkedni.

Abból lehet észrevenni, hogy valaki elindult a felnőtté válás útján, hogy kezd megváltozni az értékrendje, stílusa, gondolkodásmódja, de ezeket csak ránézésre nem lehet megállapítani, kivéve, ha nagyon szembetűnő a változás.

2014. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiiii ***** válasza:
70%

Ó, még ránézésből is sok mindenből meg lehet állapítani. A mozdulataiból, abból, ahogy beszél (még ha nem is hallod, a gesztikulációját, a szájának a mozgását, a hevességét, ahogy mozog a szája, mutogat), a járásából, az öltözködéséből, a kisugárzásából. Lehet apró részleteket is figyelni, meg a teljes egész benyomást, vagy a kettőt együtt.

És megcáfolnám az első hozzászólását... vannak gimnazisták, szakközépiskolások, akik SOKKAL érettebbek, mint néhány felnőtt...

2014. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és hogy viselkedik egy érett gimis? :)
2014. márc. 7. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon komoly, hadarva beszél, sohasem mosolyog.
2014. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiiii ***** válasza:
Nem vihog összevissza, tud összefüggően, értelmes mondatokban beszélni (mert ha hiszed, ha nem, sok diák telepakolja a szövegét töltelékszavakkal (izé, hát érted, szóval, izé, mondjuk, hát ez olyan izé...), tud normálisan járni (mert ha hiszed, ha nem, egy csomó diák iszonyat csámpás és instabil fizikailag), nincs kint az egész segge, és azért ezstétikusan néz ki, rendesen öltözködik, mindenhez hozzá tud fűzni egy valamirevaló véleményt. És visszafogott, tudja magát uralni, nem csak úgy sodródik az árral. Azt hiszem, a visszafogottság igen rendkívül fontos momentum.
2014. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 piriiiiii ***** válasza:
De természetesen én sem az elsősökre gondoltam, akiknek szinte még hátul van a gombjuk... inkább a harmadikosokra, negyedikesekre. Nekik már lassan a személyiségük is teljesen kifejlődött (bár az is igaz, hogy az mindig változik).
2014. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy a középiskolások még csak gondolják magukról, hogy érett, felnőtt gondolkodásúak csak azért, csak mert ő épp nem issza le magát a hétvégén vagy 16 évesen nem feküdt le még a fél iskolával.

Az igazi érettség még szerintem később jön, olyan 22-25 éves kor között.

2014. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az értékrend alapján lehet a legegyszerűbben leszűrni, mennyire érett valaki.

Az artikuláció, a beszédtempó, a hangsúly, a szókincs, a gesztikuláció, maga a kommunikációs kézség is árulkodó lehet.

A járás szerintem nem olyan dolog, ami alapján meglehet állapítani felnőttes -e valaki. A lúdtalptól kezdve a gerincferdülésig akármilyen problémája lehet az illetőnek, és hidd el, a többségnek van. A testtartásra oda tud figyelni az ember, de "normálisan" járni nem olyan könnyű ilyen bajokkal.


Amire beszélgetés nélkül leginkább felfigyel az ember, az a stílus, az öltözködés, a testtartás, a gesztikuláció. Ezek együtt "adhatnak" felnőttes kisugárzást, karizmatikusságot, amit nem tudok igazán körülírni.

2014. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!