Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek nyitottabb,...

Hogyan legyek nyitottabb, barátságosabb (ha utálom magam. )?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom zárkózott vagyok. Kisgyerek koromban nagyon félénk voltam a közösségekben, sőt még gimiben is, bár már közel sem annyira. Kevés barátom van, de ők sem olyanok, akikkel minden nap tartanám a kapcsolatot. Bár az egyetemi éveim alatt sikerült egy adag önbizalmat szereznem mert magamra voltam utalva, mindent magamnak kellett elintéznem és sokkal talpraesettebb lettem. Nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy nehezen tudok emberi kapcsolatokat kialakítani. Mindig azt gondolom, hogy biztos nem érdeklem őket, nem vagyok elég érdekes, túl komoly vagyok, akivel nem lehet jól el lenni. És el is hiszem, hogy ilyen vagyok, és utálom magam emiatt. A külsőmmel nincs semmi bajom, a kevés önbizalmam oka a belsőm. Lehet azért van így, mert sokat régen sokat bántottak a félénkségem miatt? Egyszerűen már nem hiszem el, hogy boldoggá tudnék tenni egy embert, nem tudom elég lennék-e neki. Viszont nagyon elegem van már az önsajnálatból is. Nem számítok nagy változásra, de valamit kéne tennem magamért, mert így elég nehezek a mindennapok. Boldogtalan vagyok.:/

Tudnátok valami jó tanácsot adni?

23L



2014. márc. 7. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Húzd ki magad, és gondold azt, hoyg király vagy, tiéd a világ. Viselkedj is így. Válj érdekessé, hobbikkal, utazással, tapasztalatokkal, nyári egyetemekkel, külföldi projektekkel, önkénteskedéssel. A komolynak nem csak az idióta az ellenpólusa, hanem a nyitott, összeszedett, magabiztos is. Szerintem kellő ingerekkel és hozzáállással hetek, hónapok alatt meg lehet változni.
2014. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdetként próbáld meg nem utálni magadat.Az én számból ugyan úgy hangzik, hogy könnyen beszélek, de tényleg minden itt kezdődik.
2014. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nahát pont a zárójeles részt kell megoldanod, hogy nyitottabb és barátságosabb lehess! Tudod, aki önmagát nem szereti, ne várja el ugyanezt mástól se :P Két felől is meg lehet közelíteni a problémát.. vagy felismered a hibáidat és megkeresed a megoldást rájuk, vagy új értékeket alakítasz ki magadban. Építsd magad, legyenek céljaid, akarjál elérni dolgokat, amiket eddig még nem sikerült! Lehetnek egészen aprók is, pl írsz egy verset és feldobod netre, vagy akármi.. nevezel egy teljesítménytúrára és szintidőn belül fejezed be.. a lényeg, hogy büszkeséggel töltsön el. Csinálj olyan dolgokat, amiktől szeretni fogod magad, és csak nevetni fogsz a régi éneden, hogy milyen kishitű voltál :) Ez rögtön meg is fog látszani rajtad és az új pozitív kisugárzással csak úgy vonzod majd az embereket!

Hasonló cipőben jártam én is, ez így nálam bevált.

23F

2014. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó volt elolvasni őket, sokat segítettek. Így már nem érzem annyira reménytelennek a helyzetem, csak néha annyira befordulok, hogy nehéz felállni. Muszáj lesz pozitívabban hozzáállnom a dolgokhoz. :)
2014. márc. 8. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy nagyon nehéz. Sőt lehetetlen. Hogyan szeressen más, ha te sem szereted magadat? Hogyan szeress mást, ha magadat sem tudod szeretni?
2014. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!