Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik vagyok én? És miért...

Melyik vagyok én? És miért félek ennyire?

Figyelt kérdés
A legnagyobb problémám, hogy mostanában nem merek semmit meglépni. Több okból is nagyon fontosnak érzem megtalálni a saját stílusom, mert talán így megtudom, ki vagyok. Fordítva már próbáltam, de sehogy sem ment. Új utat kell találnom, hogy megismerjem magam. Olykor a kislányos, nőies dolgok vonzanak, de miután elmúlt a "varázs" kiborít a cuki ruha meg a helyes cipő. Nem érzem magaménak. Nyűgnek érzem. Ha kicsit lazábban öltözöm-valójában fiúsabban- az közelebb áll hozzám (talán kézenfekvőbb?), de mégis kételyeim vannak, hogy a "normális" út talán jobb volna... Jobb lenne ha olyasmi lennék, mint a többiek. Szeretnék az eddigitől teljesen eltérő stílust kipróbálni, de rettegek. Ha jobban belegondolok még a barátaim előtt sem lenne bátorságom megmutatni magam az eddigitől eltérő viseletben. Akkor hogyan jelenhetnék meg ismeretlenek előtt? Talán ez nem is akkora probléma, mint amit csinálok belőle, de nem értem miért félek ennyire. Remélem néhányan tudtok segíteni abban, hogyan tudnám a bennem lévő feszültséget csökkenteni. Köszönöm, hogy meghallgattatok és végigolvastátok ezt a hosszú magyarázatot :)

2014. márc. 9. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom 14 éves vagy kb, mert akkor ez teljesen normális. Most keresed önmagad, ahogy írtad is.

Vagy egy mondás (azt hiszem francia eredetű, de ez mind1 is): a stílus maga az ember. Ez nem azt jelenti, hogy, olyannak kell lenned, mint amilyen a stílusod, hanem a stílusodnak kell olyannak lennie, mint amilyen vagy. Igyekezz úgy öltözni, viselkedni, ahogy az természetesen jön, ne úgy, ahogy azt elvárják tőled (persze az alapvető normákat nem árt tartani főleg a viselkedés terén), mert csak úgy tudsz igazán önmagad lenni, akkor vagy felszabadult.

2014. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az egzisztenciális feszültség.

Mert aki vagy és aki lehetnél, az két különböző dolog. Ha erőlteted azt, hogy olyan legyél, mint a többiek, a feszültség csak nőni fog. Igaz, ha felvállalod önmagad, az utad nehéz lesz, de legalább a tied lesz!

2014. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat.

A dolog egyik szépséghibája, hogy nem vagyok már tinédzser, amitől talán kevésbé "normális" ez a helyzet...Meglehet ennek a problémának anno kellett volna jelentkeznie, de csak most ütött ki rajtam. A 2. válaszoló úgy érzem kicsit rátapintott a lényegre. Az egységességet keresem magamban, hogy ne olyan legyek mint egy toldott foldott valami. Szeretném, hogy a választásommal nyugodt szívvel lépjek ki az utcára és a barátaim előtt se feszengjek, ha esetleg kissé kilógok közülük.

2014. márc. 10. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!