Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is szánalmas,...

Szerintetek is szánalmas, ahogyan a 13éves barátnőm viselkedett? (13/L)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel elkezdtük nézni a(z) American Horror Story-t 1.évadát. A lány, ugye vágja magát benne. Neki mindig is ezek a beteg dolgok tetszettek. Olyan könyveket is olvas, bár nem tudom mikről szólnak csak úgy hallottam..pl: Tizenhárom okom volt, Árnyalatnyi remény, Elakadó lélegzet, Mielőtt elmegyek meg ilyen halállal kapcsolatos. Tudtam már akkor, hogy valami nincs rendben mikor "Macska csikarás" volt a combján. Majd az alkarján. Majd a derekán. Egyértelmű volt, hogy vagdossa magát. Először letagadta majd mutogatni kezdte.

Miközben a barátnőmmel is probléma volt otthon is. Kíváncsiságból vagy 4 vágást ejtettem a karomon. Anyukám észrevette, és mindent elmeséltem neki .:( A barátnőmet is...Én pszichiáterhez jártam, neki meg, ha jól tudom a szülei veszekedtek vele és sok mindentől eltiltották. Az osztályból minden lány haragudni kezdett rám. 1 hétig nem mentem suliba. Majd miután letelt az egy hét mentem. A barátnőm a szekrényemnél várt rám, majd megölelt...Semmit nem szólt csak megölelt és egy puszit adott. A vágásai gyógyulnak be és remélem a barátságunk is rendbe jön majd. Igaz ez csak egy kis történet volt, de sokan azt mondják ez szánalmas. Szerintetek?

Különben meg elmondta a barátnőm, hogy miért tette. (volt egy fiú, aki csak a barátja akart lenni, de már 4napja együtt vannak, az apja elég iszákos, a testvére papucsként kezelte és örült hogy elmondtam, mert így figyelnek rá)


2014. márc. 22. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A lehető legjobban tetted, hogy elmondtad. Bár az nem segített neki, hogy a szülei idiótán állnak hozzá, de talán ráébredt ő is, hogy valami nincs rendben. Lehet, hogy ezzel tulajdonképpen megmentetted őt.
2014. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szánalmas, egy fiatal, még nem felnőtt, a szüleivel élő ember ha a szüleitől nem kérhet segítséget, valószínűleg úgy érzi, senkitől nem kérhet segítséget.

Az, hogy megmutatta neked a vágásokat, azt mutatja, hogy szüksége van segítségre, és szeretné, ha tudna valaki a bajairól.

Te nem húzhatod ki a csávából, ezen felesleges lenne törni is a fejed, de megmutathatod neki, hogy később is, a nehéz helyzetek átvészelhetők a barátok nyújtotta érzelmi támogatással.

Az embereket úgysem lehet megmenteni, de hogy átvészeljenek valamit, kell néha valaki, akihez el lehet menni akár filmezni egyet. Nem csak a lelkizésről szól egy-egy ilyen találkozás, hanem arról, hogy megnyugodhat, míg kívül van a saját nyomasztó közegéből egy időre.

2014. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!